פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הקוסם, לא מה שחשבתם

   בשבוע שעבר זכה אנטוניו אספנדיארי בקופה הגדולה בהיסטוריה של הפוקר - 18.3 מיליון דולר. זה היה קאמבק מושלם של שחקן ענק שלמשך כמה שנים התרכז בלהיות סלב ולא מקצוען

   בשבוע שעבר כתבנו על טורניר הפוקר הגדול בהיסטוריה. הזוכה באותו טורניר, מר אנטוניו "הקוסם" אספנדיארי, ריפד את חשבון הבנק שלו בעוד 18.3 מיליון דולר וקפץ בקלילות לראש טבלת המרוויחים בהיסטוריה של הטורנירים. לכבוד הזכייה ההיסטורית של אנטוניו באותו סכום, וואלה! גבר מצדיע לו ומקדיש את מדור הפוקר השבועי לאחד הכוכבים הותיקים בסצנה, למרות גילו הצעיר.

   אספנדיארי היה אחד השחקנים הראשונים שהבינו את חשיבות הטלוויזיה בקריירת הפוקר: הוא מאופיין באישיות דברנית, הומור בלתי פוסק, רעשי רקע הזויים (באחת העונות של היי-סטייקס פוקר הוא אימץ לעצמו את המנהג הקטסטרופלי לצעוק ויייייייי בכל פעם שהוא הרגיש שהמצלמה לא מתמקדת בו מספיק), התערבויות משוגעות (למשל, התערבות על שכיבות סמיכה בה הוא הציג, בחינניות של עכבר חדר כושר מצוי, את הריבועים החדשים שלו בבטן) וחברות עם פיל "יוניבומבר" לאק. אותה חברות אפילו הניבה תוכנית טלוויזיה סמי-משעשעת, בה צמד המשוגעים של עולם הפוקר התערבו אחד עם השני על כל מיני שטויות הזויות, ובדרך המשיכו את התמכרותם לתשומת הלב של המצלמה.

   פליפ פלופ: פיל לאק התבלבל. זה עלה לו 63,000 יורו

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   אספנדיארי מעכל את הפלופ. ה-Q לא עושה אותו רגוע

   בטח כבר הבנתם שאת מקום הפוקר בחיים של אספנדאירי החליפה התמכרות לתשומת לב, לחיי הסלב הנלווים אליהם. האישיות הצבעונית של "הקוסם" גרמה לכך שהוא יוזמן לכמעט כל משחק פוקר טלוויזיוני, אבל גם הפכה אותו לסוג של קוריוז: אספנדיארי הגיע בשביל הצבע. וכך, גם בתקופות שבהם כושר הפוקר, והבנק-רול שלו, היו מדולדלים למדי, אנטוניו כיכב באופן מאולץ בכל מקום בו קלפים ומצלמה התחברו. העניין הוא, שבמקור, אספנדיארי אינו קוריוז: הוא שחקן פוקר גדול, אפילו ענק. ולפני בערך שלוש שנים, הוא החליט להראות לעולם שהוא עדיין כזה, ולא סתם אושיה טלוויזיונית.

   אנטוניו שכר קואצ'ר, נכנס לכושר פיזי, הפסיק להתהולל והתחיל להתמקד מחדש במשחק, המקצוע שלו. התוצאות הגיעו די מהר: ריצה עמוקה במיין איוונט של ה-WSOP עם זכייה של 340,000$, צמיד אליפות בטורניר WPT ובסכום של 870,000$, יחד עם עוד כמה תוצאות מצוינות, היו ההקדמה המרשימה לזכייה שלו בג'ק פוט הגדול בכל הזמנים, אותו טורניר בו הוא זכה בשבוע שעבר. אספנדיארי הוכיח, לכל מספידיו ולעצמו יותר מכל, שהוא שייך, באמת שייך, לטובים מכולם, ולא רק בזכות האישיות הצבעונית שלו.

