פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לוק: כבר הסתיו עכשיו

   אתה בטח מכיר את זה - היום הראשון של הסתיו, זה שבו עמדת מול הארון והצצת, אחרי חודשים של טי-שירטים וברמודות, למדפים הנשכחים ההם וגילית שאין לך מה ללבוש כשכבר חם פחות

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מאסימו דוטי (צילום: יח"צ)

   אולי לא ידעת, אבל כבר התרגלת ללבוש ורוד בייבי, תכלת בהיר (בטח) וכנראה גם סלמון, רק שבטח לא היית מעלה על דעתך שככה קוראים לו. עונות על גבי עונות הרגילו אותנו מעצבי מחלקות הגברים באופנה לאמץ את פלטת הצבעים הפסטלית, כאילו הייתה הדבר הטבעי ביותר לגבר ללבוש. וכך, צבעוניות שהייתה שמורה שנים לרך הנולד (למעשה לרכה הנולדת, הורים טריים לרוב מאוד רגישים לעניין הזה של צבע ומגדר) הפכה למיינסטרימית לא פחות מחולצת המשבצות של המרלבורו מן.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אמריקן וינטאג' (צילום: יח"צ)

   אלא ששנים כבר לא ראינו כזו התפרצות של צבעים עמוקים, ודאי לא בקולקציות הסתיו-חורף. הצבעים פשוט רוויים יותר, עמוקים יותר ומורכבים יותר העונה. כמה חולצות בסגול עז קנית בשנים האחרונות? כמה מהן בפסי רוחב עבים, משולבים בשמנת? למשל, החולצה של אמריקן וינטאג? היא אחד הרעיונות הטובים שעלו סביב שולחן העיצוב העונה וזכו לייצור מושלם, והיא אולי ההזדמנות המצוינת של העונה להכניס סגול עז הביתה, ולצאת גבר-גבר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   טומי הילפיגר (צילום: יח"צ)

   כטרנד של ממש בולטים גם המכנסיים הצבעוניים למיניהם ועל גווניהם. מכנסי החרדל שאנחנו רואים כאן בטומי הילפיגר ומאסימו דוטי, נמצאים בשלל וריאציות בלא מעט חנויות ורשתות, וגם האדומים של דה בראנץ?, הנועזים יותר ומסחריים פחות, הם שילוב של טרנד המכנסיים הצבעוניות משולב בפופולריות הגואה של הבורדו, שמוכיחה את עצמה גם בקולקציה של קסטרו מן או בלוק החזק שמציעים לנו בסבן.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   סבן פור אול מן קיינד (צילום: יח"צ)

   נכון, בורדו הוא לא צבע חדש במלתחה הגברית, אבל העונה הוא פופולרי מתמיד ובין יתר המאפיינים המחדשים שלו - משולב בטוטאל לוק שכולל גם מכנסיים צבעוניות בגוון סולידי. את אלמנט הסטיילינג ואמנות השילובים מוכיחים לנו בצבעים סולידים למדי על גווניהם, משולבים בשכבות אינטילגנטיות של צבע.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דה בראנץ' (צילום: יח"צ)

   מה זה שכבות אינטילגנטיות של צבע? טוב ששאלת - בחירות מקוריות שמעידות על מחשבה או הומור מסוים בשילובים. למשל - נקודות קטנות בחולצה שמשולבת בסריג עם נקודות גדולות יותר. מאיפה הגיעו הנקודות פתאום? הן לא, אבל הן עוד יגיעו בטח. בוא נהנה מזה שכרגע אנחנו רק מדברים על מכנסיים בצבע צהוב.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   קסטרו מן (צילום: גורן לייבוביץ', יח"צ)

   עוד בוואלה! גבר:

   לוק: תמר מרקוביץ' עושה ממך בן אדם, גבר

   השאפות של הפסיכומטרי

   פליפ פלופ: המופרע שכבר זכה ב-17 מיליון דולר בפוקר