פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הנאחס של כל הזמנים

   לכל שחקן פוקר, מחובבן מתחיל ועד מקצוען מחושל, יש מלאי סיפורי בד ביט. המקרים בהם העולם כולו התגייס כדי לגזול ממך יד שהייתה חייבת להיות שלך. כמו שתראו מיד, הכל יחסי

   הדבר הכי משעמם בפוקר הוא לשמוע סיפורי בד ביט של שחקנים אחרים. משום מה, וזו תופעה בין לאומית, כל מי שמשחק פוקר באופן יחסית קבוע מתעקש לשתף את הסביבה שלו בכל שבירה ומיני שבירה שהוא חווה בשולחן. "היה לי צבע, והוא פגע עלי פול בריבר", "דחפתי אול אין עם זוג מלכים, הוא השווה אותי עם עשיריות. הרצנו פעמיים, בפעם הראשונה הוא פגע בצבע, בשנייה בעשר. הפסדתי קופה ענקית, כמה אני רץ רע!" או, הבד ביט הלוקאלי המצוי "הכבש המת הזה השווה לי הימור ענק בטרן עם חאשווה (גאט שוט). כמובן שהוא פגע בריבר ושבר לי את הסט שלי". כמובן, אגב, שסיפורי הבד ביט שלך תמיד יהיו הדבר הכי מרתק בעולם: הכאב והאימה שלך, יומיומיים ככל שישמעו לאנשים אחרים, הם תמיד אותנטיים, חדים וקרובים עבור זה שחווה אותם בגוף ראשון.

   ציטוטים כאלה ואחרים מרכיבים את השגרה של משחקי הפוקר: לשמוע את חברך לשולחן מתלונן על חוסר מזל נוראי שתקף אותו; זהו בעצם תרגול באמפתיה: לא באמת אכפת לך מהבד ביט שחברך לשולחן חווה לפני שבועיים באיזה קזינו בוינה. יותר מכך, אתה מודע לחוסר התוחלת של המצב, וגם לך יש איזה ארבעה חמישה סיפורים משלך לספר. אתה משתתף בצערו מתוך אמפתיה בלבד, ומתוך הרצון שבעתיד גם לצער הפוקר שלך תהיה אוזן קשבת. הרי בפוקר ישנם בד ביטים, לזה דואג מרכיב המזל במשחק. ואחרי ששיחקת מספיק ידיים, אין כמעט בד ביט שיכול באמת להמם אותך. אותן תלונות בלתי סופיות הן למעשה תחרות ללא קו סיום על התואר "שחקן הפוקר עם הכי מעט מזל", וניסיון להחליף את הכסף שאבד במבטים אוהדים.

   פליפ פלופ: רק ג'יימס בונד יכול היה לקחת יד כזו

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)
   אנטוניוס פייבוריט אחרי הפלופ, עונה לרייז של הילד

   לפני שנגיע ליד של היום, שהיא סוג של ה-"אמא של כל הבד ביטים", צריך להבהיר הבהרה: בד ביט הוא מצב שבו כאשר הכסף נכנס פנימה, אתה מוביל בהרבה, ומפסיד. למשל, כשאתה דוחף אול אין לפני הפלופ עם אסים, וליריבך יש זוג מלכים, ואתה מפסיד, זה בד ביט; היית פייבוריט של 82% ועדיין הפסדת. להבדיל, כשאתה דוחף אול אין עם QQ, מקבל השוואה מ-AK, והלוח רץ 4-4-7-8, רק בשביל לשים את ה-A האכזרי בריבר, זה לא בד ביט. כשהכסף נכנס, הייתם במצב של הטלת מטבע, 50-50. העובדה שהאס הגיע בריבר אינה משמעותית. אז לכל הבכיינים הפחות מיומנים שביניכם: בד ביט הוא לא להפסיד הטלת מטבע, גם אם האס הגיע רק בריבר. בד ביט הוא לא להריץ את הקינגים שלך לתוך האסים של הבחור משמאלך. זה קולר (Cooler) סוג אחר של עינוי. בד ביט קורה כאשר אתה מוביל בהרבה, רק בשביל להפסיד בחוסר מזל נוראי.

