פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קיד פוקר חוטף כמו ילד

   מדור הפוקר השבועי של וואלה! גבר מטפל השבוע בדניאל נגראנו, אחד משחקני הפוקר המוכרים בעולם וזה שזכה בהכי הרבה כסף בטורנירים. אבל יש בעיה. הוא לא שחקן קאש טוב כל כך

   איך אפשר לדבר על פוקר בלי לדבר על דניאל נגראנו? אחד הפרצופים המוכרים ביותר בעולם הפוקר, נגראנו פרץ פחות או יותר בזמן הפוקר בום, וממשיך לככב כאחד השמות הגדולים ביותר בסצנה. הוא מצחיק, שנון וחברותי; הוא השחקן שהרוויח הכי הרבה כסף אי פעם בטורנירים של פוקר, סכום דמיוני של 15,000,000 דולר, מתוכן שתי זכיות ב-WPT וארבעה צמידים של ה-WSOP; הוא הפנים של פוקרסטארס, אתר הפוקר הגדול והחשוב בעולם; והוא, איך לומר זאת, די מעצבן. וגם לא שחקן פוקר גדול כל כך, לפחות לא במשחקי הקאש.

   לפני שאתם קופצים, הסבר קצר: גם אני הערצתי את "קיד פוקר", וראיתי שוב ושוב את הקליפים עם הרידים (קריאת הידיים) הגאוניים שלו, כשהוא מכריז על היד של השחקן ומשווה. גם אני אהבתי את הנוכחות שלו בשולחן, את הריבים הקטנים עם מייק מטסאו ופיל הלמות'. גם אני הייתי סאקר של דניאל נגראנו. מאז, די ברור, השתנו לא מעט דברים. חוזה העתק שלו עם פוקרסטארס גרם לנגראנו לאבד את האמינות שלו, בעיני לפחות. בשתי תוכניות שנתפרו סביב הפיגורה המקריחה שלו (אגב, מקריח ומחומצן? אתה אמיתי דניאל?). נגראנו הפך בתוכניות אלו למעין יחצ"ן של פוקרסטארס, שמהלל, בצורה חסרת פרופורציות, כל פן ואספקט בתוכנית, לא מפסיק לדבר ולמשוך תשומת לב. בגדול, הוא איבד את החן שלו.

   וואלה! גבר: פליפ פלופ - מדור הפוקר המשובח שלנו
   וואלה! גבר: אנחנו פה בשבילך. תהיה חזק
   וואלה! גבר: אייל שכטר ואבטיפוס - מהלוגוס ב1995 לדיאדה 2012

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דניאל נכנס לעניינים (מתוך יוטיוב)

   יותר מזה, "קיד פוקר" הוא גם שחקן קאש די בינוני. לאורך כל העונות של היי-סטייקס פוקר נגראנו הפסיד, והרבה. ההפסדים באו באופן דומה: נגראנו מכריז על היד של יריבו, יודע שהיד שלו לא טובה, ועדיין משווה. יכולת קריאת הידיים של נגראנו לא שווה יותר מדי, אם הוא משווה עם היד הפחות טובה, לא? נדמה כאילו הכסף והתהילה הפכו את דניאל לסוג של דג במשחקי הקאש המצולמים. בתגובה לירידת קרנו הציע נגראנו אתגר הדס-אפ (ראש בראש) לשחקן אינטרנט שהשמיץ אותו בפורומים. האתגר הסתיים בתבוסה. בגדול ניתן לומר כי הבחור איבד את החדות, אם אי פעם הייתה לו כזו באופן מיוחד. תוסיפו לכך חשבון בנק עצום ותקבלו מעין וריאציה מתוחכמת ודברנית (כמה הוא מדבר, יא אללה) של כבש מיליונר. או לחילופין, תמונה עגומה של שחקן קאש שלא עמד בחילופי הדורות, וכל שנשאר לו מול הדור החדש של גאוני הפוקר, הוא שמו.

