פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: דוגמא רעה

   רוב המהלכים המדהימים שראיתם בתוכניות הפוקר השונות, שווים בפארטיות הצנועות שלכם בערך כלום בפיתה. מה שנותר זה המון הרס עצמי, בהשראת כל מיני גאוני פוקר, כמו תום דוואן

   כשהייתי ילד, כל יום רביעי הייתה משודרת התוכנית NBA Action. בסוף התוכנית שודרו עשרת המהלכים של השבוע. כל מיני דאנקים מטורפים, מסירות משוגעות וזריקות בשנייה האחרונה. כמובן שעם תום השידור הייתי רץ החוצה, ומתרגל לבד, בחוסר אתלטיות וכישרון, את כל המהלכים מעוררי ההשראה שראיתי כמה דקות לפני כן, מבוצעים בידי גדולי עולם.

   השנים עברו, ולאט לאט ואחרי הישגים מכובדים יותר ובעיקר פחות, תפס הפוקר את מקום הכדורסל: במקום לראות באדיקות משחקי כדורסל, תוכניות פוקר הפכו להיות מקור ההשראה. אבל העניין הוא כזה: בנער נמוך ורזה שמחקה כוכבי כדורסל מעולם אחר, יש משהו אופטימי ומשעשע. בשחקני פוקר חובבים וחסרי מושג שמנסים לחקות מהלכים חולניים שהם רואים בטלוויזיה, אין שום דבר מוצלח: זו סתם חרא דרך להפסיד ים כסף. ברוב המקרים, הגמבלר הזקן שיושב מולך בפארטיה בכלל לא מבין את הליין המוזר שבחרת ביד, או מה הסיבה שבגללה החלטת להשוות עם מלך בגובה: יש לו בכלל זוגות, ואין לו שום עניין במה שאתה מתיימר לייצג. הדבר העצוב הוא, שרוב המהלכים המדהימים שראינו בתוכניות הפוקר השונות, שווים, במשחקי הפוקר הממוצעים, בערך כלום בפיתה. מה שנותר זה המון הרס עצמי, בהשראת כל מיני גאוני פוקר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   האשם העיקרי, המדיח העיקרי, מקור ההשראה ההרסנית העיקרי, הוא בחור חינני (וכוכב המדור) בשם תום דוואן. מאז פרץ לחיינו לפני כמה שנים, אנשים התחילו לשחק באופן מופרע ומופסד, פשוט כי הם ראו, איכשהו, את דוואן עושה את זה בהצלחה. בכדי לנטרל את ההשפעות החולניות של העניין; בכדי להראות שגם תום דוואן הוא, לפעמים, הרבה יותר מדי חולה נפש; ובעיקר, בכדי להראות יד סטנדרטית שמשוחקת בצורה חולנית לגמרי, הבאנו את היד של היום.

   היד, לקוחה מקאש גיים גבוה בתוכנית היי-סטייקס פוקר, מתחילה ברייז ל-4000$ של לקס וולדהאוס, עם A-9 אוף סוט. דניאל נגראנו משווה מהסמול בליינד עם K-10 עלה, ותום דוואן משלים מהביג עם 9-5 לב. הפלופ מפספס את כולם: 7-7-3 עם לב אחד ועלה אחד. נגראנו בצ'ק, ודוואן מנסה לגנוב את הקופה ומהמר 10,300$. וולדהאוס פורש מיד, אבל נגראנו (עוד אחד שמשחק הרבה יותר מדי מסובך) מחליט להשוות, בלי עמדה, מול השחקן הכי מסוכן בעולם, עם K בגובה. לך תבין.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   וכמו חמאה, הטרן הוא בדיוק הקלף שנגראנו חיכה לו, ה-K. דניאל נותן צ'ק, ודוואן בצ'ק מאחוריו. הריבר הוא Q יהלום, ונגראנו, שמבין שהמלך שלו טוב כאן, מהמר 28,200$. זו סוג של יד סטנדרטית: נגראנו לקח צ'אנס, פגע, ועכשיו מהמר לוואליו. אבל לתום דוואן יש רעיונות אחרים. הוא מתחיל לשכנע את עצמו שנגראנו השווה אותו עם משהו כמו 4-5, 5-6, ועכשיו מנסה לבלף את הקופה. ואם זה המצב, הרי שהתשע בגובה שדוואן מחזיק ביד הוא הקלף המנצח. אחרי כמה שניות הוא מחליט להשוות, וזורק את הקלפים בפרצוף מובך כשנגראנו הופך את המלך שלו, שהוא היד המנצחת. כן כן, קול עם תשע בגובה. דוואן הוא עד כדי כך חולה וכמובן, ברור שהוא גם ניסה לעשות רושם מיוחד בטלוויזיה. המזל הגדול של כל חובבי הפוקר העולמיים, הוא שדוואן טעה לגמרי בריד שלו: אחרת, עוד היינו רואים את כל אותם מתלהבי פוקר חקיינים משווים בריבר עם 9 בגובה, כשהם מדמיינים שזהו מהלך רווחי. אז בבקשה, עם כפית סוכר מעל, אל תנסו את זה בבית.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שחלמתם עליו

   נשות הכדורגלנים: מגישת הטלוויזיה הלוהטת של כוכב צ'לסי

   מעושרים: המיליארדר ומלכת היופי - סיפור אהבה