   פליפ פלופ: שחקן הפוקר הגרוע הכי טוב בעולם

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   נגראנו עם זוג שני, רגע לפני שהוא מתחיל לקשקש בלי הכרה

   היד שהבאנו היום עתיקה למדי, אבל מדגישה את היכולות של אספנדיארי, בראש ובראשונה את יכולות הקריאה שלו בלייב פוקר. אנטוניו מדבר המון בשולחן: חלק מזה טקטי, ניסיון לקבל אינפורמציה משחקנים אחרים, כדי להבין בדיוק מה עובר להם בראש. אספנדיארי הוא חיית לייב אמיתי, בשל כישורים אלו, בגלל היכולת שלו "להרגיש" את השחקן שמולו והיד הזו ממחישה זאת בצורה מובהקת.

   אספנדיארי עושה רי-רייז ל-12,000 דולר עם JJ אחרי רייז של 3,200 של פיל הלמות' וקול של דניאל נגראנו, שמחזיק ב-K-10 יהלום ומחליט להשוות, למרות שהוא נטול פוזישן. הפלופ הוא Q-10-6 עם שני עלים, ואנטוניו מהמר 15,000$ אחרי שדניאל עשה צ'ק עיוור, ומשאיר לעצמו 50,000$ מאחור. ההימור של אנטוניו קורה בזמן שנגראנו מלהג לו באוזן, ומסביר לו שיש לו "איזה משהו" בפלופ הזה, ושיש סיכוי שהוא ידחוף אול אין. ואכן, אחרי הרייז של אנטוניו, נגראנו עושה בדיוק את זה ומשאיר את אספנדיארי עם החלטה ענקית.

   פליפ פלופ: למה פיל אייבי הוא מייקל ג'ורדן של עולם הפוקר?

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   והנה מגיע האול אין המובטח של דניאל. הקוסם מקשיב

   נגראנו ממשיך לדבר ולאכול לאספנדיארי את הראש. הקוסם ממשיך לחשוב וכמו שמציין הפרשן הנפלא גייב קפלן, מנסה לקלוט משהו מדניאל. נקודת המפתח ביד והרגע המרשים בה, מגיעים כאשר נגראנו לבסוף פולט משהו לא במקום. המבט החד של אספנדיארי לכיוונו הוא מבט של טורף: אנטוניו מבין שנגראנו מבלף, ונגראנו מבין שאנטוניו עלה עליו, ומתחיל לרעוד במבוכה. הקול של אספנדיארי מגיע די מהר לאחר מכן. אספנדיארי פשוט חיכה וחיכה, וכאשר הוא זיהה את המצוקה של נגראנו, הוא הלך עם האינסטינקט המצוין שלו עד הסוף. קופה של 173,000$. סיומה של היד הוא טרגי באותה במידה: הריבר מביא K, נותן לנגראנו זוגות, ופוגע באספנדיארי על הקול הנהדר והקריאה הנהדרת שהוא ביצע. בפוקר, כך נדמה, אין צדק, לפחות בטווח הקצר. בד ביט מרושע שאספנדיארי סופג בתמורה למהלך מרשים.

   בטווח הארוך, עם התמדה ורצינות, השחקן המוכשר יותר, הטוב יותר, יתוגמל על הכישורים שלו. אלי הפוקר תיגמלו את אנטוניו אספנדיארי היטב, עם אותה זכייה היסטורית בשבוע שעבר. אבל אלי הפוקר הם לא אלו שאחראים ליכולת המרשימה של אספנדיארי, לאינסטינקטים המעולים שלו, לתוצאות המרשימות שלו. אנטוניו "הקוסם" אספנדיארי, מעכשיו ובעתיד הנראה לעין, חזר להיות שחקן פוקר אמיתי, כזה שכל אחד יכול ללמוד ממנו, לא רק סלב.

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   הקול היה נכון ומדויק, הריבר כבר הגיע מהגיהנום. אספנדיארי לא מאמין שה-K הזה הגיע

   פליפ פלופ: טורניר הפוקר היקר בהסיטוריה עם הזכייה של אספנדיארי
   נשות הכדורגלנים: אלכס קארן-ג'רארד היא ה-WAG הלוהטת באנגליה
   הרנטגן: אמיר בן-דוד מברר איך איציק שמולי הפך חבר של נוחי דנקנר