פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הבלוף של העשור

   לכבוד פתיחת המיין איוונט של ה- WSOP בימים אלו, המדור חוזר לזכיה שהפכה את עולם הפוקר. כריס מאנימייקר, רואה חשבון חובבן שהפך לאלוף העולם הגדול והחשוב מעולם בפוקר

   בימים אלו ממש מתכנס לו טורניר הפוקר הגדול והמפורסם בעולם, המיין איוונט (האירוע המרכזי) של סדרת הטורנירים של ה-WSOP(World Series of Poker) המתרחשים בלאס ווגאס. כל שנה, ב-41 השנים האחרונות, מתנהלת סדרה של טורנירים (מספר הטורנירים הולך וגדל עם השנים), בכל סוגי הפוקר, בכל (או כמעט כל) פורמט אפשרי, בסכומי כניסה המתפרשים בין 1,000$ ל-50,000$.

   בשנים הראשונות, בהן ה-WSOP הייתה יוזמה של שחקני הפוקר המובילים של התקופה, שמות כמו אמרילו סלים, פגי פרגוסון ודויל בראנסן, אלוף העולם היה נבחר בהצבעה בין השחקנים המשתתפים. מספר השחקנים אז היה זעום יחסית, ואפשר את אותה שיטה דמוקרטית ומלאת כבוד. אחרי כמה שנים, עם תפיחת מספר השחקנים ועליית הפופולאריות והלגיטימיות של האירוע, התווסף אירוע מרכזי, שהמנצח בו מוכרז בתואר "אלוף העולם" לאותה שנה. הטורניר הוא טורניר נו לימיט טקסס הולד'ם, "הקדילק של משחקי הפוקר" כפי שנוהג להגיד דויל בראנסן, וכניסה אליו עולה את הסכום המכובד של 10,000$.

   פליפ פלופ: אנטוניו אספנדיארי - השחקן הכי מרוויח בהיסטוריה של הפוקר

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   האיש והאגדה. כריס מאנימייקר

   עם השנים הטורניר הלך וגדל, כשהוא תופס תאוצה והופך לאירוע החשוב של השנה. כיום מדובר בטורניר אליו נרשמים אלפי משתתפים (כ-7,000 בשנים האחרונות), והפרס הראשון בו, השנה למשל, הוא קצת מעל 8,000,000$. "היום הכי עצוב בשנה" אם לצטט שוב את דויל בראנסן "הוא היום שבו אתה מודח מהמיין איוונט". ואכן, לא רק סכומי הכסף המדהימים עומדים על הכף, אלא גם הזכות לתואר "אלוף עולם" ולהירשם בדפי ההיסטוריה. שמות מפוארים רבים החזיקו בתואר זה: ג'וני צ'אן, פיל הלמות', דויל בראנסן וסטו אונגר, יחד עם אגדות נוספות כמו האק סיד, וסקוטי ווין, כל אלו מהשמות הגדולים ביותר בהיסטוריה של הפוקר כולו; ועדיין, כך נדמה, האלוף הגדול מכולם, האחד שזכייתו שינתה את עולם הפוקר כולו, שחקן הפוקר שהפך את המיין איוונט למה שהוא היום, הוא חובבן עלום בעל השם המשעשע כריס מאנימייקר.

   מאנימייקר בן ה-37 (זה לא כינוי, אלא שם המשפחה שלו. באמת) היה רואה חשבון צעיר מטנסי, שבשנת 2003, ערש הפוקר באינטרנט, זכה בטורניר לווין שעלה 39$, וקיבל כרטיס כניסה למיין איוונט של ה-WSOP של אותה שנה. למרות שזה היה טורניר הפוקר החי הראשון בו השתתף, ובלי ספק הגדול ביותר בו אי פעם שיחק, היכולות המפתיעות של החובבן הצנוע, יחד עם שמו החד משמעי, משכו תשומת לב מהיום הראשון של הטורניר. הוא המשיך לאסוף צ'יפים, ונהנה משילוב של כישורי פוקר ומזל (זכורה למשל יד מפורסמת מול פיל אייבי, כשנשארו עשרה אנשים בטורניר) כדי להגיע למשחק ראש בראש מול אגדת משחקי הקאש, סמי פארחה, על תואר אלוף העולם.

