פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הכבש השישה עשר

   אחרי שניפצנו אליל בשבוע שעבר, הגיע תורו של דניאל נגראנו - אחד מכוכבי הפוקר הכי מוכרים ואהובים בסבב, אבל כזה שגם נתפש ככבש לא קטן של משחקי קאש. הנה דוגמא מצוינת למה

   בשבוע שעבר הטור עסק בניפוץ אלילים. הטענה שהעליתי הייתה כי רבים מכוכבי הפוקר של העבר שלנו, הם שחקני קאש נו לימיט הולד'ם בינוניים במקרה הטוב. לא במקרה, הקורבן הראשון היה פיל הלמות', שהוא כבש קאש ידוע, למרות היותו גאון טורנירים. השבוע, בעקבות מחאות הקוראים על ההשמצות שלי נגדו, נטפל במיתוס של דניאל נגראנו. מעטים מבין חובבי הפוקר הממוצעים, יודעים שנגראנו, לאורך השנים, נאבק בביקורת הרבה שקיבל בקהילת הפוקר, על כך שהוא למעשה כבש קאש די גדול.

   אחרי כמה (וכמה) תצוגות די מחפירות בתוכנית היי-סטייקס פוקר, וכמה וכמה ת'רדים די מעליבים בכל מיני פורומים, נגראנו הכריז מלחמה על המלעיזים. ונפל בגדול. הוא הציע אתגר הדס אפ לאחד מהקבועים במשחקי ה1-2$ אונליין, והוכה שוק על ירך. לאחר מכן הוא הכריז כי ינסה לבנות בנק רול ולעלות מהסכומים הנמוכים ביותר עד להייסטייקס. כשהגיע לבליינדים של 0.25-0.5$, הוא גילה שהוא כבר מתקשה לנצח את הפילד. כן כן, אחד מכוכבי הפוקר הגדולים בעולם הוא לא יותר משחקן בינוני אונליין.

   חייבים לסייג ולהגיד שהירידה לסכומים האלה בטח הייתה קשה לדניאל, ושגם רמת הריכוז שלו כנראה לא הייתה בשיאה כל הזמן, כשהוא שיחק על סכומים שלא מדגדגים אותו. בכל מקרה, נגראנו פנה ללקס וולדהאוס, חבר טוב ותותח פוקר אמיתי, שייתן לו כמה שיעורים פרטיים, ובאמת שיפר את המשחק שלו ואת התוצאות. כבוד לדניאל על הויתור על האגו, ועדיין, מדהים לראות כמה שחקן שנחשב לאחד השחקנים הטובים ביותר בעולם, מתברר כשחקן די כושל. איך בכלל אכלנו אי פעם את הלוקש הזה (ושוב, אני מתייחס אך ורק למשחקי קאש של נו לימיט הולד'ם)?

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   עכשיו, כל ההקדמה הזאת מגיעה רק בכדי להציג את היד הבאה, שהיא, כראוי, לקוחה מתחילת עידן הפוקר הטלוויזיוני. העונה הראשונה של הייסטייקס פוקר, דניאל נגראנו מוצג כמקצוען על, ואנחנו מתבוננים בתדהמה. ניתוח מושכל (ברמה הבסיסית ביותר) יראה כמה הרמה של המשחק הייתה נמוכה, וכמה טעויות מזעזעות עשו אז, אלו שאנחנו מחשיבים כמקצוענים. היד מתחילה ברייז של אמיר נסרי, חובבן עשיר שנראה ומשחק כמו כבש מקסימום, וכזה מהצד הדוחה של הספקטרום. נסרי מעלה ל-3,500$ עם A7 יהלום. אחריו, ג'רי באס, שהוא באמת אחד הכבשים הגדולים, העשירים והשמרנים ביותר בעולם, רק משווה עם עשיריות. נגראנו, שמקבל שני מלכים בכפתור, עושה את זה 10,000$, ושני הכבשים (בלי לתת תשומת לב לגודל הערימות, לעמדה וכו'...) משווים. עד כאן הכול בסדר.

   הפלופ די מוזר: 7-6-4 בלי ריצה לצבע. למעשה, אם אף אחד מהשחקנים שמולו לא פגע בסט, דניאל יכול להניח שהיד שלו טובה כל הזמן. מצד שני, נסרי ובאס יכולים בקלות להחזיק בזוג נמוך שעשה שלישייה, כך שצריך איזושהי מידה של זהירות. נסרי ובאס שניהם מצ'קצ'קים לנגראנו, וההחלטה נופלת על המקצוען שלנו. עכשיו, המהלך הנכון הוא להמר איזשהו הימור סטנדרטי של קצת מעל 50% קופה, ולקבל השוואות פחות או יותר מכל זוג, כזה שפגע וכזה שלא. בנוסף, הימור כזה לא מחייב אותך לקופה, במקרה ושחקן כמו באס, שידוע כשמרן בצורה יוצאת דופן, מחליט לחזור עליך (אם באס חוזר עליך ביד כזאת, כנראה שהוא פגע בסט).

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   ומה עושה דניאל שלנו? הוא מהמר 100,000$. לתוך קופה של 30,000$. מה שנקרא בעגה הכבשית "לוודא שאף אחד לא פגע עליו". האפקט של ההימור הענק של דניאל הוא מיידי: הוא מפסיד כסף, והמון. נסרי, שבטח עד לאותו רגע טרם זרק זוג בפלופ, זורק את השבע שלו. וג'רי באס, שנמצא שם עם זוג מעל הלוח, זורק את היד שלו כמעט בלי לחשוב, והכול בגלל ההימור המגוחך של דניאל. למעשה, מה שההימור של דניאל עושה הוא ברור: הוא מעיף את כל הידיים שהוא טוב עליהן, ומבודד אותו מול טווח של ידיים שרוצחות אותו. או במלים אחרות: אם למישהו מהשניים היה סט, זוגות או סטרייט, הוא היה דוחף בשמחה ושובר את דניאל. הפולד המהיר בטירוף של באס אומר את הכול: לכולם ברור שלדניאל יש זוג גבוה.

   יבואו אלו שיגידו שנגראנו ניצח את היד. ובכן, הוא ניצח את היד, אבל הוא הפסיד ארגזים של כסף שהוא היה יכול וצריך להרוויח, אם רק היה משחק אותה כמו שצריך. זו טעות חמורה, שמעידה על לקויות תיאורטיות חמורות במשחק של נגראנו, שמתאימה יותר לכבש נהג מונית בפארטייה ממוצעת, מאשר לאחד מכוכבי הפוקר הגדולים בעולם. לכן, כנראה, יש הבדל בין המילה כוכב לבין המילה שחקן.

   דיפולט (מערכת וואלה! , דיפולט)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שתמיד חלמת עליו

   השאפות של יום הבחירות בתל אביב

   הכירו את הנשים הכי עשירות בעולם