פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אויש תסתמי: סגור אחריך את הדלת

   הרבה מלים מעליבות ומשפטים מפלחי חזה שמעה חגית מגברים בחייה, אבל ההייטקיסט הציב רף חדש לגמרי: לא רק שהוא לא מאוהב בה, זו גם אשמתה. ואז הגיע הסקסי מאדרפאקר

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום: ShutterStock)

   במשך עשרים דקות הוא ישב בפנים קודרות ובהה בכוס ויסקי ריקה שהייתה מונחת על השולחן בסלון. לא הרים אותה, לא נגע בה, רק בהה, כמו מנסה לעבד את האינפורמציה לתמונת מציאות ברורה. אני ישבתי על הספה לידו, בוהה בטלוויזיה, עדיין שיכורה מדי מהשעות המוקדמות יותר של אותו הערב ולא בטוחה איך לטפל בסיטואציה המשונה שנרקמה כאן. מקווה שאם אמצמץ מספיק פעמים, הוא פשוט יתנדף.

   "את אף פעם לא שותה ויסקי בכוס של ויסקי", הוא מלמל אחרי כמה זמן, "את תמיד שותה בכוס של צ'ייסר". לא היה לי מה לומר להייטקיסט הזה, שהביט בי במבט נעלב וספוג זעם והרגיש לי כל כך זר, בטח לא כמו בחור שהיה מאוד נוכח בחיים שלי במשך חודשיים. בכלל לא הבנתי מה הוא עושה אצלי בדירה. שלושה ימים קודם לכן הוא זרק אותי תוך שימוש בתירוץ המעליב ביותר בהיסטוריה של הדייטינג, ועכשיו הוא יושב שוב על הספה שלי, שהייתה למשכן הקבוע שלו בשבועות שקדמו לערב הזה, לוטש בי זוג עיניים כחולות וכועסות, ואני נמלאת כעס בעצמי.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום: ShutterStock)

   שעה לפני שהוא סימס ושאל אם אני בבית, יצא מהדירה שלי גבר אחר. אני יודעת מה אתם חושבים, המלה "שרמוטה" בטח מדלגת לכם בין התאים האפורים במוח לאצבעות שדוהרות להקליד איזה טוקבק עוקצני, אבל זה לא מה שאתם חושבים. הגבר הזה - סקסי מאדר פאקר נקרא לו - מבריק, שנון ויפה עד כאב - היה מושא הפנטזיות שלי במשך שנים, ומשהו שהתחיל בהחלפת סמסים טריוויאלית לחלוטין הפך פתאום למשהו אחר, ואני, שדברים כאלה כמעט אף פעם לא קורים לי, אמרתי לעצמי שוואלה, אלוהים סוף כל סוף החליט לצ'פר אותי ולשלוח לי את האיש הזה, אפילו אם להרפתקה חד פעמית, כדי שאני אזכור שגם בסיפור שלי צצים מדי פעם טוויסטים מסעירים בעלילה.

   שלושה ימים קודם לכן, ההייטקיסט ביקש להיפגש איתי. זה היה אחרי כמה ימים שבהם התקשורת שלנו הייתה זהה לזו של ישראל והחמאס – מעט הידברות והרבה מדי הפגזות. הודעתי לו שאינני חפצה עוד בנוכחותו בחיי ולא רואה שום צורך ל"קלוז'ר", המלה הזו שהוא חזר עליה שוב ושוב. הוא התעקש, אמר לי "היה בינינו משהו אמיתי, אל תבטלי את זה כל כך מהר". השתכנעתי, נפגשתי, בטוחה שנדבר על כך ששנינו אנשים דעתניים ועקשנים מאוד ושזה פשוט מתנגש. ישבתי שם מקופלת בתוך ג'קט הג'ינס שלי בזמן שהוא הסביר לי, עם אוצר המלים הזה שלו, שמתאים יותר למשורר מאשר להייטקיסט, איך הוא לא מסוגל להתאהב בי, כי אני לא אוהבת את עצמי מספיק. איך הוא חשב שהוא מאוהב בי, כי הוא נמשך אליי מאוד, מאוד, אבל עכשיו הוא מבין שזו רק משיכה פיזית. "זה לא שלא אכפת לי ממך, כמו שאם היית קצת יותר חיובית כלפי עצמך, זה לא היה קורה". נדרשו לי כמה דקות לעכל שאת העובדה שעל פי ראיית עולמו המעוות, זו למעשה אשמתי לכך שהוא אוחז בספקטרום רגשי של מלגזה. אני הסיבה שבגללה הוא לא מתאהב בי. אני.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום: ShutterStock)

