פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   צלמניה אבל לפניך

   מכירים את הנודניקים האלה שמחפשים ענתיקות בחנויות צילום? אז רגע לפני שאתם הורגים אותם, ספרו להם על האולימפוס החדשה שרק נראית כמו של סבתא שלכם

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   שיו, אתה כזה גבר רגיש. יש לך מצלמה שנראית ענתיקה מכאנית (צילום: יח"צ)

   מה יכול להיות גברי יותר מלצלם עם מצלמה ישנה וידנית? הרבה מאוד דברים, יש להניח, אבל משום מה יש לא מעט אנשים שאוהבים מצלמות שנראות כאילו מצאו אותן בבודיעם של סבתא שלהם. מה שהם לא אוהבים זה להחליף פילם, לפתח אותו ואחר כך לסרוק את התמונות לפלטפורמות מעשור עדכני קצת יותר. הפתרון? מצלמה דיגיטלית שנראית עתיקה. וזה לא פתרון חדש – חברת Leica עושה כאלה כבר שנים, ומוכרת אותן במחירים לא הגיוניים. אז עכשיו אולימפוס, העממית יותר, מצטרפת לחגיגה.


   וואלה! גבר: יש לך צרכים. בשביל זה אנחנו פה
   וואלה! גבר: כל מה שתפור עליך
   וואלה! גבר: מי יצא אצלנו גבר השבוע?

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   שיו, אתה כזה גבר רגיש. יש לך מצלמה שנראית ענתיקה מכאנית גם בפרופיל (צילום: יח"צ)

   היא לא הראשונה – פוג'י הציגה מצלמת רטרו כבר לפני כמה חודשים. כתבנו את זה כדי שלא תגידו בטוקבקים שאנחנו לא מעודכנים, אז סתמו, כי עכשיו אנחנו מדברים על אולימפוס חדשה שבדיוק הוכרזה. שמה הסקסי הוא OM-D EM-5, ומדובר במצלמת מיקרו-ארבעה-שלישים. או, במילים אחרות, מצלמה דיגיטלית עם עדשות מתחלפות מהסוג החדש – כזאת שאין בה מראה, והעדשות בהן היא משתמשת קטנות.

   כדי שתבינו על מה מדובר, נגיד שמדובר במצלמה 16.1 מגה פיקסל, מסך מגע בגודל 3 אינץ' ומיקוד אוטומטי ממש מהיר, שימקד את התמונה לפני שתספיקו בכלל לחשוב שגברים אמיתיים לא משתמשים במיקוד אוטומטי. וכן, היא מצלמת גם וידאו, ויש לה מצבי צילום רבים, והתמונה מיוצבת, אבל בעיקר מדובר במצלמה פשוט יפה.

   והמחיר שלה? 1,099 דולר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   שיו, אתה כזה גבר רגיש. יש לך מצלמה שנראית ענתיקה, טוב הבנו, סתום כבר (צילום: יח"צ)

   וואלה! גבר: יש לך צרכים. בשביל זה אנחנו פה
   וואלה! גבר: כל מה שתפור עליך
   וואלה! גבר: מי יצא אצלנו גבר השבוע?