הצעות לסדר: פוליטיקאיות שהיינו מצביעים להן

הן לא רק יפות, הן גם חכמות, לוחמניות ונחושות בדעתן לשנות את העולם - הפוליטיקאיות העולמיות שהכי יעשו לכם חשק לראות חדשות. את שרה פיילין, למשל, השארנו בחוץ כי היא סתומה. ממש

הלה טורנינג שמידט

אובמה, טורנינג-שמידט ראשת ממשלת דנמרק וקמרון ראש ממשלת בריטניה, עושים סלפי בטקס האשכבה לנלסון מנדלה (GettyImages)
(צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

את הרשימה פותחת הלה טורנינג שמידט, שלאחרונה עלתה לכותרות בעקבות הסלפי המפורסם עם דיוויד קמרון וברק אובמה. ראש ממשלת דנמרק נולדה ב-1966 והתחנכה בקופנהגן. יש לה תואר ראשון במדעי המדינה ותואר שני במדיניות ציבורית. היא החלה לעסוק בפוליטיקה במהלך לימודיה למפלגה הסוציאל דמוקרטית של דנמרק הצטרפה ב-1993, לאחר ששימשה כיועצת בלשכת המסחר הדנית. בעלה, סטפן קינוק הוא יו"ר פורום הכלכלה העולמי. השניים נישאו ב-1996 ויש להם שתי בנות. שמידט התקדמה עד לצמרת המפלגה וב-2011 נבחרה להיות אישה הראשונה שמכהנת כראש ממשלת דנמרק. היא זכתה לביקורת רבה בתקשורת בשל המראה הזוהר שלה והעובדה כי היא לא מסתירה את חיבתה הרבה למותגים. כך קיבלה בתקשורת את כינוי הלעג "הלה גוצ'י". לאחר בחירתה, חיפוש הגוגל הפופולארי ביותר על שמה היה "הלה טורנינג שמידט בעירום" והעיתונות לא הניחה ואף פרסמה שמועה רכילותית כי היא מכורה לזריקות בוטוקס. בתגובה לקריאות זועמות בעניין במהלך ישיבת מפלגה, ענתה למתנגדים: "טוב, אי אפשר שכולנו נראה כמו חרא". מלכה אמיתית. זו כמובן לא הפעם המפורסמת ביותר בה מתנהגת שמידט בשובבות. במהלך טקס האשכבה של נלסון מנדלה, הצטלמה שמידט, כאמור עם ראש ממשלת בריטניה ונשיא ארה"ב תמונה עצמית מחויכת שמיד עלתה לכותרות וגררה תגובות זועמות. שמידט הגיבה לעניין: "אין לי על מה להתנצל. צילמנו הרבה את אובמה באותו היום וחשבנו שזה מצחיק. זה מוכיח שגם פוליטיקאים הם בני אדם".

הלה טורנינג שמידט (GettyImages)
(צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

מארה קרפניה

מארה קרפגנה (GettyImages)
(צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

כדאי שתכירו גם את מארה קרפניה האיטלקיה, האישה שהצליחה לסלול דרכה מצילומי מגזינים לכס מכובד בממשלת איטליה ומכהנת כיום כשרה לענייני שוויון הזדמנויות. קרפניה נולדה בסלרנו בשנת 1975. היא למדה בתיכון למדעים ובמקביל, מכיוון שלא ניתן היה להתעלם מהמראה הייחודי שלה, החלה לדגמן. בשנת 1997 השתתפה בתחרות מיס איטליה וזכתה במקום השישי. במקביל לקריירת הדוגמנות, היא למדה משפטים באוניברסיטת סלרנו וב-2001 כבר הייתה בעלת תואר ראשון בתחום. בשנת 2000 החלה להנחות בטלוויזיה את התוכנית "יום ראשון בכפר" ואת התוכנית "פיצה גראנדה". היא המשיכה לדגמן ואף הצטלמה בעירום לשער המגזין "מקסים". "יום ראשון בכפר" שודרה בערוץ 4 האיטלקי שהיה בבעלותו של סילביו ברלוסקוני עד 2006. שם הכירו השניים וקרפניה הצטרפה למפלגתו ב-2004, כשב-2006 נבחרה לבית התחתון של הפרלמנט האיטלקי. במאי 2008 מינה אותה ברלוסקוני לתפקיד השרה לענייני שוויון זכויות. בספטמבר של אותה שנה יזמה את הצעת החוק הראשונה שלה, שנועדה להפוך את הזנות למקצוע לא חוקי באיטליה ולהטיל קנסות על הזונות והלקוחות. היחסים שלה עם ברלוסקוני השובב ידעו עליות ומורדות בעיקר בשל שורות התבטאויות סקסיסטיות בהקשר אליה. בין השאר, טען בפומביות כי היה מתחתן איתה אם לא היה נשוי, ולאחר שנבחרה לפרלמנט טען כי כעת צריך לעגן בחוק את זכות הלילה הראשון.

