פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אויש תסתמי: צוללת?

   נתנו לחגית שבוע חופש, אז היא חזרה עם תובנות על איך אתם מתחילים איתה ועם חברות שלה בים. זה חייב לקרות יותר. לא החופש, הקטע הזה שיש לה תובנות

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   היא ביקשה שלא נצלם לה את הפנים. בכל זאת, באה מבית דתי (צילום: ShutterStock)

   משהו מוזר קורה לאנשים בחוף הים. אולי זו אווירת הנופש המזויפת, כשאתה מצליח להדחיק ביעילות את העובדה שבעוד כמה שעות תחזור הביתה והר הכלים שהשארת בכיור לא הלך לשום מקום. אולי זה הזמזום המעצבן כל כך של המטקות, שמחורר לך את עור התוף עד שאתה ממש מתפלל שתופיע איזו סובארו עם קובי פרץ בפול ווליום. ואולי זה בגלל שאנחנו מסתובבים שם חצי עירומים, משופדים בשמש, וכל הפוזה היומיומית נושרת על החול יחד עם כל שאר הדברים שהגענו איתם מהבית. מה שבטוח הוא, שאנשים מתנהגים שם מוזר, ודעתם קצת משתבשת.

   למשל סיגל, חברה טובה שנראית הרבה יותר טוב בביקיני מכפי שהיא מוכנה להודות, סיפרה על הערס לייט שהתחיל איתה בשבת האחרונה. הוא שכשך לידה במים ושלף את משפט המחץ, "אני ממשטרת היופי, ואני צריך לתת לך דו"ח. תני לי מיד את כל הפרטים שלך". אם זה היה קורה לה ביבשה, היא הייתה אומרת לבחור שילך לחפש מי תנענע את הצ'קלקה שלו וממשיכה ללכת, אבל בגלל שזה קרה לה בים, היא דווקא חשבה שזה היה ממש חמוד מצדו.

   גם אייל, גיי המחמד שבעונת הקיץ שוכר לעצמו יחד עם שאר חבריו לעדה פיסת חול ומקים שם מאחז, חוזר מהחוף מחויך מאוזן לאוזן, עם סיפורים על בחורים שהתחילו איתו ובחורות שהחמיאו לו על שרירי החזה. שום דבר שלא קורה לו על בסיס יומיומי, אבל בנוף המים הכחולים, ערימות האשפה והקונדומים המשומשים, הכל מקבל נופך רומנטי להחריד.

   אויש תסתמי: חגית בסך הכל רוצה שתגיד לה שהיא יפה

   כושר בים (ShutterStock , Yeko Photo Studio)
   נו, תסתכלי כבר לפה לפני שאני מאבד את ההכרה (צילום: ShutterStock)

   השורה התחתונה היא, שכל אחד רוצה שיתחילו איתו בים, המקום שבו רואים לך את כל הפגמים. אם גם כשאת מסתובבת בציבור, חשופת צלוליטיס ובטן, מישהו מוצא לנכון לזרוק לך איזה משפט התחלה משומש, כנראה שעשית משהו כמו שצריך, ואם יבוא איזה תייר בריטי עם פסי שמש טבעיים בשיער ויציע לך לבנות את ארמון בקינגהאם בחול, זה לא יהיה דבר נורא כל כך.

   נראה לי שעמוק בתת המודע, אתם מבינים את זה היטב. אתם יודעים שגם הבחורה הכי חטובה על הפלנטה עוצרת רגע מול המראה ושואלת את עצמה אם אף אחד לא יזעיק את גרינפיס להצלת לווייתנים כשתחשוף את גופה לעולם. אז היא פגיעה יותר, וחסרת ביטחון, ושוכבת על החול עם תקווה קטנה שאיזה זכר – ובאמת לא משנה אם זה מוכר הארטיקים נוטף הזיעה או הנודניק עם המטקה – יעצור וישאל אותה אם זה כאב כשהיא נפלה מגן עדן ובאיזה דשן אביה הגנן משתמש.

   אז אולי בגלל זה, בחוף הים, כל גוץ שמנמן ושעיר חש את עצמו ריאן גוסלינג, ומתחיל בלי בושה עם כל בחורה ברדיוס של מאה מטר. הוא כנראה יודע שהיא מחכה לזה, וזה לא משנה אם היא בדיוק שקועה בספר שלה או בצילום עצמי לפייסבוק. אם היא טרחה, עלתה על ביקיני וגררה את עצמה לחוף – מבחינתו זה בגלל שהיא מחפשת אותו.

   אויש תסתמי: חגית לא מבינה למה כל הגברים השווים תפוסים אצל חברות שלה

   אשה בקיץ (ShutterStock)
   גם אני יודעת לשים ידיים על העורף, טמבל (צילום: ShutterStock)

   האמת היא שאני מקנאה בתעוזה שלכם. זה לא שאני חושבת שלגברים אין חוסר ביטחון לגבי הגוף שלהם, אבל אין ספק שקל לכם הרבה יותר לקלף את הבגדים ולהציג לראווה את הכרס בתחתוני טנגה (שזה, אגב, חוקי לשימוש רק לתיירים גרמניים, רני רהב וילדים מתחת לגיל עשר), עם טיפות דביקות של אבטיח שנוטפות לכם על החזה. חלקכם נראים מגוחכים להפליא, בערך כמונו, כשאנחנו יושבות שם עם כובעי הקש ומשקפי השמש הענקיים שלנו ומעמידות פנים שרק באנו לקרוא ספר מול הים, אבל לא ניכר שזה מזיז לכם במיוחד.

   ואולי זה דווקא נחמד, העובדה שהים מחלץ מכולנו את האמת שמתחת לבגדים. את חוסר הביטחון, את הרצון שימצאו אותנו מושכים, את החרמנות הטבעית שמתעוררת כשאתה מוקף בגופות חצי עירומות. האמת הזו, שלא קיימת במועדונים, בברים, ברחוב. רק עשו טובה, נסו לחשוב על משפטי התחלה קצת יותר מקוריים. אלא אם כן אתם באמת רוצים לדעת כמה זה כואב ליפול מגן עדן.

   אויש תסתמי: חגית בסך הכל רצתה לשלם על עצמה בדייט

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   לא רואה אותך מקילומטר, בובה. גם לא את שאריות הכבוד העצמי שלי (צילום: ShutterStock)

   אויש תסתמי: חגית גינזבורג מתמרמרת עליכם
   למיקי גבע יש כל מיני דברים בארון חוץ מהחיקוי ההוא של מאיר שטרית
   ג'ניפר טילי היא לא רק שחקנית קולנוע אלא גם שחקנית פוקר מקצועית