פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   זהירות, כונפה לפניך

   חגית גיזנבורג עוד רגע בת 30. גרושים בני 48 מטורקיה מתחילים איתה בפייסבוק, היא לא מקפידה על חדר כושר בבוקר ופילאטיס בערב, שוכחת לשים לק לפעמים ועוד קוראת לכם חארות כי אתם רוצים רק כוסיות. מה הפלא שהיא לבד?

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   זו, למשל, כוסית

   מתישהו בין קריאת "לאכול, להתפלל, לאהוב" לרפרוף באיזה מחקר בריטי שטוען שאחוז הרווקות מעל גיל 30 נמצא בנסיקה, גיבשתי החלטה: לכבוד שנתי האחרונה בגילאי העשרים ומשהו, אאמץ לעצמי פאסון חדש - בחורה חייכנית, מתוקה, שופעת אהבה ומחשוף. זו שגברים אומרים עליה, "אח, איזו מותק", רק לא להפוך לרווקה מרירה בת 30. תנו לי שחפת, צרעת, שיעור יתר באזור הפנים. רק לא זה.

   הבעיה היא שלמרירות שלי יש חיים משל עצמה. היא מתחילה בקטן, בהיאחזות ראשונית בחלל הבטן עם עוד הודעה בפייסבוק מפארוש, גרוש בן 48 פלוס שלושה מטורקיה והצעה מפתה לחלוק איתו רחת לוקום, ועם הזמן, היא זוחלת את דרכה החלקלקה במעלה הגרון – בחור שנעלם אחרי הדייט השלישי בלי לטרוח אפילו לסמס "מצטער, לא מתאים", שיחת גברים שמתנהלת בשולחן לידי בבית הקפה ועיקרה "בחורות הפסיקו למצוץ בעיר הזו, אחי", חברה שמספרת על עוד איזה תת אדם ששכב איתה ורק אחר כך טרח לגלות לה שהוא בעצם נשוי – המפץ הגדול מתרחש בלי שאשים לב, המרירות משתלטת על כל חלקה טובה בי. ואז אני שונאת אתכם, כל כך שונאת אתכם. והלוואי שהייתי לסבית, לכל הרוחות.

   כי זו לא רק אני. מכל עבר אני מוקפת בנשים פצועות, מרוסקות. הערכתן העצמית משתלשלת להן מצדי הגוף ונשרכת אחריהן כמו צל דהוי, זוקפת את ראשה כשחתן פוטנציאלי מגיח בסביבה, ונרמסת חזרה לשלולית שהיא כשמסתבר שהוא סתם עוד אידיוט. הן בנות 25 או 35, למודות מערכות יחסים ארוכות או כאלה שעדיין לא מצאו אחת. הן יפות יותר או פחות, חכמות במידה כזו או אחרת, אבל כולן מסכימות על אמת אחת, מכאיבה, מחלחלת - אתם, גברים יקרים, חתיכות חרא.

   רגע לפני שאתם מזדעקים – כן, אני יודעת. גם אנחנו דפוקות. ביצ'יות, שרמוטות, גולד דיגריות, ניקול ראידמן וואנה בי. וואט אבר. וכן, גם אני שמעתי את האגדה האורבנית, אותה מעשייה קסומה המספרת על כך שעוד נותרו כמה גברים הגונים על הפלנטה. אלא ששום דבר לא יצליח לשכנע אותי שאתם סובלים כמונו, ובטח שלא יותר מאיתנו.

   גבר עירום רטוב חלק מחזיק מגבת צהובה ללא פנים (ShutterStock)
   לא כל הגברים חארות. הנה דוגמא

   מרירות אחושילינג. בגללכם, דאמיז

   נתחיל מעובדה אחת פשוטה: אתם אוהבים כוסיות. ורק כוסיות. בעוד שאנחנו דווקא מוכנות להחליק את הכרס שטיפחתם, את המפרצים בשיער שהפציעו כבר בגיל 27 או את הנטייה של רובכם להפגין חוש סטייל של פליטי אייטיז - אתם, לעומת זאת, סלחנים הרבה פחות כשהדייט שלכם היא מישהי שהעזה להתגלגל מהמיטה בבוקר כשהיא לא נראית כמו ג'סיקה אלבה. ואיך היא בכלל מרשה לעצמה להדיר את רגליה מחדר הכושר או לשכוח למרוח לק, ואחר כך לצאת לחפש אהבה? היא לא מתביישת? למעשה, הסטטיסטיקה מוכיחה שככל שאתם מכוערים ועלובים יותר, כך הדרישות שלכם מרקיעות יותר לשחקים.

   וזה לא שהבחורים השווים שביניכם מוכנים להתפשר על פחות – גם בחורים חמודים להפליא יקפידו להסתובב כמעט בלעדית עם כוסיות, ואם לא כוסיות, אז לפחות פרחות. שהן גם כוסיות. מתוך איזו תפיסה ישראלית קולקטיבית שאישה נמדדת בסך תכונותיה – ציצים, ואגינה ונכונות לסתום את הפה.

   ומה עם כל הנשים שבאמצע? הנשים האלה שמעזות לחטוא בלעיסת פחמימה מפעם לפעם, אבל בכל זאת מצליחות להיראות מספיק טוב כדי לא לגרום לאף אחד להימלט על נפשו בזעקות שבר? הנשים האלה, האינטליגנטיות, המצחיקות, טובות הלב. עלינו אומרים שאנחנו מרירות. כי אנחנו רוצות בחור טוב, שיתייחס אלינו יפה. במקום, אנחנו מושכות אלינו את כל הפרזנטורים העתידיים של העמותה לזכויות הגבר במשפחה.

   ובכן, אתם צודקים. אנחנו מרירות אחושילינג. וזה בגללכם, דאמיז. בגלל כל אותם אידיוטים שזיהו אצלנו את חוסר הביטחון שנובע מהידיעה שאנחנו לא כוסיות בהגדרה, יצאו איתנו כמה פעמים, גרמו לנו להרגיש לא רע, עשו איתנו סקס גרוע והחליטו שוואלה, לא בא להם להיות בקשר מחייב ולא נראה להם שזה הולך לכיוון רציני. או בקיצור, לא בא להם לבזבז זמן על מישהי שהיא לא כוסית.

   ושתדעו לכם שאנחנו מנסות להילחם בתפיסה הזו כל הזמן. אנחנו כבר יודעות שזה לא איך שאת נראית, אלא מה שאת משדרת ושתכונות כמו אינטליגנציה וכריזמה הן הרבה יותר חשובות מדמיון לבר רפאלי. אלא שאתם עדיין לא הפנמתם את זה. אז אנחנו יכולות לאהוב את עצמנו עד מחר – זה עדיין לא יגרום לכם להתחיל איתנו.

   אבל רגע לפני שטוקבקיסט מספר 3 קורא לי שמנה, הנה משהו חשוב שאתם צריכים לדעת עליי: אני עדיין נאחזת חזק באמונה שלא כל הגברים קקות. עדיין סבורה שאם לא אתן לחוסר הביטחון הפרטי שלי להשפיע על הבחירות הרומנטיות שאני עושה, יש לי סיכוי למצוא אהבת אמת. או סתם סקס ממש אליפות. וטוב, אולי אני גם קצת מרירה לפעמים, אבל אם תגידו לי מספיק פעמים שאני כוסית, יש סיכוי שאחלים.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   זה לא איך שאת נראית אלא מה שאת משדרת. או משהו כזה