פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פוקר מגעיל ומעולה

   שולחן הפוקר הוא לא רק מקום של חדות מחשבה, פאסון ובלופים מתחייבים, אלא גם למשחק מכבד והגון מול היריבים שלך. יש דברים שפשוט לא עושים. נסו לספר את זה לטוני ג'י

   חבר טוב שלי, כשהיינו ילדים, תמיד היה מקניט אותי בנוגע ל-NBA. "זה מבוים" הוא היה אומר לי. "זה לא אמיתי, כל הריחופים האלה, כל הסלים המדהימים האלה". כאוהד שרוף של הליגה הטובה בעולם, הדיבורים האלה היו מחרפנים אותי. להשוות בין ה-NBA ל-WWF היה נראה לי כמו חילול קודש. עד היום אני מעלה חיוך כשאותו חבר זורק לי בצחוק, כנראה, "זה מבוים".

   כעבור שנים, כשהשידורים של היי-סטייקס פוקר ותוכניות פוקר אחרות התחילו לטפטף לקהל הישראלי, קולות דומים נשמעו, מפעם לפעם. "זה מבוים, זה בכלל לא הכסף שלהם". היו הספקנים אומרים. "תכננו שם את הידיים, זה לא הגיוני שזה יוצא ככה". כמובן שהאמת היא שונה לגמרי. זה כסף אמיתי, וזה כסף שלהם. לא תזיק ההיכרות עם אחד המשתתפים הוותיקים בתוכנית בכדי לקבוע מעל לכל ספק שכן, הפוקר בטלוויזיה אינו מבוים; כן, הדרמה, מאות אלפי הדולרים והפרצופים השמחים והעצובים הם כנים להכאיב.

   ואז מגיעה היד הזאת, וגורמת לך לחשוד כאילו מישהו, אולי ישות עם כוח עליון בעלת חוש הומור מוצלח במיוחד, סידרה את החבילה לשם הנאת הצופים. שניים מהשחקנים המוכרים בעולם הפוקר: ראשון, פיל הלמות', שיאן הזכיות בצמידים של טורנירי ה-WSOP, עם 11 זכיות ושחקן קאש גבולי ומטה. הלמות' גם מחזיק באישיות של ילד בן 13 ספק אוטיסט, נטול כל מודעות עצמית וידוע בהתפרצויות הזעם האפיות שלו. שלא תבינו לא נכון – אני מת על פיל הלמות' וגם מעריך אותו כשחקן פוקר (יש כאלו שבכלל לא. ספר פוקר שיצא לאחרונה נקרא "אל תקשיבו לפיל הלמות'". עד כדי כך), אבל אין ספק שהצפייה בו בטלוויזיה היא כמו צפייה בתאונה העומדת לקרות.

   הטיפוס השני הוא טוני "ג'י" גאוג'ה, שחקן פוקר/מיליונר אוסטרלי ממוצא ליטאי, הידוע כאחד הטיפוסים הדוחים, הרעשנים, וחסרי האתיקה ביותר בשולחן. טוני ג'י לא יבחל בשום אמצעי בשביל לזעזע את השחקנים שנגדו, יעבור על כל חוקי האתיקה, יצחק ויצעק על השחקנים אותם הוא מנצח. ה-"ג'י" הוא אדם שאתה שמח לראות בטלוויזיה, אבל כנראה שמפגש איתו על שולחן הפוקר במציאות הוא חוויה לא נעימה בכלל.

   וואלה! גבר: אנחנו פה בשבילך. תהיה חזק

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   פיל הלמות מתלבט אם לאכול את הזבל שטוני ג'י מאכיל אותו (מתוך יוטיוב)

   מיותר לציין שהשילוב בין הבכיינות והקריזות של הלמות' לבין האלימות המילולית וגסות הרוח של טוני ג'י הניבו עוד לפני היד הזו כמה מהרגעים המצחיקים ביותר בהיסטוריה של פוקר בטלוויזיה. הלמות' וטוני ג'י הם סוג של אויבים מושבעים: טוני ג'י יצא מגדרו ואמר מספר פעמים שמבחינתו המטרה אינה להרוויח כסף, אלא לשבור את רוחו של פיל הלמות'. במהלך הסשן ממנו לקוחה היד, בתוכנית "פוקרסטארס ביג גיים", טוני כבר לקח לפיל קופה ענקית, והמשיך בהקנטות אינסופיות.