מארה קרפגנה (GettyImages)
(צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

יוניס אולסן

יוניס אולסן (Creative Commons)
(צילום: Creative Commons)

יוניס אולסן לא הסתפקה בלהיות מיס סינגפור לשנת 2000 וב-2004 מונתה לכהן בפרלמנט הסינגפורי. היא הייתה חברת הפרלמנט הצעירה ביותר בסינגפור שכן עשתה זאת בגיל 27 בלבד. אולסן נולדה בסינגפור ב-1977. בהיותה בת 3 רשמו אותה הוריה לבית ספר למוזיקה. היא החלה ללמוד מוזיקה באופן מקצועי ולהתעניין באמנויות הבמה. משם המשיכה ללמוד לימודים גבוהים והיא בעלת תואר ראשון משולב במדעי המדינה, פילוסופיה ואמנויות. החל מ-2002 החלה להנחות את התוכנית "גלגל המזל" הסינגפורית ומשם המשיכה לככב בסרטים וסדרות מקומיות רבות. לפרלמנט הגיעה כאמור בשנת 2004, לאחר עבודה התנדבותית ענפה, ומונתה להיות אחראית לקידום ענייני נוער התנדבות ותחזיקו חזק, חינוך מיני.

יוניס אולסן (Creative Commons)
(צילום: Creative Commons)

אלינה קבייבה

אלינה קבאייבה (AP)
(צילום: AP)

אלינה קבייבה היא באמת מסוג הנשים שיכולות לעשות הכל, גם פוליטיקה וגם ספורט. היא נולדה ב-1983 בטשקנט, רוסיה. אביה היה כדורגלן עבר ומאמן. בגיל 4 החלה ללמוד התעמלות אמנותית. בגיל 10 כבר השתתפה באליפות רוסיה ובגיל 13 נשאה את בגאון את הטייטל אלופת אירופה. המאמנת שלה סיפרה כי נהגה להתאמן במשך 8-10 שעות ביום ולא ויתרה עד שהגיעה להישגים משמעותיים. בשנת 2004 זכתה במקום הראשון באולימפיאדת אתונה ובתואר אלופה אולימפית. בשנת 2006 פרשה. שנה לאחר מכן, הפכה חברה בלשכה הציבורית של רוסיה. באותה השנה, נבחרה לבית התחתון של הפרלמנט הרוסי ומונתה להיות אחראית על ענייני נוער. יחסיה עם ולדימיר פוטין הפכו קרובים וגררו גל שמועות. בין השאר, ב-2008 פרסם עיתון מוסקבאי כי קבייבה ופוטין מנהלים רומן. עוד נכתב כי פוטין התגרש מאשתו ונישא לקבייבה בחשאי. פוטין הכחיש את השמועות המיוחסות לו והעיתון נסגר. עם זאת, כשנה לאחר מכן קבייבה ילדה את בנה הבכור שזהות אביו אינה ידועה, ונטען כי האב הוא לא אחר מאשר פוטין.

אלינה קבאייבה (אתר רשמי)
(צילום: AP)

אווה קלילי

אווה קאלילי (GettyImages)
(צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

אווה קלילי, אולי האישה ההורסת ביותר ברשימה בעלת העיניים הכחולות הענקיות והשיער הבלונדיני הגולש היא מגישה חדשות יוונית בעברה וחברת הפרלמנט היווני. קלילי נולדה ב-1978 ונחשבה לתלמידה מצטיינת בימי התיכון. היא המשיכה ללימודים גבוהים באדריכלות וסיימה את התואר בהצטיינות באוניברסיטת סלוניקי. משם המשיכה לתואר שני באמנויות ויחסים בינלאומיים באוניברסיטת פיראוס. כיום היא עובדת על הדוקטורט שלה. היא גם למדה עיתונות והחלה את הקריירה העיתונאית שלה בשנת 2004 בערוץ מגה, מהערוצים הבולטים ביוון. בשנת 2009 הפכה לחברת הפרלמנט היווני לאחר מספר שנים של עבודה בארגונים חברתיים ותנועות שונות. כחברת פרלמנט עסקה בנושאים תרבותיים חברתיים ופעלה נגד העסקת נוער בתנאים בלתי חוקיים. בשנת 2011 נבחרה לאשת השנה של יוון על ידי המגזין "דר שפיגל".

אווה קאלילי (splash)
(צילום: splash)

בלינדה סטרונאץ'

בלינדה סטרונאץ' (Creative Commons)
(צילום: Creative Commons)

