פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   טויוטה GT86: הנאה אחורית

   לא צריך לטוס איתה כדי ליהנות. בחניה היא עושה לך טיזינג עם הלוק שלה, במהירות איטית היא נותנת לך לשחק איתה והיא גם תביא אותך ל-100 קמ"ש ב-7.6 שניות - טויוטה GT86

   השקה טויוטה GT86 החדשה (קובי ליאני)

   לנהוג אתה אוהב, נכון? אחרת לא היית טורח לבקר כאן בסקשן של החלומות על גלגלים שלנו, כי הפעם נעשה לך היכרות עם מכונית שמיועדת רק למי שבאמת אוהב לנהוג. קוראים לה GT86 וכדי להביא אותה לכדי מימוש, טויוטה שיתפה פעולה עם סובארו שנתנה לה את המנוע, כך שכולם מרוויחים מהעסק.

   מדובר במכונית קופה שמכוונת ישר אל הלב של חובבי הנהיגה והיא מציעה חוויה מזוככת מכל הקלקולים המודרניים. טויוטה תכננו עבורה מרכב קל ששוקל רק 1,239 ק"ג, יש לה מנוע 2.0 ליטר עם 200 כ"ס בחזית וללא מגדשי טורבו למיניהם. את הכוח היא מעבירה אל הגלגלים האחוריים דרך תיבה ידנית (או רובוטית עם מצמד יחיד) וגם דיפרנציאל מוגבל החלקה והצמיגים שלה לא מיועדים להציע יותר מדי אחיזה.

   השקה טויוטה GT86 החדשה (קובי ליאני)

   מה המשמעות של כל זה? דריפטים - החלקות כוח בעברית. ה-GT86 היא מכונית ספורט מהזן שנכחד לפני שנים ואפשר לנעוץ אותה בין המאזדה MX5 הקלילה והמהנה לבין ההונדה S2000 (ז"ל). היא מהירה כמצופה עם 7.6 שניות מעמידה ל-100 קמ"ש, היא מגיעה מ-80 ל-120 קמ"ש תוך 5.2 שניות והיא תביא אותך למהירות מרבית של 226 קמ"ש, אבל לא זה הקטע שלה. לא היעד, אלא הדרך לשם, כי לא צריך לטוס איתה כדי ליהנות. להיפך, כבר בחניה היא עושה לך טיזינג עם ההופעה שלה, במהירויות איטיות היא נותנת לך לשחק איתה, בכביש מפותל היא מרשה לך לעשות לה כל מה שעולה על רוחך והיא לא תתלונן ולא תעשה לך פרצופים אם לא תתקשר למחרת.

   השקה טויוטה GT86 החדשה (קובי ליאני)

   על עניינים במושב האחורי אין לך מה לבנות בכלל. צפוף שם ורק נערות גמישות תוכל להסיע שם. גם על תא המטען אל תבנה, כי גם הוא די קטן ויספיק לך לתיק של המכון כושר ועוד קצת. אבל במושבים הקדמיים אתה תרגיש בבית. שם היא מחבקת חזק, מולך יהיה הגה חד ומהיר וגם תחושה טובה של איכות.

   במקרה הזה, אם תשאל כמה היא עולה, לא נאמר לך שלא תוכל לרכוש אותה, כי אמנם המחיר מעט גבוה, אבל לא מפחיד. את הגרסה הידנית המומלצת תוכל לקנות בארץ החל מיוני והיא תעלה לך 240 אלף שקל. תחרות אמיתית עוד אין לה כאן, לפחות עד שתגיע האחות התאומה שלה מסובארו.

   השקה טויוטה GT86 (קובי ליאני)

   צילום: קובי ליאני

   שאסי: מדור הרכב של קובי ליאני בוואלה! גבר