פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הדבר האמיתי

   תדמית בשולחן הפוקר היא עניין לא פשוט. כדי לייצר אחת כזו אמינה, צריך ניסיון, כשרון ולא מעט סבלנות. אם יש שחקן קאש אחד שמנצל את התדמית שלו למקסימום, זה תום דוואן

   בואו נדבר על תדמית. למה? כי היא חלק כל כך גדול מהעניין בפוקר. איך נתפשים המהלכים שלך, המלים שלך, התנועות שלך? מה חושבים עליך? מה התדמית שלך? לא, לא התבלבלתם, זה לא טור סטיילינג, ניהול קריירה, או עוד כתבה נוספת על לברון ג'יימס או ביבי נתניהו. זה טור על פוקר. ובפוקר, מה לעשות, התדמית חשובה (כמעט) כמו כל דבר אחר.

   אני בטוח שנתקלתם בזה בעבר. שחקן חדש, בחור צעיר, מגיע לשולחן, ומהרגע שהתיישב הוא לא מפסיק לדבר. משחק כל יד, מבלבל בשכל בלי הפסקה, מראה בלוף פרוע או שניים. בפעם הבאה שתשחקו מולו יד והוא יזרוק איזה "אול אין" ענק, תהיה לכם החלטה קלה יחסית: שחקן פרוע כזה, הסיכוי שהוא מבלף הוא גבוה. אם יש לכם משהו סביר ביד, כנראה שתשוו אותו.

   למה? כי התדמית שלו היא של שחקן משוחרר, שמוכן לשים את הכסף שלו באמצע השולחן. הדוגמא ההפוכה גם היא מוכרת: הרייזים של שחקן מבוגר יקבלו יותר כבוד מאלו של שחקן צעיר, וכן הלאה וכן הלאה. ככל שהתדמית שלך יותר פרועה, כך פחות יאמינו לרייזים שלך; להפך, אם אתה נתפס כשחקן "נאטס" אל מול כל רייז שתעשה תראה שורה של פולדים מהירים. שחקן פוקר טוב יודע לנצל עד תום את התדמית שלו, שחקן פוקר רע אפילו לא יודע מהי.

   פליפ פלופ: מדור הפוקר המשובח של וואלה! גבר

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דוואן מתחיל עם 3,400 אחרי הפלופ עם הריצה לצבע שלו (צילום מסך)

   ישנן שתי דרכים מרכזיות ליצירת תדמית: הראשונה היא, כאמור, דרך ההתנהגות שלך בשולחן. מול שחקנים פחות מנוסים, רעש ודיבורים יכולים לעשות רושם של משחק משוחרר, ושתיקה "מקצוענית" יכולה לשדר "טייטיות" מסוימת. מול שחקנים טובים יותר, הדרך היחידה ליצור תדמית היא דרך איך שאתה משחק. שחקן טוב יעמיד תדמית מדודה ומחושבת כדי לבלף בהמשך בצורה רווחית. לחילופין, שחקן אגרסיבי מצוין ישתמש בתדמית הפרועה שלו כדי להוציא כסף משחקנים בסיטואציות בהן הוא יכול היה באותה מידה לבלף.

   העניין הוא כזה: שחקן פרוע שיודע מה הוא עושה, יכול לבלף באותה רווחיות שבה הוא מהמר לvalue. מול שחקן כזה, הלחץ תמיד עליך. כל פעם שמגיע קלף מפחיד, הוא יהמר. באותה מידה שהוא יכול לבלף, הוא יכול להיות עם הנאטס. שחקן כזה הוא, מי אם לא, תום דוואן. הסיבה שדוואן מעורר כל כך הרבה פחד בשולחן קשורה לתדמית שלו: לכאורה, מדובר במשוגע שמבלף בכל הזדמנות, והטקטיקה נגדו היא ברורה: פגעת, תשווה, הוא כבר ידאג לבלף עליך את הערימה שלו. העניין הוא שדוואן הוא שחקן מאוזן לגמרי: הוא משחק באותה צורה אגרסיבית משוגעת גם את הבלופים שלו וגם את הידיים החזקות שלו. תוסיפו לזה יכולת קריאת ידיים ברמה הגבוהה ביותר וחוסר פחד מוחלט, ותקבלו אולי את שחקן הקאש נו לימיט הולד'ם המאיים בעולם.

   פליפ פלופ: מדור הפוקר המשובח של וואלה! גבר

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   פעמיים וחצי מהקופה הכללית. דוואן מבריק עם רייז 62 אלף אחרי הריבר (צילום מסך)

   היד שהבאנו הפעם מדגימה את האופן שבו דוואן מנצל עד תום את התדמית הפרועה שלו. היריב שלו ביד לא יכול להיות מתאים יותר: פיל "היוניבומבר" לאק הוא שחקן פוקר מפורסם ואהוב. את תשומת הלב על השולחן הוא מושך לא על ידי יכולת מרשימה במיוחד, אלא על ידי דיבורים אינסופיים. לאק הוא שחקן שמנסה לבנות תדמית דרך רעשי רקע; דוואן הוא הדבר האמיתי.

   האקשן ביד מתחיל עם קול של דוואן פרה פלופ, כשהוא מחזיק ב-6-8 יהלום. הסמול בליינד גם משווה ולאק עושה צ'ק עם K-9. הפלופ נופל K-Q-3 כשהמלך והמלכה הם יהלומים. השחקנים בבליינדס עושים צ'ק, ודוואן מבלף את היד עם הריצה לצבע שלו, ומהמר 3,400. לאק משווה די מהר עם ה-K שלו. הטרן הוא 4 יהלום. דוואן קיבל את הפלאש שלו. לאק עושה שוב צ'ק, דוואן מהמר 8,800. לאק משווה די מהר, ולמעשה חושף את ערך היד שלו: לא חזק מספיק בשביל רייז, לא חלש מספיק בשביל לפרוש מול בלפן מדופלם כמו דוואן (ולא, אין לי המון כבוד לפיל לאק ולטווח הידיים שהוא מחזיק עם הצ'ק-קול הזה).

   הריבר הוא 2 חסר משמעות, ולאק שוב עושה צ'ק. עד כאן הכל היה די סטנדרטי, אבל בריבר התדמית של דוואן מתחילה להרוויח לו דיבידנדים. "דרררר" מהמר הימור ענק של 62,200, יותר מפעמיים גובה הקופה. ה-K של לאק מתכווץ. הוא יודע שינצח רק בלוף מוחלט. לצערו, הוא עומד מול שחקן שמסוגל לעשות מוב כזה עם אחד כזה בדיוק. לאק יודע שדוואן יודע בדיוק מה יש לו; לאק יודע שדוואן מחזיק אותו בביצים.

   אף אחד לא רוצה שיבלפו אותו בטלוויזיה, כמו שאומרים, אז לאק משווה עם K בלי קיקר, ודוואן הופך את הקלפים שלו ויחד איתם את החדשות הרעות עבור לאק. זהו ניצול מושלם של תדמית מופרעת, כדי לנפח קופה למימדים מפלצתיים עם פלאש, כשהשחקן שמולו מחזיק בזוג בלבד. תדמית רבותי, תדמית.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אכלת אותה, פיל. נו לאק (צילום מסך)

   וואלה! גבר: אנחנו פה בשבילך. תהיה חזק
   וואלה! גבר: פליפ פלופ - מדור הפוקר המשובח שלנו
   וואלה! גבר: הגיע הזמן שתלמד גם להתלבש