פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נשרקה, פוט דה ג'ינס אין דה סל

   גם אתם שופכים ים כסף על ג'ינס מתוך איזו מחשבה מוטעית שג’ינס זה משהו שתשתמשו בו לטווח ארוך וזה? אז זהו, לא מדובר בבית, תנוחו. באמריקן איגל יש לא רעים בכלל ב-149 ש"ח

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אף פעם לא הבנתי באמת למה לשלם מאות שקלים על ג’ינס. משום מה, אולי בגלל שזה אחד הפריטים השמישים בארון של כולנו, אנחנו נוטים להוציא הרבה מאוד כסף על הפריט הספציפי הזה, קצת בדומה לסכומים הלא הגיוניים שאנחנו מוציאים על החתונה שלנו (זה פעם בחיים! מה, לא ניקח את המעטפות הריחניות האורגניות שעולות כפול כדי לשלוח את ההזמנות שבעצם אנחנו בקושי באמת שולחים כי למי יש מושג איפה זה הדואר ולמה לא עברנו כבר להזמנת אורחים לחתונה בפייסבוק? או משהו) או על הפריטים התפלים של הבייביז שלנו (מי צריך פח חיתולים ב-150 שקל כשאצל ציון מחנות כלי הבית יש את אותו הדבר בדיוק ב-40?).

   אנחנו עושים את זה, לרוב, בחנויות המיועדות בעיקר לג’ינסים, ומשלמים בין 500 ל-1500 על פריט בודד, מתוך איזו מחשבה מוטעית מיסודה, או תירוץ פנימי, שג’ינס זה משהו שנשתמש בו המון. תרשו לי להגיד לכם שאני משתמשת המון בג’ינסים שלי, רובם דווקא יצירות של הרשתות המוכרות והגדולות שנרכשו בסכומים שנעים סביב המאתיים שקלים, ולא ראיתי תגובה שונה שלהם לכביסות או לשימוש לעומת אותם ג’ינסים יקרים.

   לוק: תמר מרקוביץ' עושה ממך בן אדם, גבר

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   מותגי הפרימיום בדנים (השם המקצועי והמכובד לג’ינס) עולים כל כך הרבה כי הם בעצם מותגי עיצוב על. דיזל, למשל, מציגה את מרכולתה בשבוע האופנה הניו-יורקי, שנה מראש, בדומה למעצבים כמו פראדה, שאנל או דולצ’ה וגבאנה. הם העומדים בראש שרשרת המזון של האופנה, כשהמשחרים לטרף הם נציגי העיצוב מקרב הרשתות הענקיות אשר מעתיקים (משאילים?) את האלמנטים המוצלחים והמסחריים בעיניהם.

   במילים אחרות, מי שמכתיב לנו אם נלבש סקיני או פדלפון בגזרת הטקסטיל הזו יהיו אנשי מותגי הפרימיום, אלא שזו לא בטוח סיבה מספיק טובה לקנות דווקא אותם. אלא אם הפרוטה מצויה בכיסכם- היא ואלפי התאומות הזהות שלה. אלא אם כן אתם אנשים שקונים גם פראדה , שאנל או דולצ’ה גאבאנה. כלומר, עופו על המותגים היקרים אם אתם בעניין, אבל חשוב לזכור ולהזכיר - אפשר גם אחרת.

   רשת אמריקן איגל, למשל, שהיא אופציה לא רעה בכלל לבגדי בייסיק, בטח דנים (ג'ינס, נו!), יצאה במבצע אטרקטיבי בהחלט עד סוף אפריל, שמציע את כל הג’ינסים בחנות ב-149 שקלים בלבד. למה לא בעצם? למה לשלם יותר? נשמע שווה. אפילו הגיוני.

   תפור עליך: כל מה שאתה בטוח רוצה שיהיה לך

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   צילום: יח"צ

   לוק: תמר מרקוביץ' עושה ממך בן אדם, גבר
   טייק 1: אנחנו בודקים בשבילכם את האוכל שאתם מזמינים הביתה
   ללא מין: לנשים אצלנו אף פעם לא קר