בלינדה סטרונאץ' היא בדיוק מסוג הפוליטיקאיות שתאהבו. עובדה, היא בעצמה אמרה שזו היתממות לחשוב שאישה כמוה תשב בבית בשישי בערב ותבשל. בקיצור, הבחורה אוהבת לחגוג ולא נותנת לחיים הפוליטיים לעצור בעדה. נכון, היא עשתה טעויות טקטיות, החליפה צדדים ונתפסה מגמגמת בראיונות, אבל דווקא בגלל הצדדים האנושיים הללו היא נתפסת כישרה, לא צבועה ולא מתחסדת. סטרונאץ' נולדה בקנדה ב-1966. כסיימה את לימודיה החלה ללמוד כלכלה ומנהל עסקית באוניברסיטת יורק אך נשרה אחרי שנה והחלה לעבוד בחברה של אביה, שהינו איש עסקים עשיר ומכובד מאוד בקנדה. היא החלה להתקדם והפכה למנהלת חברת "מגנה" ליצור חלקי רכב. ב-2001 כבר נבחרה על ידי הנאשיונל פוסט בקנדה כאישה הקנדית המצליחה והמשפיעה ביותר. היא זכתה בפרסים רבים על הישגיה. היא נכנסה לחיים הפוליטיים כשנה מאוחר יותר, ותמכה במפלגה השמרנית של אונטריו. נשים רבות הביעו את מורת רוחן מבחירתה למפלגה מאוחר יותר שכן היה לה מוניטין של רומנים מחוץ לנישואין ונערת מסיבות. במאי 2005 הודיעה שהיא חוצה את הקווים ועוברת למפלגה הפדרלית. היא הצטרפה לממשלה בתפקיד שרת משאבי אנוש ופיתוח מיומנויות. היא גם הוכרזה כאחראית על התחדשות דמוקרטית . מהלך המעבר לא בא לה בקלות והיא ספגה ביקורת כבדה, אותה ניסתה למוסס במספר הופעות קומיות בטלוויזיה הקנדית, בהן צחקה על עצמה והתחבבה על הקהל הקנדי שוב, בזכות חוש ההומור המפותח שלה. ב-2008 החליטה לפרוש מהחיים הפוליטיים ולהתרכז בחברה ובגידול ילדיה.

בלינדה סטרונאץ' (Creative Commons)
(צילום: Creative Commons)

לוסיאנה לאון

לוסיאנה לאון (Creative Commons)
(צילום: Creative Commons)

לוסיאנה לאון, ילדה טובה לימה, פרו, נולדה ב-1978 לאב פוליטיקאי, וחלמה להיות כמו אביה. בשנת 1993, בהיותה בת 14 בלבד, הפכה למזכירה הכללית של אגף הנוער במפלגת אפריסטה הפרואנית. ב-2002, היא הייתה יועצת לועדת הנשים של הקונגרס הפרואני, לאחר מכן יועצת לסגן הנשיא של מ-2005 היא הייתה יועצת של משרד התחבורה והתקשורת. ב-2006 לאון נבחרה להיות חברת קונגרס המייצגת את לימה. בבחירות 2011, היא נבחרה מחדש לתקופת כהונה נוספת של חמש שנים כשאחד מארבעה מחוקקי אפריסטה עזב. לצד הקריירה טיפחה מגם השכלה אקדמאית: היא בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת לימה ותואר שני בממשל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת סן מרטין דה פורס. בשנת 2009 בחר בה המגזין הספרדי "20 דקות" כפוליטיקאית היפה ביותר בעולם.

לוסיאנה לאון (Creative Commons)
(צילום: Creative Commons)

ג'וליה בונק

ג'וליה בונק (AP , AP)
(צילום: AP)

ג'וליה בונק, פעילת השמאל האדמונית סוגרת את הרשימה בגאון. היא נולדה במזרח גרמניה ב-1986, תלמידה מצטיינת עם לב זהב שכבר בגיל 14 נבחרה למועצת הצעירים של העיר דרזדן וגם נבחרה לסגן יו"ר של מועצת הסטודנטים בסקסוניה. שנתיים לאחר מכן נבחרה ליו"ר המועצה. ב-2004 סיימה את לימודיה בתיכון והחלה ללמוד היסטוריה ופוליטיקה באוניברסיטת דרזדן. בהיותה בת 18 הפכה לחברה הצעירה ביותר בפרלמנט הגרמני. בתקופת החקיקה הרביעית של מפלגת Landtag של סקסוניה (2004-2009), ג'וליה הייתה סגנית דוברת של הוועדה הפרלמנטרית הממונה על בתי הספר וחברה בוועדה למדע ואוניברסיטה, תרבות ותקשורת. בתקופה הנוכחית החמישית של החקיקה (מאז 2009), היא חברה בועדה לעניינים משפטיים וחוקה באירופה. כמו כן, עד 2009 היא הייתה אחת מעשרה דוברים פדרלים של ארגון הנוער הסוציאליסטי. כיום משמשת כדוברת השמאל המשוחרר של המפלגה. היא נחשבת לחברת פרלמנט אופנתית במיוחד, וזכורה במיוחד בשל חולצת "החיים טובים יותר ללא נאצים" שלבשה לאחת הישיבות. ב-2005 צולמה התמונה שלה עם החולצה המדוברת שהופיעה בלא פחות מ-86 עיתונים.

ג'וליה בונק (AP , AP)
(צילום: AP)

עוד בוואלה! גבר:

הנה באה עוד גל גדות: גיבורות העל הכי לוהטות

הנשים לוהטות שחנונים הכי אוהבים - חלק 2

גו אנדר: האוסטרליות הכי לוהטות - חלק 2