   מאנימייקר התעלה מעל פארחה, זכה בתואר אלוף העולם, ויצר את מה שנקרא עד היום "אפקט מאנימייקר": סיפורו נתן את התחושה שכל אחד, מכל מקום בעולם, יכול להפוך לאלוף העולם והיה אחד הגורמים להתפוצצות העולמית של הפוקר. מספר האנשים שצופים ומשחקים בפוקר, מספר המשתתפים ב-WSOP בכל שנה, כל אלו החלו בצמיחה אדירה מאז אותה זכייה מדהימה של כריס מאנימייקר בשנת 2003, כששמו של רואה החשבון משמש כמשל לאפשרויות המיידיות של עושר ותהילה שהמשחק מאפשר. היד שהבאנו היום, מאותו קרב הדס אפ מול פארחה, היא מחווה לכריס מאנימייקר, והוכחה לכך שלא מדובר רק במזל, אלא גם בהרבה יכולת, שכל ואומץ, שאפשרו את הזכייה של רואה החשבון מטנסי בתואר אלוף העולם.

   פליפ פלופ: הזכיה הגדולה אי פעם בפוקר - 18.3 מיליון דולר

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   סמי פארחה, אמן קאש גיים, נדחק לפינה

   היד מתחילה בפלופ, אחרי רייז של מאנימייקר וקול של פארחה מהסמול בליינד. הפלופ נופל 9-2-6 עם שני עלים, כשפארחה הוא פייבוריט גדול עם ה-Q-9 שלו. למאנימייקר, בינתיים, אין כלום, עם K-7, ואכן הוא עושה צ'ק אחרי שפארחה מצ'קצ'ק עליו. הטרן הוא שמונה עלה, ופארחה, שמחזיק ב-Q עלה יחד עם זוג התשע שלו, ממהר להמר 300,000. מאנימייקר, שמחזיק במצב לרצף יחד עם K עלה, מעלה מיד בעוד 500,000 ושם את הלחץ על יריבו המנוסה. פארחה משווה די מהר, והדילר פותח את הריבר, 3 לב חסר משמעות.

   כאן מתגלים האומץ והלב של כריס מאנימייקר: למרות שאין לו כלום ביד, ולמרות שיריבו השווה רייז ענק בטרן, הוא מחליט ללכת על זה. אחרי הצ'ק של פארחה, מאנימייקר דוחף אול אין עם K בגובה בלבד, ושם את כל הלחץ על יריבו המנוסה. פארחה מצליח להבין שיש סיכוי שיריבו פספס את הצבע ועכשיו הוא מבלף, אבל הלחץ מכריע אותו: אם הוא משווה וטועה, הוא עף מהטורניר. אחרי מחשבה לא קצרה, פארחה משחרר את היד, ומאנימייקר משחרר אנחת רווחה. היד הזאת הטתה את קרב ההדס אפ לטובתו של רואה החשבון מטנסי; מספר ידיים מאוחר יותר, מאנימייקר מכריע את פארחה, זוכה בתואר אלוף העולם, נרשם בדפי ההיסטוריה ומשנה את עולם הפוקר לתמיד. "הבלוף של העשור" קורא למהלך הזה נורמן צ'אד, פרשן הפוקר של ESPN. הבלוף של העשור, בידי אלוף העולם הגדול והחשוב מכולם.
   ,
   פליפ פלופ: השחקן הגרוע הכי טוב בעולם

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   אבל הכבוד, הכסף והתהילה היא של מאנימייקר. השאר היסטוריה

   פליפ פלופ: מדור הפוקר הכי טוב בארץ
   נשות הכדורגלנים: לארה אלברז היא סיפור הכיסוי של סרחיו ראמוס?
   השאפות של וואלה! גבר - הן בכל מקום