פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קרחת זה הכי 2008

   נכון, הגנים היהודיים לא עושים חסד עם השיער שלך, אבל אם עוד לא עשית קרחת האייטם הזה בשבילך, גבר. כי לפעמים מה שיש לך על הראש חשוב לא פחות ממה שיש בתוכו

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   שפכת ג'ל על הראש כל התיכון כמו דביל?

   כמו הרבה שמים ושמיות גם אני התברכתי בשיער קשה ועבה שקיבל סטירות לחי יומיומיות מהאקלים הארץ-ישראלי ובעיקר ממי הקודש מלאי האבנית שפשוט הורגים את השערה (או בעיקר שורטים אותה ומפצלים אותה). שנים חשבתי שזוהי גזרה משמים שעליי לשאת, ואם ניסיתי להתמודד עם הבעיה פניתי לכל אותם מוצרי מדף- אותו קרם לחות מוכר וידוע שמריחו אני סולדת עד היום, ולמשך חודשיים בחטיבה, שומו שמים, השתמשתי גם בשמן תינוקות. כאמור, מעולם לא הייתי בודדה במערכה והבנים שהיו איתי בכיתה הקפידו אף הם על אותם מוצרי איכות שללא ספק זירזו את נשירת השיער הטבעית.

   אותם ג’לים נוראיים, מוסים למיניהם, “קרם הלחות” כל אלו ועוד עושים רק רע לשיער, לפחות לשיער שלא נהנה מנפלאות טבעית. הבורות הגברית בכל הנוגע לטיפוח השיער והזנתו הביאה אותי לדרוש מהעורך המסוקס שלי בוואלה! גבר אייטם בנושא, ואני רואה בזה לא פחות משליחות. גם לנו, כמו לכם, הכי כיף בעולם להעביר יד בתלתלים רכים או קבוצת שערות רכות כמשי. גם לנו, כמו לכם, יש רגישות לניחוח העולה מהראש כשאנחנו קרובות אליכם נורא (וחלקנו נרתע מהריחות הצעקניים של אותם תכשירים זולים). גם לנו, כמו לכם, יש עניין גדול בחלק העליון ביותר שלכם.

   אז נתחיל בטעות הגברית הנפוצה ביותר והיא ההתקמצנות בתחום השיער. השיער שלנו, בעיקר שלכם, הוא עניין חד פעמי כמעט. אם תתעללו בו בשנות העשרה-עשרים-שלושים שלכם, פשוט לא יהיה ממנו אחר כך. עדיף להוציא 300 שקל בשנה על השיער ולא 30, כי 270 השקלים הנוספים שהוצאת בוודאי לא יחסרו לך כמו הרעמה המפורסמת שלך.

   אגב, גם החפיפה היומיומית היא בחזקת מגיפה גברית. אין שום צורך לחפוף פעם ביום, זה מייבש את המוח וגם את הקרקפת. פעם ביומיים, אפילו שלושה, זה די והותר- תלוי במצב יובש הקרקפת שלך ובבר שאליו יצאת אמש. ככל שהשיער שומני יותר מטבעו אני מרשה לכם לחפוף לעתים קרובות יותר וההפך. החומרים הפעילים בתכשירי השיער למיניהם לא עושים טוב לשיער, מה שמוביל אותי אל העניין הבא- חומרים טבעיים.

   ואחרי שכבר חפפת, עזוב אותך מקונדישינר. למה לא מסכה? כן, זה נשמע קצת גייז, אבל תנסה את זה ותראה שגם אתה לא רוצה להוריד את הידיים שלך מהקודקוד. שלא לדבר על כמה יפה ובריא יותר נראה השיער שלך.

   וואלה! גבר: תמר מרקוביץ' עושה ממך בן אדם
   וואלה! גבר: אנחנו פה בשבילך. תהיה חזק
   וואלה! גבר: השאפות שלנו, הם בכל מקום

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   ואז מרחת ערימות של מוס כי רצית להיראות נורא מגניב?

   אם אתה לא בעניין של מסכות תוכל לפנות לפתרון הסרום. בכל מקום שבו שקלת להשתמש בקרם לחות/ג’ל/ מוס- השתמש בסרום. סרום הוא תכשיר משקם, מרכך ומזין ולא צריך להמתין איתו ולשטוף. הסרום מחליק את גוף השערה ונותן את התחושה שקיווית להשיג עם הקרם שלך, אבל בלי התחושה השומנית המלוכלכת ההיא. יש ברק, יש שליטה ויש תוספת שומנית-חיובית הנחוצה כל כך לשיער יבש ונפוץ בארץ.

   השוק מציע יותר ויותר תכשירים טבעיים לעיצוב שיער. ל'אוקסיטן, למשל, היא חברה ידועה ומוכרת למוצרי קוסמטיקה מעולים, נטולי חומרים כימיים. הסרום של ל'אוקסיטן נועד לטפל בקצוות מפוצלים ומונע קרזול של השיער. על פי היצרן הנוסחה לא שמנונית ומגינה על השיער מנזקים סביבתיים ומעניקה לו ברק, אבל טבעי ולא מראה רטוב. היצרן גם מספר שאינו מכיל פאראבנים, SLES, סיליקון, צבעים מלאכותיים, חומרים משמרים , מרכיבים מן החי, טריקלוסן-BHA וכל מיני דברים
   שעלולים לזרז את בריחתו של השיער מהראש.

   הם גם נשבעים שאפקטיביות המוצר לאחר מבחן של 3 שבועות על 23 מתנדבים הניבה את התוצאות הבאות: מזין את השיער (100%), מחליק ומתקן את השיער (87%), מגן מפני נזקי הסביבה (96%).

   הסרום עולה 90 שקל ל 100 מ"ל וניתן לרכוש אותו בכל אחת מרשת חנויות ל'אוקסיטן.

   סרום לשיקום שיער יבש או פגום באתר ל'אוקיסטן

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   אז קח את השיער שלך בידיים כי אחרת תגמור ככה

   וואלה! גבר: תמר מרקוביץ' עושה ממך בן אדם
   וואלה! גבר: אנחנו פה בשבילך. תהיה חזק
   וואלה! גבר: השאפות שלנו, הם בכל מקום