פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: זיגי סטארדאסט

   אם אתה אגרסיבי, רוב הסיכויים שתהיה שחקן מורווח. אם יש לך שם של פסיכי שמסוגל הכל, זה יכול לשרת אותך מצוין גם כשנראה שדחפת יותר מדי. לזיגי זה עבד מול פיל אייבי

   פוקר, צריך להבהיר שוב ושוב, הוא משחק בו אגרסיביות היא הדרך הרווחית ביותר. שחקני פוקר שמסוגלים למהלכים אגרסיביים ומשוגעים, כמו תום דוואן, ויקטור בלום, פיל אייבי ופטריק אנטוניוס, למשל, הם הטובים ביותר בעסק, בזכות אותה אגרסיביות. היא מאפשרת שני דברים עיקריים: קודם כל, אתה אוסף המון קופות והמון כסף, דרך הבלופים שאתה עושה. בנוסף, אתה מפתח תדמית של שחקן שמסוגל לבלף בכל סיטואציה, וכך משלמים לך סכומים אדירים גם כשיש לך את הנאטס. שחקן פוקר אגרסיבי וטוב משתמש בתדמית "המשוגע" שלו ומנצל אותה עד תומה.

   בעולם של משוגעים, אילארי "זיגמונד" סאהמיס, לוקח את האגרסיביות והטירוף לרמות אחרות. זיגי הוא מקצוען פיני, המתמחה ב-Pot Limit Omaha ובטקסס הולד'ם, וידוע בהתקפי טילט חסרי תקדים. את משחק הפוקר הוא הכיר, כמה מתאים, כששיחק סנוקר במועדון בפינלנד, ונתקל בפטריק אנטוניוס, שלימד אותו את המשחק. עם השנים הפך זיגי לאחד שחקני האונליין המאיימים ביותר בעולם, וגם לטילטיונר בקנה מידה אפי. לצד רווחים עצומים חווה זיגמונד הפסדים מטורפים, וגרף הרווחים שלו נראה כמו רכבת הרים מופרעת במיוחד.

   העניין הוא, שלזיגמונד אין כמעט שליטה עצמית: כשהוא משחק אונליין, לרוב על מיטתו כשהוא מוקף בכל סוג ג'אנק פוד שתוכלו לחשוב עליו, הוא נוטה לשתות; כשזיגי שותה, הוא נוטה להפסיד, והמון; וכשזיגי מפסיד (או מנצח, אגב) הוא נוטה לקלל ולהתעמר ביריביו, דרך הצ'אט. בקיצור, טיפוס צבעוני. אה כן, הוא גם גאון פוקר עם נטיות להרס עצמי, ופלייבוי מפורסם בארצו שאפילו הפיק לעצמו קליפ ראפ.

   פליפ פלופ: ג'ניפר טילי והמחשוף עושים שרות רע לנשים בפוקר

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   ביד שהבאנו הפעם יושב זיגמונד בשולחן, מוקף בטובים ביותר (ובהאוורד לדרר): פטריק אנטוניוס, אלי אלעזרא, תום דוואן ופיל אייבי. המשחק הוא קאש גיים, וזיגמונד התחיל את הסשן בצורה הרעה ביותר האפשרית, כשהוא מפסיד, פחות או יותר, כל יד שהוא משחק. בזו שלפנינו התחיל הקאמבק של זיגי, מול השולחן הקשה ביותר שאפשר לדמיין (והאוורד לדרר). אייבי מעלה עם 3-6 תלתן, ואנטוניוס, מהכפתור, משווה עם שישיות. זיגמונד, בסמול בליינד, מתעורר עם J-J, ומחליט רק להשוות את ה-3000$ של אייבי. גם אלי, בביג בליינד, משווה עם Q-9 אוף סוט.

   הפלופ הוא אקשן פלופ: J-10-4 עם שני תלתנים. זיגי ואלי עושים צ'ק לאייבי, שמהמר 8,000$. זיגי, די מהר, מעלה ל-23,000$. אלי פורש עם הריצה לסטרייט שלו, ואייבי מחליט להשוות. הטרן מביא 2, שנותן לאייבי גם גאט שוט לסטרייט (חאשווה, ביידיש), לצד הריצה לצבע שלו. וזיגי, כמו זיגי, מהמר 43,000$. אייבי משווה די מהר. הריבר הוא קלף די חולני: 10 תלתן. אייבי פגע בפלאש, וזיגמונד התמלא לפול האוס. כאן מגיע המהלך המוזר/משוגע של זיגמונד: במקום לעשות צ'ק, ולחכות להימור של אייבי, הוא מהמר, והמון. אול אין של 298,000$ לתוך אייבי שמחזיק בפלאש.

   פליפ פלופ: פועלי הפוקר האמיתיים, אלה שטוחנים טורנירים קטנים, לא פחות טובים מהמקצוענים המפורסמים

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   מול כל היריבים בעולם, זה יהיה פולד קל עבור פיל אייבי. הוא מחזיק בפלאש אמנם, אבל זהו פלאש נמוך, ויש המון קומבינציות הגיוניות של ידיים שזיגמונד יכול להחזיק, שטובות עליו, כמו J-10, או כל פלאש גבוה יותר. הנקודה היא, שמדובר בזיגמונד, מופרע אמיתי, שמסוגל אפילו לבלף בסיטואציה הזאת, בלי שום דבר שאפילו קרוב ליד. אייבי לוקח את הזמן, ואחרי שתי דקות טובות של מחשבה מקבל את ההחלטה הנכונה, וזורק את היד שלו. לכן, אגב, הוא פיל אייבי.

   לטווח הקצר, זה נדמה כאילו זיגמונד שיחק את היד נורא: צ'ק בריבר היה, כנראה גורר הימור מאייבי (לא בטוח, לאייבי יש יכולות על טבעיות כמעט); אבל זיגמונד, כהרגלו, בוחר בדרך האגרסיבית ביותר. הזמן הארוך שלקח לאייבי לזרוק את הצבע הנמוך שלו מעיד על התדמית המופרעת שיש לזיגמונד. גם דוואן, מהצד, משוכנע לחלוטין שזהו עוד אחד מהבלופים החולים של זיגי.

   לטווח הארוך, האגרסיביות, יחד עם יכולות הפוקר העילאיות שלו, הופכות אותו לשחקן מבריק ומורווח. האובר בט המשוגע שלו כאן הוא אחד מכלי הנשק החזקים ביותר שלו, והעובדה שהוא מסוגל לעשות את אותו הימור עם הנאטס ועם אוויר, מסמנת אותו כשחקן שאף אחד לא רוצה לראות בשולחן (כשהוא פיכח). לכאורה, זוהי יד ששוחקה בצורה לא אופטימלית; אבל בהסתכלות עמוקה, זוהי פילוסופיית משחק שכמעט אין דרך להתמודד אותה; אלא אם אתה פיל אייבי.

   פליפ פלופ: אנט אוברסטאד, העילוי הנשי של עולם הפוקר

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   פליפ פלופ: פיל הלמות' הוא הליצן העצוב של עולם הפוקר המקצועני