פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: טפשים בלי הפסקה

   כבשים, דגים ושאר חסרי מושג אתם מכירים מהשולחן שלכם. אבל ממשתתפים בטורניר פוקר טלוויזיוני אתם לא מצפים לייצר את היד הכי טפשית שיצא לנו לראות. הכי אל תנסו את זה בבית

   טיפשות, כמו היקום, היא חסרת גבולות. אנשים מסוגלים לדברים כל כך מטומטמים, כל כך חסרי היגיון, כל כך הרסניים: השפה עצמה נאלמת דום מול טיפשות בקנה מידה רציני. אחרי הכול, היית מצפה שיהיה איזשהו גבול סביר. אבל לא. לטיפשות אין גבול. בפוקר, טיפשות היא עניין נפוץ. אנשים עושים טעויות נוראיות על ימין ועל שמאל, ומתרצים אותם בטרמינולוגיות שונות ומשונות: "היה לי מום", "J עלה זה קלף חזק היום", "ראיתי אותו AK" או "חשבתי שהוא יזרוק" מהצד אחד, "הטווח שלו היה גדול", "היו לי אחוזים נכונים לקול" ו-"היה לי בלוקרים לאסים", מצד שני. תירוצים למהלכים מטומטמים קיימים תמיד. ובגלל המבנה של פוקר כמשחק שבו בלוף הוא אפשרות, אפשר להצדיק כמעט כל מהלך מטומטם לגמרי, בכלים לוגיים או דרך אמונה בכוח עליון כלשהו (גם זה סוג של לוגיקה).

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   אבל גם את הגבול הזה, הטיפשות האנושית הצליחה לפרק. היד שהבאנו היום, ובכן, היא יד שאין לה שום תירוץ, שום הסבר, שום הגנה. זוהי טיפשות טהורה וגמורה, מיושמת דרך משחק פוקר. היד לקוחה מטורניר ספרדי כלשהו, ועל כן תופיע בספרדית, עם כתוביות באנגלית. ידוע שדברים טיפשיים מצחיקים יותר בספרדית, כך שמדובר ברווח נקי.

   היד מתחילה ברייז סטנדרטי של בחור בשם ויסנטה, שמעלה ל-300 עם A-J תלתן (הבליינדים 50-100). כולם פורשים עד הביג בליינד, שם יושב בחור בשם אלפרדו, אבל ויסנטה, בחוסר תשומת לב, משוכנע שכולם פרשו והופך את היד שלו לראווה. לצערו, אלפרדו מתעורר עם יד, זוג תשיעיות, ומחליט להשוות, כשהוא רואה את היד של ויסנטה. היד מתחילה בצורה הכי מוזרה וטיפשית שאפשר להעלות על הדעת. אלפרדו לא מנצל את הסיטואציה (הוא פאקינג רואה את הקלפים של היריב שלו!), ויסנטה פשוט ממשיך אל הפלופ.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   ובכן, הפלופ גם הוא די מצחיק: J-2-9, ואלפרדו, עם הסט שלו, רואה את היד של יריבו. הזוי לחלוטין. אלפרדו מתחיל בדונק אידיוטי של 200, וויסנטה, שגם הוא לא מבריק במיוחד כנראה, מעלה ל-600. כשהיד שלו הפוכה לראווה. אלפרדו מעלה שוב, ל-1200, והפעם ויסנטה מבין שהוא לא בדיוק בסיטואציה הכי כיפית בעולם, ורק משווה. הטרן מביא J נוסף, שנותן לויסנטה טריפס Jלאלפרדו פול האוס והוא מכניס לפוט 2000 נוספים. ויסנטה, כמובן, משווה שוב.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עד כאן, כול המתרחש ביד הוא מפגר לגמרי, אבל איכשהו ברמת הסבירות. הריבר מסבך את העניין: 2 נוסף, שנותן לויסנטה פול האוס גבוה יותר מזה של אלפרדו. עכשיו, בשלב זה, האקשן הסביר אמור להיות צ'ק של אלפרדו, דחיפה של ויסנטה, פרישה מתוסכלת של אלפרדו שהפול שלו נשבר ועוד יד היסטורית בטיפשותה הייתה מסתיימת. אבל לא, מופע הטפשות רק מחמיר. אלפרדו אכן נותן צ'ק, וויסנטה מחליט להמר הימור נמוך של 1,000 (אלוהים יודע מה עובר לו בראש, אבל זה באמת ספוט הזוי). ואז, קורה הדבר המוזר מכל: אלפרדו דוחף אול אין, 4275. עכשיו, למה לעזאזל שמישהו ינסה לבלף מישהו בספוט הזה? הרי הוא רואה לו את היד! הוא יודע שויסנטה טוב ממנו אחרי הריבר. לאלוהים, אולי, התשובה. ויסנטה ההמום, כמובן משווה, וזוכה ביד. אלפרדו, להבדיל, זוכה למקום של כבוד בהיסטוריה המפוארת וחסרת הגבולות של הטיפשות.

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שתמיד חלמת עליו

   נשות הכדורגלנים: אשתו הלוהטת של כוכב הולנד ואינטר

   אבא פסיכדליה: נביא הסמים המודרני שדפק לעולם את המח