   הרבה מלים מעליבות ומשפטים מפלחי חזה שמעתי מגברים בחיי, מאלה שסברו שאני לא מספיק כוסית עבורם ועד האקס הבוגדני שהסביר שהוא דווקא אוהב אותי, אבל מעדיף לחזור לאקסית שלו, כי אותה הוא בעצם אוהב יותר. ההייטקיסט הציב רף חדש לגמרי: לא רק שהוא איננו מאוהב בי בתום חודשיים אינטנסיביים, מלאי תשוקה ושיחות נפש, במהלכם הצהיר בפניי מספר פעמים שאני היא אשתו העתידית, אלא גם שזו אשמתי! אם רק הייתי מתקנת את הבאג הזה, את הפגם בייצור שעשה אותי מורכבת, היינו ברגעים אלה בערב טעימות באולמי "בונבון".

   הבטתי בו בבוז, קמתי והסתלקתי משם, יודעת היטב שאם המשפט הזה היה נורה לעברי חצי שנה קודם לכן, הייתי מתרסקת. הפעם זה רק כאב מאוד. חשבתי לעצמי עד לאיזה מרחק גברים מסוימים ילכו כדי להימנע מלקיחת אחריות על עצמם, מעשיהם ורגשותיהם. עד כדי כך הוא הרחיק לכת, שאת כל האמיתות המכאיבות עליי, שחלקתי איתו ברגעים אינטימיים – חוסר הביטחון הבסיסי שלי, הנטייה לדימוי עצמי נמוך, חיפוש האישור החיצוני התמידי וכל קלישאה אחרת שמופיעה במדריך לרווקה במאה ה-21 – הוא ארז ודחס היטב לתוך תירוץ קטן, מזוקק, מטופש ואכזרי, והגיש לי אותו קר.

   זוג רגע לפני סקס (ShutterStock)
   (צילום: ShutterStock)

   בשלושת הימים שבאו אחר כך הסתובבתי בעולם עם תחושת מועקה ומחנק, תחושה של אישה שגבר שחלק איתה משהו קצר ויפה, חשף את הפצע המדמם בנפש שלה וחיטט בו עם סכין יפנית. ואז הסקסי מאדר פאקר צץ משום מקום, וקרה מה שקרה, איזו סערת רגשות ותחושות ששלפו לי את הלב מבית החזה, נתנו לו ניעור הגון, כמו לשטיח מאובק, והחזירו למקום. ודווקא אחרי שהסקסי מאדר פאקר הלך ולראשונה מזה שבועות חזרתי להרגיש את הדבר החמקמק, הערמומי הזה – נו, שמחה - ההייטקיסט הגיע, רצה לרחרח את השטח, אולי הרגיש שמישהו פלש לטריטוריה שהייתה קרובה מאוד להיות שלו. רוב הסיכויים שפשוט היה חרמן ובנה על ברייק אפ סקס. יושב ובוהה בכוס הוויסקי שהותיר הסקסי מאדר פאקר על השולחן ומעז לגבש עלבון לנגד עיניי.

   "אז מה, כבר יש לך מישהו חדש?" הוא שאל אותי אחרי דקות ארוכות של שתיקה מרגיזה מאוד, מדגיש את הכבר כדי להבהיר שהוא בעצם מת לומר "הא, יא מזדיינת?!". רציתי מאוד להשיב לו שכן, ושאנחנו מאוהבים בטירוף ומתלבטים אם ללכת על חתונה בווגאס או משהו צנוע בחצר של ההורים, אבל זה יהיה שקר, כי הסקסי מאדר פאקר היה בסך הכל משהו לערב אחד. בסופו של דבר התרוממתי וסימנתי לו עם היד להתקדם לעבר הדלת. "תעני לי", הוא ציווה עליי, זעוף ופגוע. "אני מבינה שאתה אכול קנאה עכשיו", החזרתי לו באותה מטבע, סוגרת אחריו את הדלת. "זה לא שלא אכפת לי ממך, כמו שאם היה לך מעט יותר כבוד לעצמך ולאחרים, זה כנראה לא היה קורה".

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום: ShutterStock)

   עוד בוואלה! גבר:

   אויש תסתמי: חגית גינזבורג נכנסת לכם מתחת לעור

   הנשים שכל גבר חייב להתרחק מהן

   השאפות של מכללת ספיר בנגב