פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החייל האלמוני של SI

   את "יצא גבר" השבוע אנחנו מקדישים לך, צלם גיליון בגדי הים של "ספורטס אילוסטרייטד". בזכותך, גם בלב הקונצנזוס יכולים להביט על נשים יפות בביקיני, בלי למחוק את ההיסטורי

   קייט אפטון, נערת השער בגיליון בגדי הים של מגזין "ספורטס אילוסטרייטד" 2012 בהשקת הגיליון בניו יורק, 14 פברואר 2012 (GettyImages , Michael Loccisano)
   נערת השער 2012, קייט אפטון, מציגה את הגיליון החדש

   גיליון בגדי הים של "ספורטס אילוסטרייטד" הוא פאר היצירה האמריקאית המודרנית. כמה נחמד לדעת שעדיין יש בעולם הזה אנשים שלוקחים את העבודה שלהם בשיא הרצינות, וגם כשהם מעורבים בפרויקט שכביכול נראה קליל (הרי בסך הכל מדובר בבחורות בביקיני) - הם פועלים במלוא המרץ והמקצוענות על מנת להפיק יצירת אמנות, שהפכה למסורת חשובה.

   הקסם טמון בהשקעה. זה לא פורנו מלוכלך, גם הרבה יותר מסתם עוד ארוטיקה זולה. זו פסגה תרבותית, חד שנתית, שהסטנדרטים בה מוקפדים מאין כמותם. לפעמים אתה מביט בתמונות המושקעות האלה, ומרגיש שכל צילום מורכב ומלא בפרטים ובמשמעויות, ויכול להיכלל בקלות בתערוכת צילומי העיתונות של השנה. תמונה שווה אלף מילים, כזכור, אבל במקרה של "ספורטס אילוסטרייטד" מספיק מבט חטוף בתמונה, כדי להישאר ללא מילים.

   כמובן, הקונצנזוס סביב הגיליון המושקע עוזר לנו להשקיט את המצפון. הוא נותן תחושה שאנחנו לא סתם בוהים בציצים, אלא בהגשמת האידיאלים הגבריים. אחרי הכל, זה גיליון מיוחד של מגזין ספורט. כל עוד זה ב"ספורטס אילוסטרייטד", מבחינתנו זה ספורט לכל דבר. יש פה משחק מרגש ותחרות מאתגרת, עד להכתרת האלופה - נערת השער. יש פה תשוקה ואמוציות, ובעיקר משתתפים יחידי סגולה. יש פה גופות מיוזעים ואתלטיים, שאיכויותיהם נדירות ותהילתם נודעה בכל העולם.

   כן, הכל כדי להשקיט את המצפון. הרי אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות סקסיסט. לכולנו יש אחות, אימא וחברה, כולנו רוצים שינהגו בהן בכבוד. לא נעים לדעת שאתה שוביניסט או בבון פרימיטיבי, שבוהה בשדיים מתוך דחפים בלתי נשלטים. בשביל זה יש את "ספורטס אילוסטרייטד", בשביל להרגיע אותך. זה בסדר, גבר, אתה לא סתם חרמן. אתה פשוט מעריץ יופי נשגב. הן כל כך יפות עד שאתה לא חומד אותן, אלא מביט בהן בהשתאות ובהערכה.


   וואלה! גבר: תהיה חזק. אנחנו פה בשבילך
   וואלה! גבר: כל מי שכבר יצא פה גבר
   וואלה! גבר: פליפ פלופ - מדור הפוקר שלנו

   קייט אפטון, נערת השער של גיליון 2012 (sports illustrated)

   מצד אחד, יש במגזין אלמנטים פוריטניים. בעולם שבו אתה רחוק קליק אחד מעירום מלא, ביקיני זה שמרנות. אם יש פטמה סוררת, היא תרוטש בפוטושופ. מצד שני, אין פה צביעות. כל הדוגמניות שופעות. אלו לא הסופר מודלס המאוסות, אלו לא נערות הקוק מתצוגות האופנה באירופה, לא הדוגמניות הגבוהות, הרזות, המוארכות, עם היופי "המיוחד", אלה שמייצגות אידיאלים של מעצבי אופנה הומואים. נערות "ספורט אילוסטרייטד" הן בנות שבנים אוהבים.

   קייט אפטון חנכה את וואלה! גבר. כבר אז ידענו מה טוב

   כי מה אנחנו בסך הכל מבקשים? קצת ארוטיקה. מה החטא הגדול? מה רע במשיכה פיזית טבעית? במובן הזה "ספורט אילוסטרייטד" הוא כמעט הקונצנזוס האחרון. הוא הפינה הנדירה שמאפשרת לנו לבהות בעירום אמנותי, עם המגבלות הנורמטיביות. גם הלמוט ניוטון, להבדיל אלף הבדלות, עשה קריירה מרשימה מצילומי אמנות של עירום נשי. הוא איפשר לאליטיסטים לבהות בשדיים עם מצפון נקי, רק כי הצילומים הונחו בגלריות ובמוזיאונים ובספרי אמנות. אז אנחנו קצת פחות אניני טעם, ואולי גם קצת פחות צבועים. כי עבור רבים מאיתנו, תמונה של קייט אפטון, נערת השער המרעננת של גיליון בגדי הים של 2012, היא יצירת אמנות שמקומה בטובי המוזיאונים.

   האתר של גיליון בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד 2012

   אז הטקסט הזה מוקדש לך, הצלם האלמוני של "ספורטס אילוסטרייטד". דע לך, ידידנו היקר, שרבים מאיתנו מקדשים את העבודה השקטה והטובה שלך, שנעשית מחוץ לפריים. על פניו נראה שהדוגמניות הן חזות הכל, אבל בלי העדשות הנכונות, הקומפוזיציה הנכונה והשילוב האידיאלי בין אור וצל – היינו נותרים עם סתם עוד תמונה פשוטה ופשטנית של נערה בביקיני. בזכותך, ורק בזכותך, אנחנו צופים בה בלב שלם, בחדשות ערוץ 2, בלב הקונצנזוס, לעיני כל, מבלי לחשוש, מבלי למחוק את ההיסטורי.

   דיפולט (מערכת וואלה! , דיפולט)
   בר רפאלי על שער המגזין

   וואלה! גבר: תהיה חזק. אנחנו פה בשבילך
   וואלה! גבר: כל מי שכבר יצא פה גבר
   וואלה! גבר: פליפ פלופ - מדור הפוקר שלנו