   וחוסר מזל נוראי זה בדיוק מה שחווה פטריק אנטוניוס ביד הקלאסית שהבאנו היום. המשחק, לשם שינוי, הוא אומהה ולא טקסס הולד'ם. אומהה הוא וריאציה נוספת של פוקר, שבה כל שחקן מקבל ארבעה קלפים ליד (בניגוד להולד'ם בו מקבלים שני קלפים). בדומה להולד'ם, ישנם חמישה קלפים שנפתחים על הלוח (פלופ, טרן, וריבר). כל שחקן מחויב להשתמש בשניים מארבעת הקלפים שלו בשביל להרכיב את היד הטובה ביותר (זאת בניגוד להולד'ם, שם אפשר להשתמש גם רק בקלף אחד או אפילו לשחק רק את הקלפים המונחים על הלוח). ארבעה קלפים לכל שחקן נותנים אינסוף אופציות. ואכן, אומהה הוא משחק פרוע למדי, שבכל רגע נתון אתה לא יכול להיות פייבוריט גדול באמת, ולרוב כשהכסף נכנס, לאנשים יש ידיים חזקות במיוחד, או ריצה חזקה במיוחד, מה שמזמין מצבים חוזרים ונשנים של אול אין על סכומים אדירים, כששני השחקנים פחות או יותר שווים באחוזים לזכייה ביד.

   פליפ פלופ: סרט הפוקר הגדול מכולם

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)
   רובל רגע אחרי שדחף אול אין עם זוג

   היד שהבאנו היום שונה במקצת מהתסריט המתואר: פטריק אנטוניוס, כריש אומהה ידוע, מעלה עם יד לא רעה: 9-8-6-5, עם שלושה יהלומים. אנדרו רובל מעלה אחריו בחזרה ל-9,000$ עם A-Q-Q-J עם שלושה עלים, ואנטוניוס משווה. הפלופ פוגע בפטריק בצורה חזקה: A-4-7 עם שני יהלומים. רובל מחזיק באס עם קיקר מלכה, יד לא רעה אם המשחק היה הולד'ם. לאנטוניוס, מנגד, יש את הריצה המושלמת: כל שמונה, שש, חמש, שלוש, וכל יהלום יתנו לו את היד הטובה ביותר, יותר מחצי מהחבילה. למרות שהוא מאחור לכאורה, אנטוניוס הוא פייבוריט ענק של 73%.

   אנטוניוס עושה צ'ק ורובל מהמר את האס שלו, 16,000$. פטריק חושב מעט, ומכניס רייז גדול של 72,000$. רובל, למרות שהוא מחזיק רק בזוג עם קיקר סביר, משתגע, ובמקום לפרוש דוחף אול אין. מהלך זה נראה אולי, לשחקן הולד'ם, כמהלך סביר, אבל הוא למעשה טעות נוראית באומהה, כפי שרובל מגלה די מהר: אנטוניוס משווה מיד, והוא פייבוריט גדול לזכות בקופה של 262,000$. אנטוניוס עוקץ מעט את יריבו על המהלך החלש שעשה, והשניים מחליטים להריץ את הטרן והריבר ארבע פעמים, כשכל הרצה שווה לרבע מהקופה.

   בהרצה הראשונה הטרן הוא K לב, והריבר 2 לב. הזוג של רובל מחזיק מעמד, איכשהו. בהרצה השנייה אנטוניוס פוגע בפלאש עם J יהלום שמגיע בטרן, אבל הריבר הוא עוד אס שמשלים לרובל פול האוס. בהרצה השלישית ה10 והK שנפתחים לא עוזרים לאנטוניוס, ורובל זוכה בעוד רבע מהקופה. בהרצה הרביעית אנטוניוס פוגע בטרן בסטרייט שלו כשהדילר פותח 3 עלה. מזלו הטוב משתנה מיד בריבר, כשהדילר מוציא 10 עלה, משלים לרובל פלאש, וזכייה מדהימה ולא סבירה לחלוטין בכל הקופה. אנטוניוס, כמו אנטוניוס, נראה די משועשע מהבד ביט האכזרי שהוא ספג. רובל, ששיחק את היד בצורה נוראית, נראה מאושר ומובך במקביל. לכל הפחות, לאנטוניוס יש אחלה סיפור בד ביט לספר, ולנו הצופים, יש רף שאפשר להתחרות בו: קופה של מעל 250,000$, פייבוריט של 73%, ארבע הרצות, ארבעה הפסדים; זהו בד ביט אמיתי.

   פליפ פלופ: הבלוף של העשור

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)
   אנטוניוס מנסה להבין איך זה קרה לו. מוביל בגדול, ארבע ריצות, אפס פגיעות

   פליפ פלופ: מדור הפוקר הטוב ביותר בארץ
   מעושרים: האיש שהפך את לאס וגאס למה שהיא היום
   אויש תסתמי: חגית גינזבורג על השקר הגדול של גברים עם ילדים