פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: יום בחיים מול חיים שלמים

   טורניר הפוקר היקר בתולדות המשחק הגיע לסיומו הבוקר. 48 שחקנים שילמו מיליון דולר כל אחד והפרס הראשון היה הגדול אי פעם. גם שם, עשירים חובבים עמדו מול מקצוענים מומחים

   השבוע התקיים בלאס וגאס טורניר הפוקר הגדול בהיסטוריה: The Big One for One Drop. 48 שחקנים, חלקם מיליונרים, חלקם מקצועני פוקר, השקיעו כל אחד 1,000,000$ דמי כניסה. 110,000 דולר מסכום הכניסה של כל שחקן הולך לקרן הצדקה One Drop, השאר הפך לפרייז-פול הגדול בהיסטוריה של הפוקר. השחקן שסיים במקום התשיעי, למשל, זכה "רק" ב-1,100,000$.

   השחקנים בטורניר מתחלקים, בגסות, לשני סוגים: שחקני פוקר עם בנק רול רחב (או מימון חיצוני) שבאו לשחק בטורניר הגדול בהיסטוריה. בין אלו מצויים החשודים המידיים: פיל אייבי, תום דוואן, דניאל נגראנו, אריק סיידל, גאס האנסן, ג'ייסון מרסייר ואנטוניו אספנדיארי; הם מגיעים לצד שמות מוכרים פחות, אבל טובים לא פחות, כמו סם טריקט, תום מרצ'סה, וויווק רג'קומר ואחרים. האליטה של שחקני הפוקר בעולם. מולם עומדת שורה גאה לא פחות של מיליארדרים, שעבורם הטורניר הוא שילוב בין צדקה לאירוע תחרותי משעשע. פיל ראפין, ביל פרקינס, ריק סולומון וגי להליברטה הם שחקני פוקר חובבים ועשירים בצורה חסרת פרופורציה, שבאו להתחרות בטורניר הגדול, היקר והיוקרתי אי פעם. עבור כל אחד מהמקצוענים שמשחקים בטורניר, זכייה בו תהיה אירוע משנה חיים. עבור המיליארדרים? הם אפילו לא יאבדו שעת שינה על המיליון שאבד, במקרה שיעופו.

   פליפ פלופ: שחקן הפוקר הגרוע הכי טוב בעולם

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   גי להליברטה, הפילנתרופ הנדיב, אחרי הרייז של דייויד בנימין

   בטורניר עצמו, שנגמר ממש היום בבוקר (רביעי), המיליארדר והוגה הטורניר גי להליברטה סיים במקום החמישי המכובד, והרוויח 1,834,666$. סכום משנה חיים לרוב האנשים, עבורו זו אפילו לא טיפה במים. אגדת הטורנירים פיל הלמות' סיים במקום הרביעי לצלילי 2,645,333$; במקום השלישי, דיוויד איינהורן, עוד מיליארדר ושחקן פוקר חובב, שהודיע כי יתרום את 4,352,000$ לצדקה. הפרסים למקומות הראשונים היו כבר מגוחכים בגודלם: סם טריקט, האנגלי הצעיר שדורס את סבב הטורנירים בשנה האחרונה, סיים במקום השני וגרר הביתה 10,112,001$. את המקום הראשון, הסכום האסטרונומי של 18,346,673$, לקח אנטוניו "הקוסם" אספנדיארי. זהו הישג מדהים לאספנדיארי, ש-"נהנה" משולחן המוות של היום הראשון בטורניר (לצד שמות כמו סיידל, רג'קומר, בן לאמב, מרצ'סה ואחד, פיל אייבי. לא בדיוק מיליארדרים חובבים וחסרי מושג) וקיבע את מעמדו בטופ של הטופ של הפוקר העולמי. רק בשביל לסבר את האוזן: זהו לא רק הפרס הגבוה אי פעם שחולק בטורניר; הפרס הזה גבוה מסך הזכיות של השחקן המורווח בהיסטוריה של הטורנירים, אריק סיידל.

   היד שהבאנו היום קשורה באופן הדוק לטורניר הגדול הזה, ולאופן שבו כסף הוא פשוט עניין יחסי. גיבורי היד מייצגים נאמנה את ההפרדה שתיארתי. דיוויד בנימין הצרפתי-יהודי הוא מקצוען פוקר מהשורה הראשונה, שעשה את רוב כספו במשחקי קאש היי-סטייקס; גי להליברטה הוא הבעלים של "סירק דה-סוליי", אחד ממופעי הקרקס הוותיקים והמצליחים בעולם. להליברטה התחיל את דרכו כאמן רחוב, הפך לאחד האנשים העשירים בעולם, ולפני כמה שנים אימץ את הפוקר כתחביב. בהמשך לכך, גי הוא גם ההוגה, המארגן, המייסד ושחקן פעיל בטורניר הענק וההיסטורי ששוחק עד הבוקר בווגאס.

