פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הליצן העצוב של עולם הפוקר

   יש שחקני פוקר שפורמט הקש גיים פוקר הטלוויזיוני ממש הומצא בשבילם. דמויות קומי-טראגיות, כמו פיל הלמות', שמגיע לכל תוכנית על תקן תאונת רכבת שמחכה להתרחש. הנה עוד אחת

   הקאש גיים של הפוקרסטארס ביג גיים שונה מהותית משאר משחקי הפוקר הטלוויזיוניים. במהלך חדשני החליטה חברת פוקרסטארס להבליט את המימד הבידורי של המשחק. פוקר, בסופו של דבר, הוא משחק אשר מצליח ברמה הטלוויזיונית הרבה בגלל האנשים המופיעים על המסך, ולא רק בגלל המשחק עצמו. קומדיה, דרמה, טרגדיה: כאשר אלפי דולרים עוברים מצד לצד, אנו נהנים מההיבט האנושי. נוכחותם המאסיבית של אנשים כמו דניאל נגראנו ואנטוניו אספנדיארי על המסך (על חשבונם של שחקני פוקר טובים יותר) נובעת מהאישיות המוחצנת שלהם, יותר מכל דבר אחר.

   בפוקסטארס החליטו לחדד את העניין בפורמט החדש שרקחו. קחו חמישה שחקני פוקר מובילים ומפורסמים ותנו להם לשחק עם חובבן אחד. החובבן, שמתחלף כל שבוע, זוכה לשמור כל דולר שירוויח מעל 100,000$ אותם מעניק לו המשחק. אם הפסיד, לא הפסיד למעשה כלום. הוא יכול רק להרוויח. והמקצוענים? נהנים משחקן חסר ניסיון (ומושג, לרוב) שיושב בשולחן ומשחק על כסף שלא שייך לו. החובבנים נבחרים על פי הסיפור האישי שלהם (יש איזה קשקוש על זכייה בטורניר, אבל בסופו של דבר פוקרסטארס בוררת ומביאה את האנשים שיהיו הכי מעניינים טלוויזיונית), ומתחרים מול שחקני הפוקר צמאי הדם. בקיצור, שואו.

   פליפ פלופ: הישראלי שכמעט נגע בצמרת עולם הפוקר

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   היד שהבאנו היום לקוחה מאחד הפרקים בסדרה. החובבן הפעם הוא דיוויד פישמן, מורה למתמטיקה. היד מתחילה ברייז של פיל הלמות', המייצג הטוב ביותר של האופן שבו פוקר יכול להפוך לקומדיה מוצלחת, אם רק תחברו חוסר מזל לאוטיזם. הלמות' מעלה עם A-5 ופישמן משווה אותו עם K-Q תלתן; דיוויד וויליאמס, מקצוען נוסף, מצטרף גם הוא ליד. הפלופ פוגע בהלמות' ובפישמן: A-J-2 עם שני תלתנים. הלמות' עושה צ'ק ופישמן מהמר 3000$. הלמות' מעלה מיד ל-6000$ עם האס שלו, ופישמן משווה עם מצב לצבע ולרצף.

   הטרן מביא חמש, הלמות' פוגע בזוגות, ומהמר 15,000$, הימור בגובה הקופה. פישמן חושב מעט ומשווה. הריבר הוא עשר מגן העדן (או הגיהנום, תלוי את מי שואלים) שסוגר את הסטרייט של המורה למתמטיקה. הלמות' מהמר 23,600$, וכאן מתחילה ההצגה האמיתית. פישמן שולף את המוב הכי ישן וגרוע בספר. בנאום שנדמה כאילו לקוח מסרט פוקר גרוע במיוחד, פישמן מתחיל לנאום "אני לא אתן לך לעשות לי את זה שוב, פיל" ואז, באנחה של ייאוש, כעס ומשחק תיאטרלי גרוע, דוחף אול אין, עוד 74,000$. אחרי שכל הכסף בפנים הוא עוד נובח משהו כמו "מספיק, מספיק".

   כולנו נתקלנו בהצגה הזאת. כל שחקן פוקר בינוני ומטה יוכל להגיד לך שכאשר מישהו נאנח בכבדות, מציין כמה היד שלו גרועה וכמה נמאס לו שדורסים אותו, ואז דוחף אול אין, כנראה שהוא מחזיק בנאטס. אין יותר ברור מזה, ואין שום סיבה שהלמות' ישווה אותו, עם זוגות בלבד. באופן כללי, כששחקן חסר ניסיון עושה עליך את המוב הזה, אתה פשוט צריך לוותר ולהמשיך הלאה. אחרי הכול, אם אתה כל כך חלש, למה אתה דוחף אול אין? ואם דחפת אול אין, למה ציינת שאתה חלש?

   פליפ פלופ: למה פיל אייבי הוא המייקל ג'ורדן של הפוקר?

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אבל, לשמחת הצופים, ההצגה של המורה למתמטיקה עובדת, איכשהו, על הלמות'. הוא משווה, מגלה את החדשות הרעות, ופונה לתקוף את הדילר ולהתלונן על מזלו הרע. אחר כך הוא עוד מציין כמה ההצגה העלובה של פישמן כמעט וגרמה לו לזרוק את היד (עם דגש על הכמעט) הצופים קיבלו את מה שהם רוצים: האנדרדוג המובהק, דיוויד פישמן, שלא חלם לשחק על סכומים כל כך גבוהים בחייו, יוצא ברווח עצום; פיל הלמות', הליצן העצוב של עולם הפוקר, שמגיע לכל תוכנית על תקן תאונת רכבת שפשוט מחכה להתרחש, הוסיף עוד פרק לספר הטעויות הפומביות שלו, כשנפל לטריק הכי ישן ועלוב בספר. הבכיינות שלו מלווה את סוף הקטע, לצד החיוך הנרגש של המורה למתמטיקה.

   פוקר, בוודאי פוקר בטלוויזיה, הוא יותר ממשחק קלפים, הוא עולם ומלואו, תיאטרון אירוני של ממש. הטרגדיה של הלמות' היא הקומדיה שלנו, וההצלחה של החובבן העני הוא נצחונו של כל אנדרדוג באשר הוא.

   פליפ פלופ: ככה זורקים לפח 63,000 יורו

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   צילומים מתוך יוטיוב

   פליפ פלופ: מדור הפוקר השבועי של וואלה! גבר