פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: שיחות ליד הקולר

   אלוהי הפוקר, שהמציא את הבד ביט הנורא, הוסיף לו את אחיו הממזר, הקולר, שנועד להזכיר לנו את אכזריות המשחק, את השרירותיות שלו, ואת האפסיות שלנו למולו

   פעם בהרבה מאוד זמן, מופיעה יד חולנית באמת. כלומר, יד שלא היה לך שום סיכוי לצאת ממנה. Cooler, קוראים לזה בז'רגון הפוקר. למה קולר? ככל הנראה בגלל שקולרים, לרוב, כוללים מפגש הרסני בין שתי ידיים מפלצתיות באמת. ובמקרים כאלה, חוקי המשחק מכתיבים מנצח אחד. האחד נשאר עם כל הצ'יפים (בקולר אמיתי, כל הצ'יפים נכנסים פנימה), השני נשאר עם התחושה שהשטיח נמשך מתחת לרגליו, ושהרוח יצאה ממפרשיו. האדרנלין עוזב את כל הגוף, ובמקומו מגיעה בחילה קלה, שמכוונת, לרוב, לאיזשהו מקום עלום בשמיים: אלוהי הפוקר, שהמציא את הבד ביט הנורא, הוסיף לו את אחיו הממזר, הקולר, שנועד להזכיר לנו את אכזריות המשחק, את השרירותיות שלו, ואת האפסיות שלנו למולו.

   הדרמטיות והפאתוס של הכתיבה שלי על הנושא עלולה להישמע מגוחכת, אבל לאלו מאיתנו שחווים קולרים ובד ביטים באופן קבוע, אני חושב שקשה להגזים בתיאור המהפך הרגשי והנפשי שעוברים בחוויה שכזו. פוקר הוא משחק אכזרי ומאמלל, שמכתיר מלכים ועורף ראשים בהינף קלף ששולף הדילר. היד שהבאנו היום, יד חולה, נדירה ומטורפת באמת, יד שאם הייתה מתרחשת באתר אינטרנט הייתה משמשת כהוכחה לכך ש-"המשחק מכור", היא זיקוק של חווית הקולר, וזיקוק של חוסר האונים המשתק שהמשחק הזה יכול לגרום; במיוחד, כמובן, אם מעורב בעניין כסף רציני.

   פליפ פלופ: הנאחס הגדול של כל הזמנים

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)
   צילום: מתוך יוטיוב

   היד לקוחה מהפיינל טייבל של טורניר של PartyPoker, טובי לואיס, מקצוען פוקר מוכר, עושה רייז מהכפתור ל-6,000 עם QQ. אנדרו רובל, שכבר הופיע אצלנו, רק משווה עם זוג תשיעיות. ייבגני טימושנקו, אחד משחקני הטורנירים הטובים בעולם, משווה אחריו מהביג בליינד כשהוא מחזיק ב-2-2. הפלופ הוא כמו בדיחה לא מצחיקה: Q-9-Q. רובל פוגע בפול האוס, ולואיס ברביעיית מלכות. פלופ חולני לגמרי.

   רובל, בניסיון לעודד אקשן ממישהו שמחזיק במלכה, או ממישהו שיחשוב שהוא מנסה לגנוב את הקופה עם יד חלשה, מהמר 18,000. טימושנקו פורש די מהר, ולואיס הסמוק מעלה ל-42,000. הרייז של לואיס הוא סוג של מהלך של הפוך על הפוך, שאמור לגרום לאנדרו רובל להתפוצץ עליו בבלוף משוגע (אחרי הכול, אם ללואיס יש רביעייה, מה בכלל יכול להיות לרובל? הרי אין לו מלכה אחרת). אבל לרובל יש יד אמיתית, פול האוס, והוא מחליט רק להשוות. הטרן הוא 5 עלה, ורובל עושה צ'ק. לואיס מגיב בהימור של 63,000, אותו רובל משווה אחרי מחשבה ארוכה. שני השחקנים, כמובן, מרגישים שהם טומנים פח לשני. העניין הוא, שבקולר כמו בקולר, רק מלכודת אחת עובדת, ואחד טובע בבוץ העמוק, בלי לדעת מה בדיוק קרה.

   פליפ פלופ: סרט הפוקר הגדול מכולם

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)
   צילום: מתוך יוטיוב

   עכשיו, מה שיש מולנו בטרן היא סיטואציה שכמעט אין אפשרות לצאת ממנה: רובל משוכנע שיש לו את היד הטובה ביותר, ולואיס, ובכן, מחזיק בנאטס. המלכודת מונחת, הקולר בפתח. אבל לאלוהי הפוקר יש חוש הומור מעוות ונטייה לסובב את הסכין אחרי שהם תוקעים אותה: הריבר, מגוחך ככל שזה נשמע, הוא 9. אנדרו רובל פוגע ברביעייה. ויש לו את היד השנייה הכי טובה. רובל מהמר 149,000, אול אין, ומקבל קול מהיר מטובי לואיס. רובל מסנן "יש לי רביעייה" ולפני שהוא מסיים את המשפט לואיס הופך את הרביעייה שלו. היציאה של רובל מהרדיוס של המצלמה היא ככל הנראה הזריזה בכל הזמנים. הבעת ההלם על פניו של ייבגני טימושנקו, לנוכח היד החולנית הזאת, עוברת רק אחרי דקות ארוכות. וטובי לואיס? ובכן, הוא בטח אסף את הצ'יפים והפטיר איזו ברכה לאלוהי הפוקר שהציבו אותו, תודה לאל, בצד הנכון של אחת הידיים הכי חולניות אי פעם.


   פליפ פלופ: הבלוף של העשור

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)
   צילום: מתוך יוטיוב

   פליפ פלופ: מדור הפוקר הכי טוב באינטרנט שלכם
   נשות הכדורגלנים: טוני פול של ג'ון טרי הייתה מוכנה לספוג כמעט הכל
   הרנטגן: אמיר בן-דוד תוהה מה העונש המידתי למתעלל בחתול