   פליפ פלופ: הרווח בפוקר מגיע מההחלטות הקטנות

   דיפולט (מערכת וואלה! , דיפולט)
   בנימין בשלבי בחילה מתקדמים, רגע אחרי שדחף אול אין מול מיליארדר

   היד לקוחה מתוכנית הטלוויזיה היי-סטייקס פוקר. בנימין ולהליברטה משווים העלאה של סמי פארחה לפני הפלופ. בנימין מחזיק באס שמונה תלתן, והמילארדר ב-K חמש יהלום. הפלופ נופל כמו מלחמת עולם: K-5-3 עם שני תלתנים. פארחה מהמר 13,000$ והאקשן נהיה חולני: בנימין מעלה ל-43,000$ וגי, ישר אחריו, מעלה בחזרה ל-168,000$. לדיוויד יש עכשיו החלטה על כל הסטק שלו, 600,000$ (להליברטה, כמובן, מכסה אותו). בנימין קם, מוטרד באופן ברור, ולבסוף מחליט לדחוף אול אין. להליברטה משווה עם הזוגות שלו. קופה של מעל 1.2 מיליון דולר, הגדולה בהיסטוריה של הפוקר בטלוויזיה עד אותה נקודה. לבנימין יש 65% להפסיד את החלק הארי של הבנק רול שלו. עבור להליברטה הכסף הוא חסר משמעות. הפרצוף של בנימין אומר הכול: בפשטות, הוא נראה כאילו הוא הולך להקיא.

   כאן מתגלה האופי הרחום של גי להליברטה (היבט נדיר אצל מולטי-מיליארדרים, אפשר רק לנחש): הוא מזהה את מצבו של בנימין ומציע לו לעשות עסקה. דויל בראנסן, אחד שכבר ראה הכל, מסכם את הסיטואציה מהצד ואומר לבנימין: "הקופה הזאת מייצגת יום אחד בחיים של גי, ואת כל החיים שלך". להליברטה לבסוף מציע לבנימין הצעה לה הוא לא יכול לסרב: הקופה במרכז השולחן, משהו כמו 70,000$, ילך לגי, והיד תיגמר בזה. בנימין כמובן מסכים להצעה הנדיבה. הוא מסיים את היד בהפסד של 47,000$, והיד הגדולה בהיסטוריה הולכת לפח, בגלל הנדיבות והאמפטיה של המיליארדר.

   ביד הזאת אין הרבה פוקר, אם בכלל. ההחלטות על הפלופ הן די סטנדרטיות, וכך גם האקשן פרה-פלופ. את הטרן והריבר בכלל לא זכינו לראות. מה שכן קיים ביד הזאת, הוא הפער האדיר בין מיליארדרים לאנשים רגילים, אפילו אם הם אנשים רגילים עשירים מאוד. מדי שבוע עולה כאן עוד יד פוקר שמתארת מהפכים אדירים בחיים של אנשים, כשמאות אלפי דולרים מחליפים ידיים. הריגוש של תוכניות טלוויזיה כמו היי-סטייקס פוקר נמצא, יותר מהכל, בכוחו המשכר, משנה החיים, של הכסף הגדול. גי להליברטה וחבריו המיליארדרים, הם כמעט חייזרים בעולם הזה, העולם שלנו, הסובב יותר מכל סביב כסף: המשחק, כל משחק, משחק החיים עצמו, הפך לסוג של תחביב.

   פליפ פלופ: הדרך לקחת טורניר פוקר גדול

   דיפולט (מערכת וואלה! , דיפולט)
   להליברטה מושיט לבנימין יד וחבל הצלה נדירים. ככה זה כשהכסף הוא רק תירוץ

   בונוס מיוחד: רגע הזכייה של אספנדיירי

   נולדו ב-4 ביולי: מצעד מלכות הטראש האמריקאיות
   נשות הכדורגלנים: אלנה סרדובה מנחמת את ג'יג'י בופון
   הרנטגן: אמיר בן-דוד פוחד מהבורר וטוני סופרנו