פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הסערה המושלמת

   כדי לייצר את היד היקרה בהיסטוריה של הפוקר בטלוויזיה צריכים לקרות כמה דברים: השחקנים הטובים בעולם, אחרי 20 שעות בשולחן וקלפים שרק אלוהים יכול ויודע לחלק להם

   כאשר כל התנאים, אלו המקריים ביותר ואלו המתוכננים, מתייצבים ומדרדרים את האירוע לתוך התרחשות קטסטרופלית בקנה מידה אפי נוצרת הסערה המושלמת על שולחן הפוקר. המזל, המקרה העיוור והכוונה האנושית מצטרפים יחדיו באירוע קולוסאלי, חד פעמי. הביטוי "הסערה המושלמת" נובע מהאופי ההרסני לרוב של אותם אירועים: זוהי סערה מושלמת, היוצרת נזק ענק, לפחות לחלק מהאנשים החווים אותה.

   בפוקר סערות הן תופעה שכיחה. כמה פעמים יצא לנו להריץ את זוג המלכים שלנו לתוך שני אסים של איזשהו יריב, ולקלל את האלים שנתנו לנו, שוב, את היד השנייה הכי טובה? כמה פעמים פגענו בסט נמוך רק בשביל לראות את השחקן שמולנו הופך סט גבוה יותר, ואת כל ערימת הצ'יפים שלנו עוברת לצד השני של השולחן? אסים מול קינגים, פלאש על פלאש, סטרייט מול סטרייט גבוה יותר. "קולרים" קוראים לזה: אף אחד מהצדדים לא שיחק רע, אי אפשר היה למנוע את התפתחות היד. היד שיחקה את עצמה, ועדיין, הכסף נשאר רק בצד אחד של השולחן.

   פליפ פלופ: מדור הפוקר השבועי המשובח שלנו

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   השקט (היחסי) לפני הסערה (מתוך יוטיוב)

   היד שהבאנו היום היא האימא של כל הקולרים. הסערה המושלמת של עולם הפוקר. כל התנאים מתאימים. משחק של שלושה שחקנים, אולי שלושת שחקני הקאש המאיימים ביותר בעולם: פטריק אנטוניוס האליל הפיני, תום דוואן (יקיר המדור) התקווה הצעירה ופיל "השחקן הטוב בעולם" אייבי. המייחד את שלושתם אינו רק יכולתם הגבוהה במיוחד, אלא גם פוקר אגרסיבי ביותר. שלושת השחקנים מסוגלים לבלופים מטורפים של מאות אלפי דולרים, ולהשוואות פסיכיות במיוחד. פוקר בשיאו.

   אנחנו נכנסים ליד, לסערה המושלמת, אחרי משחק של כמעט עשרים שעות. רק שלושת הסופר סטארים שלנו נשארו, עייפים ומותשים. אייבי, שבאותו שלב היה מופסד 62,000$, מחליט לקנות צ'יפים נוספים לערימה כדי "לכסות את השולחן" ולהשתוות לערימות של אנטוניוס עם 609,000$ ודוואן עם 538,000$. לפני תחילת היד, אייבי מחזיק בערימה של יותר ממיליון דולר; 1,137,500 ליתר דיוק. משחק של שלושה שחקנים, מה שנקרא "שורט הנדד" הוא משחק אגרסיבי ופעיל הרבה יותר ממשחק של שמונה או תשעה שחקנים. בגלל מיעוט השחקנים, המשתתפים משחקים הרבה יותר ידיים, וערך הידיים עולה. הסיכוי להתנגשות חזיתית הוא גבוה. הכוכבים מתחילים להסתדר בשורה אל מול הסערה המושלמת שלנו.

   מעושרים: תכירו - אנשים עם מלא מלא כסף

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   הקלף היחידי שיכול לחולל את הסערה המושלמת מגיע כבר בטרן (צתוך יוטיוב)

   היד מתחילה באופן סטנדרטי. דוואן מעלה ל-6000$ מהכפתור עם 6-7 לב, ואייבי, מהסמול בליינד, מעלה ל-23,000$. הערימות כל כך עמוקות בשלב זה, שזו השוואה סבירה עבור דוואן, והוא אכן משווה. הפלופ הוא תמים למראה: J-5-3 עם שני תלתנים. אייבי מהמר 35,000$ ודוואן, עם גאטשוט בלבד, או חאשווה בישראלית, מחליט להשוות. הטרן הוא 4. שני השחקנים פוגעים בסטרייט, אייבי עם סטרייט נמוך מאס ועד חמש, ודוואן עם הנאטס, סטרייט משלוש עד 7. הסערה מושלמת.

   אייבי מהמר 90,000$, ודוואן, אחרי מחשבה ארוכה, מעלה בעוד 142,000$. אייבי, בלי שום סיכוי לנצח את היד ובלי שום דרך לדעת שאין לו שום סיכוי, דוחף אול אין. דוואן, כמובן, מיד משווה. 1.1 מיליון דולר הולכים לכיוונו של המקצוען הצעיר. במשחק כזה, מול השחקן הכי אגרסיבי בעולם, על לוח עם שני תלתנים, לאייבי אין שום סיכוי להימלט מהיד. למעשה, אני די בטוח שהוא היה מאושר לדחוף אול אין. את הקול המהיר כל כך של דוואן הוא בטח לא שמח לראות. כשאתה דוחף אול אין בלי הנאטס, קול מהיר מדי מהיריב שלך הוא לרוב חדשות רעות. וזה בדיוק המקרה: דוואן עם הנאטס, ואייבי רק עם הנאטס השלישי. הקופה הגדולה ביותר בהיסטוריה של הפוקר הטלוויזיוני, ובלי ספק אחת הגדולות בקריירה של שני השחקנים.

   צרפתיות שאנחנו אוהבים במיוחד - בשלושה חלקים

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דרררר כבר יודע שהוא נאטס ומכין את המלכודת המושלמת (מתוך יוטיוב)

   הפרצוף ההמום של אייבי מדבר בפני עצמו. יד כזאת, קולר כזה, במשחק שמשודר בטלוויזיה, עם ערימות כל כך עמוקות, היא נדירה ביותר. חדי העין יכולים לשים לב לדבר המדהים ביותר בכל היד הזאת. בזמן שדוואן ואייבי משחקים את הקופה הגדולה ביותר בהיסטוריה של משחקי הקאש בטלוויזיה, פטריק אנטוניוס נאבק להישאר ער. כשכל הצ'יפים נכנסים לאמצע, הוא פחות או יותר ישן לגמרי. מיליון דולר באמצע, והבחור מנמנם כאילו הוא נוסע בקו 480 מירושלים לתל-אביב. אדישות מדהימה וקורעת מצחוק, אל מול האקשן האפי שמתרחש מולו. גם במסגרת הסערה המושלמת של הפוקר, אלוהים, וחוש ההומור שלו, מצויים בפרטים.

   פליפ פלופ: מדור הפוקר השבועי המשובח שלנו

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   ככה נראה מי שהפסיד כרגע 550 אלף דולר ועשה הכל כמו שצריך. פיל אייבי (מתוך יוטיוב)

   פליפ פלופ: מדור הפוקר השבועי המשובח שלנו
   וואלה! גבר: כל מה שאתה צריך נמצא בדיוק פה