פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הרנטגן: הליצן עוד ממשיך וצוהל

   מנהלי רשת ב' שניסו להנחית את מנחם בן על הראש של קרן נויבך, שכחו שיש להם עסק עם חובב מהומות מובנה. לאמיר בן-דוד, הרנטגן של וואלה! גבר, זו לא הייתה פגישה ראשונה איתו

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   מנחם בן ואמיר בן-דוד נפגשים שוב, השבוע מחוץ לשערי קול ישראל

   כשמנחם בן נקלע לעימות ניצת בעיניו זיק מיוחד של חדווה אופורית. מחלוקת וקונפליקט פועלים עליו כמו הסנפה של אמפתמין נקי. הוא נדלק. אני יודע - כי יצא לי לראות אותו מקרוב בכמה מהתחנות הקונטרוברסליות בחייו. לפני 11 שנה ערכתי את כתבתו "המצאת האיידס" שפורסמה במוסף הארץ ועוררה מהומות. כעבור כמה שנים ישבתי בצד השני של חדר הבקרה באולפני הרצליה כשמנחם בן, שהיה אז חבר בפאנל התוכנית "דיבור ישיר", כתב ודיבר נגד הומואים ולסביות, מה שהוביל לבסוף להדחתו מהתוכנית ולביטול הטור האישי שהיה לו אז בשבועון "רייטינג".

   למרות שניסיתי אז, מסיבות שונות, לנטרל את מנגנון ההרס העצמי שלו ולהציל את מנחם בן מעצמו ומזעמם המוצדק של חברי ההומואים – מה שהפך אותי, בעיניו של בן, לשטוף מוח ולמשת"פ – המשכתי לסמפט את חיבתו לפרובוקציות. בעולם שמסתובבים בו יותר מדי אינטרסנטים לוחצי "לייק", מפזרי אמוטיקונים וקוראי "שיואו, איזה מדהים!" לא מזיק שיהיה גם מתריסן חובב פרובוקציות כמו בן, שמוכן לזנק בחדווה לכל קטטה מילולית, ולא מפחד להרגיז ולעורר פולמוס, גם במחיר האינטרסים שלו עצמו. זה לא אומר שהוא צריך לעשות את זה דווקא במשבצת השידור המרכזית והחשובה של "סדר יום". לכן נפגשנו השבוע שוב, הפעם משני צידי הגדר של קול ישראל. חשבתי שנמשיך להיפגש אבל מהר מאוד התברר שבן, כנראה, רק הבליח לביקור קצר.

   חיבתו המפורסמת של מנחם בן למהומות הייתה, ככל הנראה, הסיבה שמיקי מירו, מנהל קול ישראל, הצניח אותו לתפקיד המנחה השותף של "סדר יום", תוכנית הבוקר המוערכת והמצליחה של קרן נויבך. מירו, שמנהל את רשת ב' ברשלנות חובבנית שכאילו נשלפה מאחד הפיליטונים הארסיים ביותר של אפרים קישון, פועל בקול ישראל כמו מחלה אוטואימונית. הוא הורס את הגוף מבפנים. מירו לא קם בבוקר כשליח הציבור אלא כשליח השלטון. והשלטון מאס בזירה התקשורתית הרצינית והביקורתית של "סדר יום", תוכנית שמוקדשת אך ורק לנושאים חברתיים-כלכליים, ממעטת לעסוק בפוליטיקה מפלגתית ובמחלוקות מדיניות ולמרבה ההפתעה זוכה לאחוזי האזנה נאים. "סדר יום" נתפסת כבר הרבה זמן כתוכנית שמעודדת את המחאה החברתית – והממסד עושה עכשיו כל שביכולתו לדכא אותה. פרק מנחם בן, מותר להמר, לא יהיה הפרק האחרון.

   הרנטגן: איך הפך איציק שמולי מצ'ה גווארה מקומי לחבר של נוחי דנקנר

   דיפולט (מערכת וואלה! , דיפולט)
   לא מזיק שיהיה גם מתריסן חובב פרובוקציות שמוכן לזנק בחדווה לכל קטטה מילולית. מנחם בן

   תקרית מנחם בן היא עוד דוגמה לכישרון הניווט המפוקפק של קברניטי רשות השידור. כשמיקי מירו הביא את מנחם בן הוא לא העריך נכון את עוצמת ההתנגדות שהמהלך יעורר וגם לא הביא בחשבון שמנחם בן הוא לא רק פרובוקטור מקצועי אלא גם איש בעל דימוי עצמי גבוה וביטחון עצמי רב. בלעדיהם לא היה יכול לצאת בחדווה לכל מלחמות חייו. בן הבין היטב, מהרגע הראשון, שהממסד – באותה דרך פתלתלה ומטופשת שבה הממסד פועל לפעמים – מבקש עכשיו לנצל אותו. ואם יש דבר שטיפוס גאה כמו מנחם בן לא יכול לסבול זה שמנצלים אותו.
   ביום ראשון המתנתי לו עם חבורת מפגינים בפתח אולפני קול ישראל בתל אביב, כדי למחות על הכוונה לחבל ב"סדר יום". כשבן הגיע הוא לא מיהר לברוח פנימה כפי שרוב האנשים היו עושים במקומו. כאמור - מחלוקת וקונפליקט דווקא מעוררים אותו. אז הוא נעצר לידנו כדי להתווכח.
   "מנחם, אתם מבין שהם משתמשים בך, נכון?", אמרתי לו.
   הוא צחק. "נראה לך שאני צריך אותך כדי להבין את זה?".
   "אז אם אתה באמת מבין את זה, יש לך עכשיו הזדמנות לעשות את הדבר הנכון", אמרתי לו, "תודיע שאתה לא מוכן שישתמשו בך כדי לפגוע בקולגה".
   "למה אתה חסר סבלנות? חכה ותראה מה יהיה" הוא השיב ונכנס לאולפן.

