פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   MG350: סינית, בריטית, מה את בכלל?

   בימים אלה מושקת כאן המכונית השנייה של MG בישראל, שאם תצעקו חזק 350 היא גם תענה לכם. למה זה צריך לעניין אותך, גבר? כי אתה עלול ליפול בשבי האבזור ומסע הפרסום שלה

   מבחן MG 350 (קובי ליאני)

   בין פרק אחד של הישרדות לאחר של כוכב נולד, בטח יצא לכם לראות את אחת מפרסומות הרכב היפות, אך המביכות ביותר של כל הזמנים. בפרסומת הזו, נראות זו אחר זו סצנות מחייהן של כמה משכיות החמדה שיצאו משערי MG בבריטניה. קלאסיקות עתירות שנים, מחוסרות גג, צבועות למשעי ומעשנות צמיגים בביצועים - השנים היפות של המותג הבריטי שנעלם יחד עם הקריסה הכללית של תעשיית הרכב המקומית.

   ואז, בחוצפה גמורה נכנסת למסך ה-MG350 הסינית ומנסה לכפות את עצמה על העבר המפואר מהממלכה המאוחדת. מה לכפות, לאנוס בוולגריות ולברוח עם מה שנשאר לכם בארנק. הסינים אולי לא יודעים שאתם לא מטומטמים ושבטוח תזהו את הלוקש הזה, אבל באמת של אכפת להם. הם שילמו כסף טוב על השם MG בהווה ועכשיו הם מנסים גם לשדוד לו את העבר.

   מבחן MG 350 (קובי ליאני)

   בכל מקרה, בימים אלה מושקת כאן המכונית השנייה של MG (סאיק בסין) בישראל ולה קוראים 350. יש לה אחות גדולה יותר שעונה לשם 550 והיא מסתובבת כאן כבר כמעט שנה. אז לקטנה הזו יש כוונה להגיע למשפחות קטנות ואפילו אליכם, צרכני הליסינג, והיא תעשה את זה לא רק עם המותגיות, אלא עם שפע אבזור חריג בקבוצה שלה – מושבי עור, חלון שמש, חישוקים קלים, בקרת אקלים, מערכת שמע מתקדמת ומה לא.

   וזה מצליח לה? לא, אם יש לכם את הדבר הזה שקוראים לו טעם. כי למרות כל הפאר וההדר שמסביב, האיכות הפנימית רק בינונית. אבל זה לא הכל, כי בחזית שלה יש מנוע 1.5 ליטר חלש מאוד שמפיק 105 כ"ס ועם אופי פעולה מחוספס, עם טווח יעיל צר מאוד בסל"ד ותיבת הילוכים עם 4 הילוכים בלבד, מקבלים מכונית איטית מאוד, כזו שצריכה יותר מ-15 שניות כדי להאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש ויותר מ-11 שניות כדי להאיץ מ-80 ל-120 קמ"ש.

   מבחן MG 350 (קובי ליאני)

   אבל היא לא רק איטית בקו ישר, אלא גם כשהכביש מתפתל. אז היא גם הופכת לא רק ללא מהנה בעליל, אלא גם ללא ממש בטוחה. האחיזה שלה בכביש רפויה מאוד, ההגה שלה מת לגמרי מבחינת תחושה ודיוק וגם המתלים כמעט קורסים תחת עומס הפניות. כן, איכות הנסיעה שלה רחוקה מאוד מהסטנדרט של היום.

   ומה זה נוגע אליך, גבר? אנו שמחים ששאלת. כי אל תמהר ליפול בשבי מושבי העור ושפע האבזור, כי על הכל עוד תשלם 115 אלף שקל שזה לטעמנו הרבה יותר מדי ביחס לתמורה וביחס לכך ששקלים בודדים משם תמצא כבר מכוניות אמיתיות כמו פורד פוקוס. דווקא אם היא הייתה מוצעת עם פחות אבזור ואם היו מבקשים עליה סכום שמתקרב יותר ל-90 אלף שקל, אולי היה על מה לדבר.

   מבחן MG 350 (קובי ליאני)

   צילום: קובי ליאני

   עוד בוואלה! גבר:

   שאסי: כל מה שיש לו גלגלים, כל מה שאתה צריך לדעת עליו
   נשות הכדורגלנים: את חברה של מסי הכרתם כבר?
   הרנטגן: אמיר בן-דוד חושב שלגארי יורופסקי לא מגיעה ההערצה שלכם