פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הקו הדק בין גאונות לטירוף

   "יום שישי השחור", היום בו נסגר אתר פול טילט היה נקודת שבר רצינית בחיי שחקני האונליין. בינתיים, פוקרסטארס רכשו אותו וגאונים כמו תום דוואן יוכלו להמשיך לעשות קסמים

   הרבה הרבה זמן לא היה לנו כאן תום דוואן, הגיבור הגדול של הפריצה של שחקני האונליין פוקר וההפיכה שלהם לכוכבים בעלי שם עולמי. הסיבה היא פרוזאית לגמרי: שורה של חקיקות של הממשל האמריקאי, אשר הוציאו מחוץ לחוק את הפוקר באינטרנט בארה"ב, ולאחר מכן סגרו את האתר פול טילט פוקר והחרימו את כספי השחקנים אשר היו מושקעים באתר. כתוצאה מכך, כל שחקני הפוקר האמריקאים נשארו בלי בסיס בית: חלק משחקני האונליין המובילים עברו למדינה אחרת, קנדה או מקסיקו, והמשיכו לשחק מאתרים אחרים, בעיקר פוקר סטארס; חלקם הפכו לשחקני לייב במשרה מלאה; חלקם פשוט לקחו הפסקה ארוכה מהמשחק.

   דבר אחד בטוח: המשחקים הענקיים ביותר אונליין נוהלו בפול טילט. שחקנים כמו דוואן, אנטוניוס, גלפונד ואייבי, יחד עם תותחים רבים אחרים, כמות לא רעה של דגים ואיסילדור1 אחד, הפכו את המאבקים בהיי-סטייקס של פול טילט לעסק הבוער של עולם הפוקר. יום שישי השחור, היום בו נסגר האתר ונחסמה כל אפשרות לשחק פוקר מאדמת ארה"ב, שינה את הכול. הכספים העצומים שפול טילט חילק לשחקנים שהיו חתומים באתר הפסיקו לזרום, והתותחים נאלצו למצוא בית חדש. יחד עם סגירת האתר, הפסיק גם שידור תוכניות הפוקר שמומנו על ידי פול טילט פוקר, בראשם התוכנית הפופולארית "פוקר אפטר דארק". בכלל, החקיקה נגד המשחק בארה"ב גורמת להאטה מסיבית בהפקתן של תוכניות פוקר טלוויזיוניות באשר הן. אלו אינם זמנים טובים למשחק, במיוחד ביחס לפריחה המאסיבית שהוא חווה בעשור האחרון.

   פליפ פלופ: כשאלוהי הפוקר מתערב, מקבלים יד חולנית במיוחד

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   אבל רוחות של שינוי התחילו לנשוב. הודעה משמחת יצאה לתקשורת לפני כמה שבועות: פוקר סטארס, האתר הגדול בעולם, הודיע באופן רשמי שהוא רכש את פול טילט פוקר, ושבקרוב האתר יחזור לפעילות, והכספים אשר היו מוקפאים בו יחזרו לרשות השחקנים. האתר יחזור לפעול תחת אותו השם ואותו ממשק אהוב. לנוכח הבשורות הטובות והמשמחות הללו, שעשויות לתת חיזוק מחודש לסצנת הפוקר העולמי, הבאנו היום יד מתוכנית הטלוויזיה האחרונה שהוקלטה תחת החסות של פול טילט.

   השולחן הוא שולחן קאש, הבליינדים 300-600, החשודים הם החשודים הרגילים: פטריק אנטוניוס, אלי אלעזרא ודיוויד "ויפר" פיט על תקן המקצוענים; אלן מלצר וגייב קפלן על תקן החובבנים/דגים (למרות שגייב הוא שחקן קאש לא רע בכלל); ותום דוואן על תקן תום דוואן. ליינאפ די מפחיד לכל הדעות.

   היד מתחילה מרייז של דוואן ל-2,200 עם AK. אלי משווה אותו עם 6-6, ואנטוניוס מעלה ל-9,000$ עם Q-9 תלתן. דוואן, שלשם שינוי מחזיק ביד אמיתית, מעלה ל-23,800$. אלי פורש בתסכול, ואנטוניוס משווה די מהר (מהר ביחס לפטריק אנטוניוס), אחרי שהוא מברר שלדוואן יש עוד 120,000$ מאחורה. הפלופ נופל 9-5-3, ואנטוניוס משתפר ליד הטובה ביותר. דוואן, שפספס לגמרי, ממשיך לייצג זוג גבוה, ונותן הימור נמוך, טריקי ומבלבל של 18,400$.

   פליפ פלופ: הנאחס הגדול של כל הזמנים

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   היד מתנהלת באיטיות מכאיבה (השניים הם מהשחקנים האיטיים ביותר שיצא לי לראות, עניין מוזר ביחס לעובדה שאונליין הם משחקים משהו כמו 764 מסכים במקביל, ומצליחים לקבל החלטות מושכלות ולהזמין פיצה במקביל), אבל לבסוף פטריק מחליט לדחוף את דוואן אול אין, 117,000$. להדיוט המתבונן מהצד המהלך הזה נראה מעט הזוי: הרי אם לדוואן באמת יש זוג גבוה, הוא ישווה את אנטוניוס בשנייה. אבל הדיוטות הינם הדיוטות: שני השחקנים הללו שיחקו אחד מול השני כל כך הרבה ידיים, וברמת חשיבה כל כך גבוהה, שכמויות ההפוך על ההפוך שהולכות ביניהם הן כמעט אבסורדיות. המהלך של פטריק הוא אמנם הזוי, אבל הוא הזוי מכיוון שהוא שייך לנקודת הקצה של משחק הפוקר: מפגש בין שני שחקנים מהטובים בעולם ובהיסטוריה.

   ואיכשהו, תאמינו או לא, המהלך של אנטוניוס משווה. דוואן, בהחלטה החושפת, בפעם המי יודע כמה, את הקו הדק המפריד בין גאונות לטירוף ובין רצחנות לאובדנות, משווה; הוא אפילו עושה את זה די מהר. השניים מריצים את הקופה פעמיים, דוואן מפספס פעמיים ומפסיד 140,000$. שוב, התגובה הראשונה היא להשתומם על הטיפשות; לאחר מכן מגיע הניסיון להבין ולהתחקות אחרי הלך המחשבה של שחקני פוקר ענקיים באמת. בכל מקרה, וזה בטוח: הקנייה והפתיחה מחדש של האתר פול טילט פוקר יספק לנו עוד רגעים חולניים ומרגשים כאלה. אשרינו, ואשרי תום דוואן.

   פליפ פלופ: סרט הפוקר הגדול מכולם

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   צילומי מסך: יוטיוב

   פליפ פלופ: מדור הפוקר השבועי של וואלה! גבר
   השאפות של קניון רמת אביב
   נשות הכדורגלנים: מלאני סלייד של תיאו וולקוט