פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   תגיד לי, אתה סתום?

   אתה מאלה שיתייחסו לבחורה שיושבת מולך כמו לחבר מהמילואים אם לא בא לך עליה באמת? אז חגית מסבירה מה ההבדל בין אהבלים כמוך - כלומר סתם בנים - לגברים אמיתיים

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   גבר, היא בעניין של לספר לך על מה שמכביד עליה, מה אתה מעביר ל-FTV? חוץ מזה, היא לא רעה בכלל (צילום: ShutterStock)

   חברה סיפרה לי השבוע שהיא למדה להשלים עם העובדה שהיא לא כוסית. שאלתי אותה מה זה אומר והיא הסבירה שהיא מקבלת את זה שהיא פשוט לא. "אני לא רזה, לא חטובה, אין לי פנים יפות ושיער גולש שמתבדר ברוח כשאני מדוושת על אופני הווינטג' שלי ברחבי העיר. אני שמנמנה, מקורזלת והפנים שלי חמודות ביום טוב. אז אני לא כוסית. אף אחד לא יסתכל עליי ויגיד, 'וואו, איזו כוסית' ויסובב אחריי את הראש. וזהו. ואני ממש בסדר עם זה".

   רציתי לשלוף לה את קלף הביטחון העצמי, את קלישאת ה"זה מה שאת משדרת" וכל זה, שנוכחתי לדעת שהיא די נכונה כי לקלישאות יש נטייה להיות כאלה, אבל עצרתי. איזה קונספט חדשני. להפסיק להילחם על משהו שלא יהיה לך, שאף פעם לא היה, ופשוט להמשיך הלאה. אז אני לא כוסית, ביג פאקינג דיל. אבל זה כן ביג פאקינג דיל. לעזאזל, אני רוצה להיות כוסית.

   בשלב הזה, אני בכלל לא בטוחה שאני יודעת מה זה "כוסית", למעט אולי העובדה שזו מלה די מגעילה וסקסיסטית, אבל רווחת מדי כדי להתיפייף ולא להשתמש בה. אני רק יודעת שרוב הנשים שמקיפות אותי רוצות להיות כאלה, כוסיות. משהו נשגב ומעורפל שנע בין רזון מקסימאלי לעור זוהר לבין היכולת להסתובב עם ביקיני בלי להרגיש שאוטוטו מזעיקים את גרינפיס כי לווייתן נסחף אל החוף. זה שואב מהן כמויות כל כך אדירות של אנרגיה, שלו הייתה מנותבת לאפיקים אחרים, היינו כבר מחסלות את האיראנים ומורידות את מחירי החשמל.

   אבל למה? למה זה כל כך חשוב לנו? זה חשוב לנו כי אנחנו דפוקות. כל אישה שמשכשכת בשלולית של רחמים עצמיים כי היא לא נראית כמו קייט מוס ולא מבינה שיש דברים יותר חשובים בעולם, היא דפוקה. אבל זה חשוב לנו גם כי אתם מטומטמים. כי אתם מתייחסים לכל אישה שהיא לא כוסית כאילו היא עוד חבר שלכם מהמילואים, וזה במקרה הטוב. במקרה הרע, היא פשוט אוויר בשבילכם.

   וואלה! גבר: חגית כבר די הרבה זמן לא סותמת
   וואלה! גבר: אנחנו פה בשבילך. תהיה חזק
   וואלה! גבר: כל מיני דברים שאתה בטוח רוצה אבל לא באמת צריך

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   זה מה שיקרה לך בסוף, היא תסתכל על שאפים ולא תספור אותך (צילום: ShutterStock)

   השבוע ישבתי בבית קפה עם בחור שאני לא מכירה. זה היה במסגרת מקצועית. הכל היה די רגוע, עד שמעברו השני של הרחוב פסעה דוגמנית כלשהי. ואז הוא דילג ליקום מקביל שבו הוא בדיוק מוריד שוטים עם החברים שלו מהגדוד, ופצח בקריאות "שיואו, איזו כוסית! זאת אישה יפה! תראי, תראי! יו יו איזה כוסית!". זה היה כל כך ניאנדרטאלי, שממש ציפיתי לראות אותו בשלב הבא מתופף על בית החזה שלו ופולה כינים מראשו.

   לא יכולה להגיד שנעלבתי, אבל גם לא יכולה לטעון שבאותו הרגע הרגשתי כמו דובון אכפת לי שמדלג על ענן וורוד. זה היה איפשהו באמצע, בין התחושה הנוקבת שהוא אידיוט, לבין שטף של רחמים עצמיים ורצון להימלט הביתה ולחזור מינוס 400 ק"ג ופלוס כמה ניתוחים פלסטיים.

   ואז הבנתי שמה שבאמת מפריע לי, היא העובדה שהוא פשוט שכח שיושבת מולו אישה אחרת, אישה שהיא לא החברה הכי טובה שלו ושזה לא מאוד נעים לה לשמוע אותו מגיב ככה לאישה אחרת. ובעיקר, שאם הייתי כוסית כמו הדוגמנית ההיא, זה לא היה קורה.

