פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: פוקר סלבס ומפלצות אחרות

   מדור הפוקר של וואלה! גבר ממשיך לפרק לגורמים את כוכבי הפוקר שאתם מכירים מהטלוויזיה ובטוחים שהם שחקני על. אז כן, חלקם באמת כאלה, אבל פיל לאק הוא דוגמא הפוכה מצוינת

   אחרי שטיפלנו בשבוע שעבר בדניאל נגראנו (למרות שבטח עוד נשוב אליו), נעבור לעוד אחד מכוכבי הפוקר העולמיים: מיסטר פיל לאק, אורח קבוע בכל תוכניות הפוקר שהתפרסם בשל כישורי הדיבור הבלתי נדלים שלו, בשל כריזמה מאנית כלשהי, ובגלל שלחברה שלו יש חזה ענק (סיבות מצוינות כולן). בפוקר, מה לעשות, הוא לא עד כדי כך טוב. כלומר, אי אפשר באמת לדעת כמה שחקן הוא טוב ממספר תכניות טלוויזיה ועדיין, ללאק אין כמעט סקורים משמעותיים בטורנירים, ובמשחקי קאש הוא לרוב משחק בצורה די הזויה, טייטית למדי, ומשקיע את רוב האנרגיה במלל אינסופי פסיכדלי.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אז כן, הוא היה שם בכל תכניות ההיי-סטייקס פוקר וכן, לפעמים הוא אפילו הרוויח. אבל פיל לאק הוא דוגמא קיצונית עוד יותר לפער בין סלב פוקר לבין שחקן פוקר אמיתי. אז שוב, ולשמחת מיטב הטוקבקיסטים המסורים של המדור - פיל לאק, כמו רבים משחקני הפוקר שממלאים את תוכניות הפוקר, השחקנים עליהם גדלנו, הוא בסך הכול שחקן בינוני במקרה הטוב, עם נוכחות טלוויזיונית משעשעת היד שהבאנו היום היא דוגמא מוצלחת לא רק למשחק הדי בינוני שלו, אלא בעיקר לאופן שבו הוא נתפס על ידי שחקנים אחרים. ולא, אני לא מדבר רק על הפרשנות המזלזלת של אנדרו רובל (שחקן פוקר מצוין) שפותח את הקליפ כשהוא למעשה אומר שלאק הוא אמנם חבר טוב, אבל כבש מת. אני מדבר על כך שפטריק אנטוניוס מרגיש בנוח לגמרי מול לאק בכל שלב ביד, ויודע לחלוטין מה הוא עושה. ממש כאילו שיחק מול כבש ממוצע.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   היד מתחילה ברייז של לאק, כאמור שחקן טייט די גדול בסך הכול, ל-6000$ עם AJ. האוורד לדרר משלם עם שמיניות, ואנטוניוס משלים מהסטראדל עם היד הדי נוראית של 10-4 עלה. הקול של אנטוניוס הוא די גרוע, אבל כמו שרובל אומר, פיל לאק בקופה, ויש סיכוי לא קטן שהוא יעשה טעות גדולה. הפלופ נופל 2-3-4 עם עלה אחד. פיל מהמר 16,000$, לדרר פורש באופן תמוה קצת ופטריק משווה. הטרן מגיע K עלה. לאנטוניוס יש זוג ופלאש דרו, והוא עושה צ'ק, פיל מהמר 37,300$. אנטוניוס משווה, כשהוא חושב שלאק ינסה לייצג את המלך הרבה פעמים, ולכן הזוג שלו טוב חלק גדול מהזמן, ואם לא, הוא עדיין רץ לצבע. הריבר הוא מלכה שלא סוגרת את הצבע. אנטוניוס נותן צ'ק אחרון ולאק מהמר 80,000$. אנטוניוס, שמבין לגמרי מה לאק מנסה לעשות, משווה אותו עם הזוג הנמוך שלו, לרווחת כל שחקני השולחן.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עכשיו, לכאורה זהו קול גאוני שמראה את גדולתו של אנטוניוס, אבל למעשה יש כאן יותר מזה: פטריק יודע לחלוטין שההימור של לאק בריבר יכול לנוע בין מפלצת רצינית לאוויר מוחלט. לאק, אם היה מחזיק בזוג נסיכים, עשיריות או אפילו AQ, בחיים לא היה מהמר סכום כזה בריבר. אם פיל לאק היה שחקן מאוזן יותר וצפוי פחות, הבלוף הזה כנראה היה עובד. מכיוון שלאק אינו כזה, לפטריק (והוא אפילו מעיד על זה) זהו קול די קל. פטריק אנטוניוס הוא שחקן פוקר אמיתי, פיל לאק הוא סלב פוקר אמיתי. והיד הזו ממחישה את ההבדל בין השניים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר למכורים כמוך

   נשות הכדורגלנים: הפצצה המטורפת שזרקה את כריסטיאנו רונאלדו

   קצת פרופורציות: העבודות הכי גרועות בעולם