   בצהרי אותו יום התפנה מנחם בן (שוב) לפעולה האהובה עליו מכל: הוא החל לנסר את הענף שעליו הושיב אותו מנהל קול ישראל. בן כתב פוסט חדש בבלוג שלו ובמקום להתייחס לחוויותיו באולפן "סדר יום" או להתפלמס עם טענות המפגינים נגדו, הוא מתח ביקורת נוקבת על ראש הממשלה בנימין נתניהו. האיש שכדי לרצות אותו, לכאורה, הצניחו אותו למרכז "סדר יום".

   הרנטגן: מה יקרה כשוודי אלן יצלם את מצעד הגאווה בתל אביב

   קרן נויבך (אביב חופי)
   הממסד עושה עכשיו כל שביכולתו לדכא אותה. קרן נויבך

   וכך כתב מנחם בן בבלוג שלו: "ביבי טועה בכל לאחרונה. במקום לשים קץ לשגשוג צבא בני הישיבות, הנאמנים רק לרבניהם החרדיים, העדיף נתניהו ברית עם משרתי עובדיה יוסף. במקום לנהוג באנושיות במסתננים (כלומר, לתת להם רישיונות עבודה ולאפשר להם להתפזר בכל הארץ, במקום שיתרכזו בשכונות דרום תל-אביב, עד יעבור זעם בארצותיהם), הוא מעדיף לבנות להם מחנות מעצר ומאפשר הסתה חמורה נגדם (ההופכת אחר כך להצתות ולירי עליהם). במקום להעיף מסדר היום כל רעיון נואל וערל לב של גירוש ילדי הזרים (הישראליים מאין כמוהם, עד שברון לב) הוא מאפשר לאלי ישי הנוראי לגרש אותם. במקום לקחת מהעשירים ולתת לעניים (למשל, באמצעות מס ירושה שאין צודק וקל ממנו), הוא מעדיף באמצעות שלוחו האנטיפטי שטייניץ ושומר העשירים שר המשפטים יעקב נאמן לשמר את ההון הקפיטליסטי החזירי. לכן נתניהו עלול ליפול (ואזהרת הנפילה במגרש הכדורגל צריכה לרמוז לו משהו). זכותו היחידה (והגדולה) היא ארץ ישראל ושמירת ההתנחלויות. אבל הזכות הזאת, כבר למדנו פעמיים (בימית ובגוש קטיף), לא תעמוד לנו אם ננהג לא בצדק".

   וראו זה פלא. למחרת התברר שבן לא ימשיך יותר להגיש את התוכנית. סיכום ביניים: זה מה שקורה בעולם ההפוך-על-הפוך שבו הממסד רותם פרובוקטור לא ממסדי לשרת את האינטרסים שלו ו"לאזן". במקום להחליש את קרן נויבך ואת מערכת "סדר היום" הפך אותם מיקי מירו לקדושים התורנים של התקשורת הישראלית. במקום לרצות את שולחיו בלשכת ראש הממשלה כפי שקיווה, הוא הפיל להם על הראש לא רק את סדר היום החברתי עוכר השלווה של נויבך אלא גם את ההשתלחויות הפרועות של מנחם בן בראש הממשלה ובשריו. במקום תוכנית מגובשת שבה נמתחה עד היום ביקורת עניינית ומאופקת יחסית על מדיניות הממשלה הוא הוליד תוכנית כלאיים שבה הושיב מול המיקרופון איש משולח רסן שחושב שראש הממשלה לא אנושי, ששר הפנים נוראי, ששר האוצר אנטיפת, ששר המשפטים הוא שומר העשירים ושבעלי ההון חזירים.
   אז בן נזרק אחרי יומיים. לזה קוראים היום "ניהול מקצועי".

   הרנטגן: אמיר בן-דוד על היום בו גלעד שליט הפסיק להיות פרה קדושה

   בנימין נתניהו בישיבת ממשלה 1/4,מרץ 2012 (רויטרס)
   צוחק על כולנו. נתניהו

   הרנטגן: אמיר בן-דוד רואה דרך הדמויות שעשו את השבוע
   מעושרים: המיליארדר הג'ינג'י שמתעקש להסתפר בעצמו
   אויש תסתמי: חגית גינזבורג נגעלת מהגברים שמזילים ריר ברחוב בקיץ