   זו לא הפעם הראשונה שזה קורה לי, מן הסתם. כי מה לעשות – אני לא כוסית. אני בחורה רגילה שנראית טוב, אבל לא כוסית. ואני גם לא מתייחסת אל עצמי כאל כוסית – אולי זו הבעיה שלי - אלא כאל יצור אנושי שיש בו מכלול של תכונות, חיצוניות ופנימיות, וגברים שלא מכירים אותי חושבים שבגלל שאני לא כזו, ואולי בגלל שאני טיפוס קצת סרקסטי שמשדר ביטחון עצמי, מותר להם לשכוח שצריך להתייחס אליי כאילו אני בכל זאת, אישה. אם אני לא מושכת בעיניהם, באופן אוטומטי הם מדלגים לשלב שבו אנחנו חברי פלוגה שמריצים בדיחות על סקס אנאלי.

   הם מסוגלים לצעוד לפניי ברחוב במקום ללכת לצידי, לא טורחים להחזיק לי את הדלת או לתת לי להיכנס קודם, אפילו לא מדליקים לי את הסיגריה. במקרים קיצוניים הם מתפעלים מנשים אחרות שחולפות על פנינו או מופיעות על המסך שמולנו ומספרים לי מה היו עושים לה. ומה אני? אני סתם, אדם. לא אישה, לא כוסית.

   זוג שותה יין (ShutterStock)
   אח שלו, לשמאלך יושבת החברה הכונפה שלך מהעבודה, יא סתום (צילום: ShutterStock)

   האבסורד הוא שזה כמעט אף פעם לא עובד להיפך. לא תראו אישה יושבת עם בחור לא מאוד אטרקטיבי ומתפעלת באוזניו מהבחורים החתיכים שעוברים ברחוב. היא אולי תעשה את זה כדי להחזיר לו, אחרי שהוא פלט משהו כזה, אבל לעולם לא ביוזמתה. כי אנחנו קצת יותר רגישות במובן הזה, או פשוט לא מטומטמות כמוכם.

   ויש לי חברות שאצלן זה אפילו גרוע יותר, כי הן באמת לא נראות טוב (לפחות לא לפי ההגדרה החברתית המקובלת). הן מקסימות ומדהימות ובנות אדם מופלאות באופן כללי, אבל הגברים שפוגשים אותן לעולם לא יידעו את זה כי הן לא כוסיות,
   אז הם פשוט מתעלמים מקיומן.

   אני לא באמת מקנאה בכוסיות. אני דווקא די מבסוטה מעצמי. אמנם לא הייתי מתנגדת לקום בוקר אחד ולגלות שאני נראית כמו אדריאנה לימה, אבל אפילו אם זה לא יקרה, אני די בסדר. אלה רק הרגעים שבהם גברים שלא נמשכים אליי מתייחסים אליי כאילו באותה המידה יכולתי להיות גוש רחת לוקום ענק שיושב מולם, שגורמים לי להרגיש שמשהו לא בסדר איתי.

   עכשיו תורכם להגיד שזו לא אשמתכם שאתם כל כך סתומים, שאתם לא יודעים איך להתנהג לאישה. זה הזמן לשלוף את התירוץ השחוק בהיסטוריה, שאנחנו ביקשנו שוויון זכויות ולכן מותר לכם לרצוח את הג'נטלמניות ואפילו לדרוס עליה עם סוליות הסניקרס הבוציות שלכם. אבל זה בולשיט, גם כי שיוויון הוא עסק אחר לגמרי וממש לא סותר ג'נטלמניות ובעיקר כי כשאתם נמצאים עם אישה יפה, אתם הופכים פתאום לשגרירי בריטניה בישראל. אתם תשלפו את ההתנהגות הכי מפוארת שלכם בשם הסיכוי לכבוש אותה, אבל אם אין לכם עניין בבחורה שמולכם, כל הנימוסים מתעופפים קיבינימט.

   אז הנה חדשות בשבילכם: אתם לא חייבים לחשוק בנו כדי להתנהג אלינו יפה. מותר לכם לגלות מידה בסיסית של נימוס, רק משום שיושבת מולכם אישה, ומגיע לה שתתייחסו אליה ככזו. תציעו לה לשתות, תסתכלו לה בעיניים ולמען השם, אל תתנו ללסת שלכם לצנוח לרצפה רק בגלל שבחורה יפה יותר עברה במקום.

   כמובן שאם אתם כבר חברים טובים שלנו, ואנחנו זורמות איתכם, זה לגיטימי. ובכל זאת, עדיין היינו רוצות שתתייחסו אלינו כנשים, גם אם ביניכם לבין עצמכם, אתם יודעים שלא הייתם עושים אותנו. וברור שיש עדיין כמה גברים שמייצגים את המין שלכם בכבוד ומתייחסים לכל אישה בג'נטלמניות מחממת לב, בלי שום קשר לאיך שהיא נראית, רק מעצם היותה אישה. אבל זה כל ההבדל בינם לביניכם – הם גברים. אתם סתם בנים.

   סקס ואירוטיקה (ShutterStock)
   עכשיו אתה גם מזיז את המבט מטקסט של חגית כדי להסתכל על כוסיות? (צילום: ShutterStock)

   וואלה! גבר: חגית כבר די הרבה זמן לא סותמת
   וואלה! גבר: אנחנו פה בשבילך. תהיה חזק
   וואלה! גבר: כל מיני דברים שאתה בטוח רוצה גם אם אתה לא צריך