פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שתיקת הכבשים

   פוקר הוא משחק של קבלת החלטות. כדי ליהנות ממנו באמת כדאי ללמוד כמה חוקים בסיסיים לשולחן. כן, למרות שאתם לא יושבים עם אלי אלעזרא בבלאג'יו אלא עם אלי בן עזרא באלנבי

   שחקני פוקר ליד שולחן (ShutterStock)
   השתחרר לגמרי גלעד שליט, אה? (צילום: ShutterStock)

   הטור הזה מיועד לכם, השחקנים הביתיים. המהמרים בפארטיות ממילא חושבים שיודעים יותר טוב ולא מוכנים ללמוד, והמקצוענים המתקדמים לא צריכים אותי כדי לקחת לכם, כבשים קטנים שלי, את הכסף. מי שצריך להבין כמה אמיתות פשוטות לגבי המשחק זה אתם, החבורה הקבועה שמשחקת בשביל הכיף על כסף קטן, שמעשנים ושותים תוך כדי, שבודקים את הקלפים שלכם מיד כשקיבלתם אותם.

   לפוקר יש חוקים, נהלים וחוקי שולחן פרטיים שגובשו בלילות עקובים מז'יטונים. מטרתם להפוך את המשחק להוגן עד כמה שאפשר, להנמיך את מרכיב המזל שבו כדי שזה של הכישרון יוכל לפרוח.

   חוקי הפוקר של רוברט, הדבר הכי רשמי שיש לגבי המשחק והסטנדרט לפיו משחקים בנבדה ובקליפורניה, לא חוברו סתם. חלקם באמת פחות רלוונטיים למשחק החברתי (אין לשבת לשולחן עם אקדח. באמת), אבל הנה כמה שישראלים, במיוחד במפגשי המשחק השבועיים עם החבר'ה, נהנים לעבור עליהם בלי להבין עד כמה הם הורסים לעצמם את המשחק:

   אסור לשחקן לשחק במכוון מחוץ לתור

   נכון, במשחק ביתי זה קורה לרוב מסיבות של פיזור דעת או חוסר מודעות, אבל כדאי להחליט מראש על חוק שולחן המטיל עונש מסוים (מחויבות לא לעשות רייז אם דיברת לא בתורך, למשל) כדי לצמצם ככל האפשר את התופעה הזו. למיקום בשרשרת המשחק יש חשיבות רבה לא פחות מהקלפים, וכל פגיעה בה מעניקה יתרונות לא הוגנים.

   אסור "לטפטף" צ'יפים

   כאשר שחקן מעלה הימור, עליו להכריז זאת מילולית קודם לכן. העלאה מדורגת, שלא במכה אחת, מאפשרת לו לראות את תגובת השחקנים לגובה המשתנה של ההעלאה. החוק צריך להיות ברור ואכזרי, גם אם זה קורה לא בכוונה: טיפטפת? אין העלאה, ותגיד תודה שלא לוקחים אותך לרחוב ויורים לך בראש, טמפיט.

   אסור להשליך (ספלאש) את הצ'יפים למרכז הערימה

   כן, כולנו ראינו את Rounders עם מלקוביץ' בתפקיד טוני קגב. אתם לא מלקוביץ, ולחובת הנחת ההימור מול השחקן יש סיבות טובות: שאף אחד לא יבלף כמה הוא הימר, ושיתר השחקנים יוכלו לשים לב בקלות מי הימר ובכמה.

   שחקני פוקר ליד שולחן (ShutterStock)
   תנוחי, עוד שניה הגדעון לוי הזה שם לוקח לך את הכליות עם זוגיים 9 4 (צילום: ShutterStock )

   הסכמה ל"צ'ק עד הסוף", אם יש שחקן שלישי באול אין

   תופס גם על משחק עדין במכוון כלפי אחד השחקנים האחרים. כן, זה חברי מאוד בין חברים לא לנסות לפרק האחד את השני, אבל זה נותן להם ייתרון כל כך משמעותי מתמטית מול השחקנים האחרים שברגע שזה מתגלה הפסקתם לשחק פוקר ועברתם לשחק "מלחמה".

   לומר אמת על היד שלך, להראות אותה לשחקן אחר, לדבר על היד או על קלפי השולחן לפני שהמשחק הסתיים

   פוקר הוא משחק של קבלת החלטות בתנאי אי-ודאות. על מנת שלא יהיה שום ספק, פשוט אסור לעשות כל דבר שעלול לפגום בעיקרון הזה. גם אם נורא בא לכם להראות לחבר איך זרקת תשע-ארבע ופספסת פול בפלופ, תנסו להתאפק עד סוף היד.

   רק אדם אחד רשאי לשחק יד

   מועצה מייעצת תפתחו אחרי שהיד הסתיימה, חפראווים.

   תותחים מקדימה, קלפים על השולחן

   בעיה נפוצה במיוחד במשחקים ביתיים. גם אם הרגשת חובה להרים את הקלפים כדי לראות, כי אתה שחקן מתחיל, החזר אותם לשולחן באופן שברור לכל שיש לך קלפים ואתה במשחק. סדר את הצ'יפים שלפניך כך שהגבוהים ביניהם מונחים מלפנים ונראים לעין. המטרה היא שכל שחקן אחר יכול להעריך במבט מהיר האם אתה במשחק, ופחות או יותר כמה צ'יפים יש לך.

   והכי חשוב

   לא להזריק אטרופין. גם אם הפלאש נאטס שלכם נשבר בריבר.

   שחקני פוקר ליד שולחן (ShutterStock)
   לא, מפגרת. את לא אמורה להראות לכולם את הקלפים שקיבלת (צילום: ShutterStock)