   נגראנו נאבק באותה התדרדרות. הבלוגים שלו בשנים הקודמות מתארים באריכות את השעמום שהוא חש כשהוא משחק נו-לימיט הולד'ם ואת הרצון שלו לבחור במשחקים אחרים. שעמום, דניאל, או חוסר אונים? אחרי כל יד שהוא מפסיד הוא מסביר כמה חסר מזל הוא, כמה הוא "רץ רע". הדיבור האינסופי הפך לסוג של קשקשת אגרסיבית ואפולוגטית. דניאל נגראנו הפך לבכיין. והשילוב של הבכיינות, חוסר הצניעות, הקונפורמיסטיות חסרת האלגנטיות בתוך המערכת של פוקרסטארס והיכולת הדלה על שולחנות הקאש, כל אלו מציירים תמונה די עגומה של כוכב הפוקר של שנות ה-2000.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אוי, אני כזה חובבן דביל. לא רק שזרקתי לפני רגע טופ פייר, עכשיו מסתבר שזרקתי גם טריפס אס (מתוך יוטיוב)

   היד שהבאנו לכם הפעם מדגימה באופן מושלם את הפער בין הפיגורה שהיא דניאל נגראנו, לבין יכולתו מול כרישי קאש אמיתיים. במקרה זה מדובר בלקס וולדהאוס, צעיר הולנדי, שחקן מטורף וסופר אגרסיבי ואחד משחקני הקאש הטובים בעולם. לקס מעלה עם K-8 תלתן, דניאל משווה מהסמול בליינד עם 2-4 יהלום, והחובבן היחיד בשולחן משווה עם A-8.

   הפלופ יוצא A-6-J עם שני לבבות. לקס מהמר בעמדה 2,700$ ונגראנו, עושה את המוב שלו ומעלה ל-7,200$ עם ארבע היי. החובבן, שמחזיק ביד הטובה ביותר, פורש. ולקס, שמבין פחות או יותר מה קורה, משווה די מהר. הטרן מביא עוד אס, ושני השחקנים עושים צ'ק. הריבר הוא 9 לב, שמשלים את הצבע. נגראנו מהמר 9,000$ בבלוף מוחלט, וולדהאוס משווה. עם K היי. כך חולפת תהילת עולם, קיד פוקר. נגראנו, כמובן, לא יודע לסתום את הפה שלו, ומתחיל לנאום. באגרסיביות כבושה הוא שואל את לקס "על מה שמת אותי בכלל?" מתוך ניסיון להציל מעט את כבודו ולגרום לקול של לקס להראות מטופש. לא הקול היה מטופש, אלא נגראנו, שנשאר מאחור.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   רייז בגובה שליש קופה כדי לגרום ליריב לחשוב שאתה חזק ורוצה שהוא ישלם לך (מתוך יוטיוב)

   חייבים לציין שבתקופה האחרונה נגראנו עושה מספר מהלכים שמעלים את קרנו: מעבר לעוד מספר זכיות בטורנירים (נגראנו הוא שחקן טורנירים טוב, אפילו טוב מאוד) הוא התחיל לקחת שיעורי קאש גיימס אצל מספר שחקנים, ביניהם אותו לקס וולדהאוס; זאת הוא עושה לאחר שהתוודה בבלוג שלו שהוא מרגיש שהוא פשוט לא ברמה מול כל שחקני האונליין, ושהוא צריך להשתדרג בצורה משמעותית כדי להתחרות איתם.

   שיעורי הריענון וההעשרה נשאו פירות: נגראנו הפך להיות שחקן מורווח במשחקי האונליין בפוקרסטארס, וזכה מחדש בקצת מהכבוד שאיבד. יתרה מכך, נגראנו העלה לפני מספר שבועות וידאו בלוג זועם ובו הוא תוקף בחריפות את הבעלים הגנבים של פול-טילט פוקר (אשר השאירו מאות אלפי שחקני פוקר בלי הכספים שהוחזקו באתר כאשר נסגר, ולא פרסמו אפילו התנצלות). הרגש של הנאום של נגראנו בבלוג הזה היה אותנטי לחלוטין, ולגמרי לא דיפלומטי. העונה הבאה של "הביג-גיים", הפעם הבאה שנראה את נגראנו משחק בטלוויזיה, תהווה במה מוצלחת לבחון את השיפור במשחקו של נגראנו, את יכולתו מול כוכבי האונליין החדשים, ואולי, בתקווה, איזשהו שמץ מאותה אותנטיות מרגשת.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   נגראנו לא סותם, גם שניה אחרי שלקס עשה לו קול עם קינג היי ולקח את הפוט (מתוך יוטיוב)

   וואלה! גבר: פליפ פלופ - מדור הפוקר המשובח שלנו
   וואלה! גבר: אנחנו פה בשבילך. תהיה חזק
   וואלה! גבר: אייל שכטר ואבטיפוס - מהלוגוס ב1995 לדיאדה 2012