פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מייקל ג'ורדן של הפוקר

   בכדורגל יש את מסי, בכדורסל היה ג'ורדן, בטניס פדרר ונאדאל נאבקים על הבכורה. בפוקר התשובה ברורה: פיל אייבי הוא הסטנדרט, הרף, השחקן אליו משווים, הגדול מכולם

   הכי טוב בעולם. בכל מקום בו תחרותיות ודעה ציבורית נפגשים, השאלה מי הטוב ביותר עולה. בכדורגל הדיון הוא בין מסי לבין כריסטיאנו רונאלדו; בכדורסל, לברון וקובי; בטניס התחרות בין נדאל לפדרר התרחבה וכוללת גם את דיוקוביץ'. מי הטוב מכולם? תלי תלים של מלל בפורומים השונים נערמו כדי לנסות ולהכריע עניין אותו בעצם אי אפשר באמת להכריע. ובפוקר? ובכן, בפוקר, למרות מה שיגידו כל מיני אניני טעם, התשובה די ברורה - פיל אייבי.

   כן, ישנם דוואן, איסילדור וגלפונד, שמות עדכניים יותר, שיש שיטענו שהם הגדולים מכולם; כל מיני שחקני אונליין עלומים יחסית כמו כריס מורמן או אוליביה בוסקטס; או אפילו קאנונים כמו דניאל נגראנו ופטריק אנטוניוס. אבל בשורה התחתונה, כמו מייקל ג'ורדן בזמנו, אייבי הוא הסטנדרט, הוא הרף, הוא השחקן אליו משווים את הגדולים. אייבי הוא הגדול מכולם.

   כיצד זה בא לידי ביטוי? המספרים מדהימים. מקום שני ברשימת המרוויחים בטורנירים בכל הזמנים עם יותר מ-16 מיליון דולר ברווח; תשעה צמידים של ה-WSOP; על פי האתר HighstakesDB, שעוקב אחרי תוצאות משחקי הפוקר אונליין מאז 2007, אייבי במקום הראשון ברווחים ממשחקי קאש אונליין, עם יותר מ-19 מיליון דולר בזכיות; במשחקי קאש לייב אייבי נחשב לאחד השחקנים המרוויחים ביותר, אם לא הטוב מכולם. את הרווחים שלו, אגב, אייבי עושה לא רק במשחקי נו-לימיט הולד'ם, אלא בכל סוגי משחקי הפוקר. באופן כללי ופשוט ביותר, אייבי פשוט מרסק את התחרות בכל תחום שהוא בפוקר.

   פליפ פלופ: מדור הפוקר השבועי של וואלה! גבר

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   אנקדוטה קצרה תעזור להבהיר את העניין. פיל גלפונד, שדווקא לא חושב שאייבי הוא בהכרח שחקן ההולד'ם הטוב מכולם אבל עדיין מודה שקשה לו מאוד לשחק נגד האגדה, מספר כי לפני מספר שנים, הוא החזיק במספר רב של ידיים מתועדות מול אייבי. גלפונד עבר על הידיים, ניתח אותן, וגילה חולשה במשחק של יריבו. לאחר כמה ימים, כשנפגשו למשחק הדז-אפ אונליין, הוא התחיל לנצל את הגילוי שלו בשביל למחוץ את אייבי. לאחר לא יותר מחצי שעה של משחק, מספר גלפונד שאייבי הבין לגמרי את הטקטיקה שמופעלת כנגדו, והתחיל לנצל אותה לטובתו. מפגש הפסגה הסתיים בניצחון מוחץ של פיל אייבי, למרות שהתמודד מול אחד השחקנים הטובים והמוכשרים בעולם, ולמרות הידע הטקטי שגלפונד צבר על יריבו. אייבי, בזמן המשחק ולא לאחריו, הבין לחלוטין מה גלפונד עושה וכיצד לנצל זאת. ומהו פוקר אם לא להבין את מה שהיריב שלך מנסה לעשות, ולנצל זאת לטובתך? את זה, פיל אייבי עושה כנראה יותר טוב מכל אחד אחר.

   אמיר בן-דוד לא בטוח אם אפשר להאמין לאלד יניב

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   היד שהבאנו היום, מפורסמת ומוכרת למדי, מדגימה בצורה מושלמת את הגדולה של אייבי, את חוסר הפחד שלו ואת היכולת שלו להבין בדיוק מה היריב שלו עושה. היד לקוחה ממשחק קאש בתוכנית היי סטייקס פוקר. בארי גרינסטיין, חבר טוב של אייבי, עושה רייז עם Q-10. אייבי, עם כפתור הדילר, מחזיק 5-2 אוף סוט ומעלה בחזרה ל-18,000$. לקס ולדהאוס, שחקן הולנדי מצוין, מבין שאייבי פשוט מנסה לבודד את בארי (יש המון "כסף מת" בקופה, בגלל שיש סטראדל, ולכן גם אייבי וגם בארי עלולים לנסות לגנוב אותו, עם ידיים פחות ממצוינות). לקס, שמחזיק ב-K-J לב, יד סבירה למדי, מעלה ל-51,600$.

   בארי זורק את היד שלו מיד, אבל אייבי עוד לא נפתר מהזבל שהוא מחזיק. הוא שואל את לקס כמה כסף נשאר לו מאחור, וכשהוא מגלה שההולנדי עדיין לא מחויב לקופה בגלל שיש לו עוד בערך 140,000$, אייבי פשוט דוחף אול אין. עם 2-5 אוף סוט, אחרי רייז, רי רייז ועוד רי-רייז. והדבר המדהים באמת? הוא ידע בדיוק איפה הוא עומד, והוא ידע שלקס יזרוק את היד. לקס ממלמל לכיוון אייבי "חשבתי שאתה סתם כועס על בארי" ואייבי עונה מהר "אני כן". לקס ידע מה אייבי עושה. אייבי ידע שלקס ידע. כרגיל בפוקר, אייבי הבין מה הולך ביד יותר טוב מכל אחד אחר. זה נראה מטורף, לא כדאי לי או לך לנסות זאת בבית, אבל זה פיל אייבי וזו הגדולה שלו. ולכן, בין השאר, הוא ככל הנראה שחקן הפוקר הגדול בעולם, אולי גם הגדול בהיסטוריה.

   מעושרים: תכירו - אנשים עם מלא מלא כסף

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   פליפ פלופ: מדור הפוקר השבועי של וואלה! גבר
   ללא מין: לנשים אצלנו אף פעם לא קר
   וואלה! גבר: אנחנו פה בשבילך. תהיה חזק