   היד עצמה מתחילה בדאבל סטראדל של טוני ג'י, מה שאומר שיש הרבה כסף באמצע עוד לפני שחולקו הקלפים. הלמות', שכבר הפסיד סכומים רציניים באותו ערב, נמצא בביג בליינד ומקבל A-J. הוא מעלה ל-6,600. טוני ג'י מרים A-K, ומיד מכריז שהוא באול-אין. מכיוון שפורמט התוכנית מחייב הימור מקסימלי בגובה הקופה לפני הפלופ, הוא למעשה מעלה ל21,600. הנקודה החשובה, או המגעילה, היא שג'י מיד מכריז שהוא בכלל לא ראה את הקלפים שלו. בזמן שהלמות' חושב, טוני שב ומכריז כי הוא לא ראה את הקלפים. היד של הלמות' כמובן מובילה על טווח הידיים הרנדומליות שמחזיק יריבו, אם הוא באמת לא ראה את הקלפים שלו. אבל הוא כן, וזה מגעיל, וכל כך מצחיק. טוני ג'י מכריז שוב ושוב שלעולם לא ישקר בנקודה הזאת, ולבסוף הלמות' נשבר ומכניס את שארית הכסף שלו לקופה.

   וואלה! גבר: פליפ פלופ - מדור הפוקר השבועי שלנו

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   הנבל המוחלט, טוני ג'י, ממשיך לחפור להלמות' בנשמה עם קלשון (מתוך יוטיוב)

   טוני, בחיוך מרושע, הופך את ה-AK שלו. כשהלמות' תוקף אותו ואומר "אבל שיקרת", ה-ג'י משיב "ברור ששיקרתי, פיל, זה פוקר". הלמות', בתצוגה מרשימה של שליטה עצמית, תוקף את האתיקה של טוני ג'י (ובצדק גמור), והאוסטרלי ממשיך להקניט ולצעוק על הלמות' האומלל. היד מסתיימת כשפיל מפסיד את שארית הכסף שלו, ומסמן עוד יום אומלל על השולחן.

   כשהלמות' קם מהשולחן, טוני ג'י עוד מוצא את החוצפה לגשת אליו ולומר לו שלדעתו הוא צריך לפרוש, ומלווה את יציאתו של הלמות' מהאולם בצעקות ועלבונות, כשברקע שדרי ופרשני המשדר לא מסתירים את סלידתם מההתנהגות של טוני ג'י.
   לא, התנהגות כזו היא אינה מקובלת. טוני ג'י הוא חלאה ברמה הגבוהה ביותר. אבל מבחינת הצופים, נדמה כאילו מישהו תכנן את הסערה המושלמת, עם שתי ידיים כל כך חזקות, דאבל סטראדל ושקר גדול אחד של טוני ג'י, בשביל לייצר את אחת מידי הפוקר המצחיקות ביותר שנראו על המסך.

   טוני ג'י הוא חרא של בן אדם שעשה חרא של מהלך, ופיל הלמות' הוא פשוט קומדיה טראגית מהלכת על שתיים. המפגש ביניהם מגיע כאן לנקודת הקיצון שלו ומוכיח, לכל הפחות ולרווחת הצופים, שלאלוהים יש חוש הומור ככלות הכול. או שאולי בעצם הכל מבוים?

   וואלה! גבר: כל הפלופים, הרייזים והבלופים שכבר הבאנו לכם

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   ג'י: הגיע הזמן שתפרוש, פיל. הלמות': הלוואי שתמות ביסורים, טוני (מתוך יוטיוב)