פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: כבשים ודגים - לא מה שחשבת

   העניין הוא כזה: שחקנים שהחשבנו כיודעי דבר, היו למעשה כבשים ביחס למומחי קאש שכבר צברו ניסיון אונליין. גלפונד הוא אחד משני השמות שיצאו מהקהילה הזו, יחד עם תום דוואן

   קצת פרספקטיבה: פיל גלפונד, מטובי שחקני הקאש בעולם, סיפר פעם שכשהזמינו אותו לראשונה להופיע בתוכנית היי-סטייקס פוקר, הוא לא הצליח להפסיק להתרגש. לא, לא בגלל ההופעה בטלוויזיה וההזדמנות לחשיפה. בגלל הדגים והכבשים הרבים שיהיו במשחק. ותאמינו או לא, גלפונד לא התכוון רק לשלל אנשי העסקים העשירים שזרקו את כספם בתוכנית לאורך השנים, אלא גם ל-"רגולרס" של התוכנית: שחקני פוקר כמו דניאל נגראנו, מייק מתסאו, דויל בראנסן, פיל הלמות', אנטוניו אספנדיארי ופיל לאק. שחקנים שכולם, בלי יוצא מהכלל, הם שמות ענקיים בפוקר; וכולם, בלי יוצא מן הכלל, נחותים משמעותית במשחק קאש משחקן אונליין ברמה של גלפונד.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הפרספקטיבה היא כזו: שחקנים שאנו, עם פרוץ הפוקר, החשבנו כ-"כיודעי דבר", היו למעשה כבשים ביחס למומחי הקאש שכבר הצליחו לצבור ניסיון אונליין. גלפונד הוא אחד משני השמות הגדולים ביותר שיצאו מהקהילה הזו. השני, הוא תום דוואן. וגם תום דוואן, כמו גלפונד, הגיע עם הפרספקטיבה הנכונה למשחקי הקאש המצולמים: קחו למשל את היד של היום. היא לקוחה משולחן שבו, לצד דוואן, יושבים אלי אלעזרא, גאס האנסן, פיל לאק, דויל בראנסן ופיל הלמות', כולם אגדות פוקר. זהו לכאורה מפגש בין אריות. למעשה, זהו מפגש בין זאב אחד, דוואן, לעדר כבשים (אפילו אלעזרא ודויל, מומחי קאש גדולים, מתמתחים במשחקים אחרים ולא בהולד'ם). בוא נגיד את זה ככה: שים כל אחד מהשחקנים האלה בשולחן של 1-2$ אונליין, ותראה רשימת המתנה של עשרות שחקנים קבועים שתיווצר בשולחן. ולא, לא בגלל הרצון להתחכך בקצת אבק כוכבים. סתם בגלל הכסף הקל. כן, אלו הפרשי הרמות. כמה שזה עצוב.

   היד של היום, בין דוואן לבין הלמות', מדגימה באופן מושלם את הדינמיקה: דוואן פשוט מרגיש שהוא יכול לעשות להלמות' מה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה - וזה יעבוד. ולא רק בגלל הגדולה של תום דוואן, אלא בעיקר בגלל פער הרמות בין מומחה הולד'ם אמיתי, גריינדר של מיליוני ידיים אונליין, לבין מקצוען טורנירים ש"משתעשע בקאש". ההבדל הוא עד כדי כך גדול. אנחנו נכנסים ליד בפלופ, כשבקופה יש כבר סכום ענק של 34,300$ (אחרי שהיה רי-רייז של הלמות' לפני הפלופ, ועוד רייז של דוואן). הבורד נופל Q-10-7 עם שני יהלומים. דוואן מצ'קצ'ק את ה-10-J שלו, והלמות', עם הכפתור, עושה צ'ק עם 9-7.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הטרן הוא עשר, דוואן פוגע בשלישייה, ואחרי מחשבה ארוכה מהמר הימור גדול מאוד של 27,600$. הלמות' משווה מיד, כאילו מתריס: "אותי לא תצליח לבלף". עכשיו, דעו לכם: הימורים בגודל מוגדל (כלומר, מעל 70% קופה), של שחקן טוב, לרוב מעידים על כך שהוא משחק מול דג רציני, ומנסה להרוויח ממנו כמה שיותר. כן, לפעמים זה עד כדי כך פשוט. הריבר הוא 5 עלה, וכשבקופה יש כמעט 90,000$, דוואן מנחית את הפצצה: הוא יודע שהעשר שלו טוב, הוא יודע שלהלמות' יש משהו והוא יודע שהלמות' ממש לא רוצה שתום דוואן יבלף אותו (וכאן אנו חוזרים לקול המתריס של הלמות' בטרן). כיצד מוציאים מקסימום וואליו מסיטואציה כזו? המסקנה היא די פשוטה: תום דוואן דוחף פנימה אול אין, הימור של 120,000$, והרבה מעל גובה הקופה. כי מול כבש קאש כמו הלמות', אפשר להוציא מקסימום וואליו אפילו בספוט גבולי שכזה. במיוחד אם אתה תום דוואן, וכולם יודעים שאתה מסוגל לבלופים משוגעים.

   ובכן, אחרי מחשבה ארוכה מאוד, מנוחה קלה של אלי המלך על הספה, חרמון קל של גאס האנסן הדושבג את המגישה הגנרית, ומבט בוהה ארוך וריקני של תום דוואן, פיל הלמות' מחליט שהתעללו בו מספיק. ומשווה. עם זוג שלישי בלי קיקר. דוואן הופך את החדשות הרעות, גורף את קופת הענק, ואנו זוכים למנה נוספת של פרספקטיבה, בנוגע לכוכבי הילדות שלנו.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שתמיד חלמת עליו

   נשות הכדורגלנים: אשתו הלוהטת של המיליונר המשועמם

   לא רק איידס: כל מה שאתה הכי לא רוצה בסקס שלך