פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: נער הג'ונגל

   דניאל קייטס היה חנון קלאסי. הוא שיחק שעות על גבי שעות אונליין פוקר, מוזנח ולא מגולח, מה שזיכה אותו בכינוי "ג'אנגלמן". היום הוא כבר אחד משחקני הפוקר הטובים בעולם

   את דניאל "ג'אנגלמן" קייטס שרובכם לא מכירים, למרות שהוא כנראה שחקן הנו לימיט הולד'ם הטוב ביותר בעולם. כן כן, ממש ככה. האנונימיות היחסית של ג'אנגלמן נובעת כנראה משילוב של טיימינג ואופי. הפריחה שלו כשחקן פוקר הגיעה, פחות או יותר, כשתוכניות הקאש הטלוויזיניות, מדיום בו קייטס יכול היה לעשות חייל, די הפסיקו לפעול. אבל האלמוניות (היחסית) של קייטס קשורה גם לאופי שלו: דניאל היה ילד אינטליגנטי ביותר, אבל גם ביישן ולא חברותי בצורה די קיצונית. את רוב זמנו הוא בילה, איך לא, מול מסך המחשב. את הקפיצה ממשחקי מחשב למשחק פוקר באינטרנט הוא עשה כבר בגיל 17. בהתחלה בצורה די מגומגמת, ולאחר מכן בהצלחה מטאורית.

   כיום, קייטס, 23, נחשב לשחקן הנו-לימיט הולד'ם הטוב ביותר בעולם. למרות המיליונים שהרוויח, והחברים הסופר חנונים שהכיר בקהילת הנרדים של האונליין פוקר, אותו אלמנט חריף של א-סוציאליות עדיין טבוע בו בצורה עמוקה. הכינוי שלו, ג'אנגלמן, הוא מחווה למראה המטונף של דניאל (כך הוא מעיד), כשהוא משחק פוקר: לא מגולח ומוזנח לחלוטין, מבלה שעות מול המחשב, גורף מיליונים מול השחקנים הטובים ביותר שיש. החנון הפרוע ביותר שתפגשו.

   פליפ פלופ: היד הפסיכית שמוכיחה את השינוי הדרמטי שעבר הפוקר

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   ההישגים של קייטס מגיעים בעיקר במשחקי הדס אפ נו לימיט. שם, באופן קבוע, הוא מפרק את הטובים ביותר. בימים של משחקי ההיי-סטייקס בפול טילט פוקר, קייטס היה כל כך טוב שכמעט אף אחד לא היה מוכן לשבת מולו למשחקי הדס-אפ, ראש בראש. יותר מזה, קייטס הוא אחד משני שחקנים שלקחו על עצמם את האתגר של תום "דררר" דוואן: מרתון של משחקי קאש הדס-אפ בסכומים גדולים, עד 50,000 ידיים. מי שיוביל בסכום הזכיות לאחר אותה כמות אסטרונומית של ידיים יזכה לא רק בכסף שהרוויח, אלא גם במיליון וחצי נוספים (אם דוואן הוא המפסיד) או בחצי מיליון נוספים (אם דוואן הוא המנצח. כן, דוואן כל כך בטוח בעצמו שהוא הציע יחס של 1-3 לכל מי שירצה). אחרי כמעט 20,000 ידיים ששוחקו בין השניים, קייטס היה מורווח על דוואן משהו כמו מיליון דולר, עדות נוספת לגדולה של ג'נגלמן. בינתיים, בגלל נפילת האונליין פוקר בארה"ב, האתגר נקטע עד להודעה חדשה.

   היד שהבאנו היום לקוחה מאליפות ההדס אפ השנתית של רשת NBC. קייטס, במראה מגולח ומהוגן (אפילו איש הג'ונגל מתגלח כשהטלוויזיה מגיעה), מוזמן לטורניר בפעם הראשונה ומוגרל, כבר בסיבוב הראשון, לשחק מול הגדול מכולם, מר פיל אייבי. בית המוות בזעיר אנפין: שחקן ההדס אפ נו לימיט הולד'ם הטוב בעולם, מול, ובכן, שחקן הפוקר הגדול בהיסטוריה. היד מתחילה ברייז סטנדרטי של קייטס מהכפתור, עם J-8 אוף סוט. אייבי משווה עם 6-8 והפלופ מגיע, איך לא, 8-J-8. אייבי, שהתחיל את היד עם 12,000 בצ'יפים (מול ה-38,000 של קייטס) בצרות. אייבי עושה צ'ק וקייטס מהמר חצי קופה, 600. אייבי מיד מעלה בחזרה ל-1,800 (משוכנע לחלוטין שיש לו את היד הטובה ביותר). קייטס רק משווה.

   פליפ פלופ: הקו הדק שמפריד בין גאונות לטירוף בפוקר של תום דוואן

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   הטרן הוא 5, ואייבי איבד כל סיכוי לזכות ביד. אבל יש לו שלישייה, ובמשחק הדס אפ זה נראה כמו נאטס. אייבי ממשיך ומהמר 3,000 וקייטס, כמובן, רק משווה עם הפול האוס שלו. הריבר הוא 2, אייבי דוחף אול אין ומקבל קול מהיר מקייטס, שמראה לו את הפול האוס שלו. היד עצמה היא יד סטנדרטית (לאייבי לא הייתה שום דרך להיחלץ ממנה עם צ'יפים, זה ברור). הדבר המרשים הוא האופן שבו קייטס הצליח להגיע ליתרון כל כך מכריע על אייבי בשלב די מוקדם של המשחק ביניהם (כשהבליינדים עוד די נמוכים).

   הדבר המשעשע הוא ההבדלים באישיות בין השניים: אייבי, אחרי שמגלה שהפסיד עם המפלצת שלו, מגיב בצורה "אייבית" ממוצעת: פרצוף מתנשא, הערה צינית, לחיצת יד ויאללה, לרולטה. קייטס מרצין ומגיב באיפוק. הוא לא רוצה לשמוח בנוכחות האגדה. אך ברגע שאייבי יוצא מהתמונה עולה על פניו חיוך מגושם של אושר. ככה נראה חנון שפוגש בחיים האמיתיים את הבוס של משחק המחשב שהוא הכי אוהב; ככה נראה אותו חנון כשהוא גובר על הבוס. מזל או לא, ולמרות שהוא לקח אינסוף ידיים בשווי מאות אלפי דולרים, אין ספק שדניאל קייטס היה על גג העולם באותו רגע.

   פליפ פלופ: הנאחס הגדול בכל הזמנים הוא של פטריק אנטוניוס

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר השבועי של וואלה! גבר
   השאפות של נמל תל אביב
   נשות הכדורגלנים: אשתו המרוקאית של רובין ואן פרסי