פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   האישה הבלתי אפשרית: ירון טן ברינק על קייט ווינסלט

   עשר קילו יותר, עשר קילו פחות, פאק איט. ברונטית, בלונדינית, מה זה משנה. קייט ווינסלט, האישה הגדולה מהחלומות התגשמה מתוך מצלמת הקולנוע בהבזק של סקס-אפיל ואינטליגנציה

   אתה רוצה אישה שתתפוצץ עליך. אתה רוצה כדור רך של אש. אתה רוצה סופה מלטפת של חשמל. אתה רוצה חומה של אנרגיה מגנטית משתוללת שתהדוף כל גבר חוץ ממך. אתה רוצה מערבולת סוחפת של שמחת חיים, תאוות קיום, כישרון מתפרץ, ביטחון עצמי ושלווה פנימית שיוקדת בעוצמה של אלפי שמשות. אתה רוצה, אם לסכם זאת בשתי מילים, את קייט ווינסלט.

   פס היצור ההוליוודי מספק נשים מושלמות מאז שהתחיל לנוע בתמונותיו המסנוורות. יש בהן רק פגם אחד: הן עשויות מפלסטיק. מאז ששבר את מרילין מונרו הפורצלנית לרסיסים, הוא מספק בעיקר מודלים שונים של ברביות חייכניות, פנטזיות זולות מסיליקון, שקרים אנטומיים מסוכנים עטופים בטון וחצי מייקאפ. במציאות הזאת קייט ווינסלט היא האישה הבלתי אפשרית. לא יכול להיות שיש דבר כזה.

   פרויקט עורך אורח בוואלה! - דנה ספקטור עושה את וואלה! גבר

   קייט ווינסלט (AP , mark j. terrill)

   סביר שזו בדיוק המחשבה שעברה בראשו של פיטר ג'קסון ("שר הטבעות") כשערך לה אודישן לסרטו המפעים "יצורים שמימיים" באמצע הניינטיז. ווינסלט, אז בת 18 בלבד, חרכה את המסך והבעירה את המצלמה בכל פריים. מפץ ענק של שחקנית משוחררת, חסרת עכבות, מתפקעת ממיניות אגבית, לוהטת מכישרון שטופח עוד מילדותה. ואז היא עפה אל הכוכבים. פרסים ומועמדויות לפרסים שטפו אותה מכל כיוון. ב-1997 היא שקעה עם ה"טיטאניק" והפכה לדבר הכי חם במערכת השמש, כולל השמש עצמה, לא לפני שאמרה על ליאו דיקפריו, הקו-סטאר וחבר קרוב שלה: "כולם חושבים שהוא לוהט אבל הוא לא חושב כך על עצמו. בשבילי הוא תמיד יהיה ליאו המסריחול המפליץ".

   מעט מאוד אנשים לא היו משתבשים מהצלחה כזאת. עד גיל 31 היו לה כבר שש מועמדויות לאוסקר ובגיל 32, עם המועמדות השביעית, היא גם זכתה בו על תפקידה ב"נער קריאה". וכל הזמן הזה סירבה קייטי לפסוע בשביל המלכודות שמציבה הוליווד לכוכבניות שלה. היא דילגה בקלילות על הצעות לתפקידים בשוברי קופות, התמקדה בסרטים אמנותיים ובסרטי אינדי, התחתנה פעמיים, התגרשה פעמיים, הביאה שני ילדים ובלעה את החיים בשלמותם. דבר לא עצר אותה בדרכה להפוך לשחקנית הגדולה של דורה.

   פרויקט עורך אורח בוואלה! - דנה ספקטור עושה את וואלה! גבר

   השחקנית קייט וינסלט בפסטיבל ונציה (GettyImages)

   אין עוד מודל נשיות עכשווית שמתקרב לכך. תחת שלטון העריצות של משטר האנורקסיה בתעשיית הזוהר, התקוממה ווינסלט בזקיפות קומה בריטית ומעולם לא הכניעה לו את גופה. "איך שהוציאו אותי מהמחוך התחילו לבקר אותי על המראה החיצוני", אמרה בגיל 24 . "וחשבתי, בסדר, שיחקתי הרגע את התפקיד הראשי בסרט הכי רווחי בכל הזמנים, ותנחשו מה? אני לא דקיקה. זדיינו". ובכן, רק תגידי מתי.

   עשר קילו יותר, עשר קילו פחות, פאק איט. ברונטית, בלונדינית, מה זה משנה. האישה הגדולה מהחלומות התגשמה מתוך מצלמות הקולנוע בהבזק מסמא של סקס-אפיל, אינטליגנציה וחוש הומור עצמי (תפקיד האורח שלה ב"ניצבים" של ריקי ג'רווייס הוא דוגמית מופת לכך), טורנדו של כריזמה מהלכת ונינוחות פיזית נדירה. להיסחף לתוכה, להתכרבל בה, להתחמם מהלהבה שהיא, לפחד, להיכנע ובכל זאת לנצח. זה מה שאתה רוצה.

   ירון טן ברינק (אביב חופי)
   תמיד יהיה לנו את רחוב הלח"י בבני ברק. ירון טן ברינק

   עוד בפרויקט דנה ספקטור עושה את וואלה! גבר:

   דנה ספקטור מסבירה מה היא עושה פה לעזאזל

   איתי שגב כבר יודע את מי לבקש מאלוהים

   שי גולדן מכור למילים של יונה וולך

   אמיר בן-דוד חולם בהקיץ עם פטי סמית

   רן שריג מתעלף מג'סיקה לאנג