פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: העילוי הנשי של עולם הפוקר

   אנט אוברסטאד היא נורווגית בת 23 שכבר מחזיקה ברווחים של 4 מיליון דולר בטורנירי פוקר. אחרי ג'ניפר טילי והמחשוף, היא ההוכחה ששחקניות פוקר לא חייבות למלא אחר הסטראוטיפ

   בשבוע שעבר המדור הוקדש לכל מה שנחשב רע בנשים המשחקות פוקר: משחק חלש ומפוחד, המגובה במחשוף עמוק במיוחד. את זה של היום נקדיש לשחקנית שמנפצת את הסטריאוטיפים הללו. אנט אוברסטאד היא נורווגית בת 23, שכבר מגיל צעיר התפרסמה כעילוי פוקר יוצא דופן. התהילה לה זכתה אנט הגיעה במקום בו להופעה חיצונית, או אפילו למגדר, אין שום משמעות: בגיל 15 התחילה אנט לשחק אונליין פוקר, תחת הכינוי Annett_15.

   האינטרנט הוא המקום שבו אתה נמדד רק על ידי היכולת שלך, ולא על ידי חזה שופע או לשון מהירה. מאחורי הכינוי העלום או האווטאר שלך באתרים יכול להסתתר גבר או אישה, זה לא משנה. המשחק שלך הוא מה שקובע. והמשחק של אנט, מהרגע הראשון, היה רווחי ביותר. אנט התחילה בטורנירים חינמיים, ובנתה בנק רול עצום. בגיל 18 היא כבר הייתה מורווחת כמעט מיליון דולר ממשחקי פוקר אונליין.

   ג'ניפר טילי והמחשוף שלה עושים שירות רע לנשים בפוקר

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   כמו כל שחקן אונליין מצליח, המשחק של אנט מתבסס על אנליטיות מחד, ואגרסיביות נטולת פשרות מנגד, הפוך לגמרי משחקנית הפוקר הסטריאוטיפית. אנט אף לקחה את העניין לקיצוניות מסוימת: הסיבה שבגללה שמה היה ידוע בעולם הפוקר עוד לפני גיל 18 (הגיל החוקי להימורים באירופה, ולהשתתפות בטורנירי פוקר) היה טורניר אונליין בו זכתה. מדובר בטורניר של 180 שחקנים ו-4$ דמי כניסה. מה כל כך מיוחד בזכייה בטורניר כזה? ובכן, אנט זכתה בטורניר כשהיא מכסה את המסך במקום בו מופיעים הקלפים שלה. כן, כן, היא זכתה בטורניר של 180 שחקנים מבלי לראות את הקלפים שלה (פרט לפעם אחת, לטענתה).

   כיום, אחרי זכייה במיין איוונט של ה-WSOPE כשהיא עוד לא בת 19, אנט מחזיקה ברווחים של כמעט 4 מיליון דולר בטורנירי לייב פוקר, ועוד שלל הצלחות אונליין. אנט מייצגת את כל מה שאמור להיות טוב בשחקנית פוקר; כלומר, בעיקר העובדה שלא מדברים על העובדה שהיא אישה או על המראה החיצוני שלה, אלא על אך ורק על יכולות הפוקר שלה.

   פיל הלמות' הוא הליצן העצוב של עולם הפוקר

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   היד שלפנינו מדגימה בצורה מדהימה את אותן יכולות. מדובר במיין איוונט של ה-WSOP בשנת 2010. אנחנו נכנסים ליד על הפלופ, כשאנט מחזיקה ב-44 על לוח של J-4-J עם שני יהלומים מול עוד ארבעה שחקנים. הצעירה האגרסיבית מהמרת 1025 לתוך הקופה, מתוך תקווה שלמישהו מהשחקנים שמולה יש J. אלמוני בשם ברנדן סטפנס משווה אותה עם J-7 וכמעט בלי סיכוי לזכות בקופה, מול הפול האוס של אוברסטאד. הטרן הוא קלף הקסם לסטפנס: 7 יהלום. אנט מהמרת 2,550, מתוך התחושה שהשבע הוא דווקא קלף טוב בשבילה (היית מצפה משחקן עם J בספוט הזה להיות עם יד כמו A-J , J-K, J-10, J-Q וכדומה, ולא עם קיקר גרוע כמו 7).

   הישראלי סער וילף פיספס את הקפיצה לצמרת הפוקר העולמית

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   הרייז של אנט מוציא מהחובבן שמולה את כישורי התיאטרון שלו: הוא תופס את ראשו כאילו הוא לא יודע מה לעשות, ולבסוף משווה. אין ספק שההצגה הגרועה של השחקן שמולה מעוררת את החשדות של שחקנית ערנית כמו אנט. הריבר הוא Q, ואנט ממשיכה להמר, הפעם 5,050. ההימור שלה כאן הוא עדיין הימור טוב: סטפנס יכול לעשות את ההצגה שלו עם פלאש, או עם ג'ק עם קיקר גבוה, ולאוברסטד יש פולהאוס חבוי היטב. היד מסתבכת כשסטפנס, עם הפול האוס שלו ועם היד הטובה ביותר, מעלה כצפוי בעוד 6,950. אנט מהרהרת בעניין כמה שניות, ומנסה להבין אם החובבן מסוגל לעשות מהלך כזה עם פלאש. בסופו של דבר, ואחרי התגובה המשעשעת של סטפנס ("מה זה פלאש?" הוא שואל כשהיא שואלת אותו אם הוא מחזיק אחד כזה), היא זורקת את הפול האוס שלה.

   הפולד של אנט הוא פולד מדהים, ועם זאת אנליטי והגיוני לחלוטין. היא קראה את הסיטואציה, את השחקן שמולה, והבינה שהיד שלה, טובה ככל שתהיה, אינה היד הטובה ביותר. פרשן הפוקר המופלא של ESPN תיאר את הסיטואציה בצורה המושלמת: אנט ממלמלת משהו על כך שהיא בטח תיראה כמו חמור בטלוויזיה, והפרשן הגיב באמירה "לא כמו חמור, כמו עילוי פוקר". ואכן, אנט אוברסטאד היא עילוי פוקר. פשוט ככה, בלי שום קשר למגדר.

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   פליפ פלופ: הדמויות, הסיפורים והמהלכים של התחביב הכי גדול שלכם
   הרנטגן: אמיר בן-דוד על בונו - המוזיקאי העשיר בהיסטוריה
   מעושרים: מי הוא לן בלווטניק, האיש מאחורי עסקת הענק של נוחי דנקנר?