פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: ואליו פור מאני

   כשאתה חוזר מסשן פוקר, אתה חושב על הידיים הגדולות שהפסדת או ניצחת. בסופו של דבר, הדברים הקטנים הם שעושים את ההבדל ושחקן כמו סקוט סייבר מוכיח את זה ביד המופלאה הבאה

   הז'רגון המקצועי של הפוקר מתרכז, פחות או יותר, סביב מילה אחת: ואליו (Value). כלומר, הערך שיש למהלך כזה או אחר במשחק. ערך כמובן, שווה לכסף. יש שני סוגים של דיונים, בגדול, סביב מונח הוואליו. הראשון הוא האם מהלך X הוא רווחי או לא רווחי; השני, הנוגע לעניינינו הפעם, הוא כיצד אפשר להוציא מקסימום ואליו בתוך סיטואציה. שחקנים מצוינים, ברובם, הם לא רק כאלה שעושים קולים טובים או פולדים טובים; אלא שחקנים שמסוגלים להפוך קופה שבמצב רגיל הייתה קטנטנה, לקופת ענק. לסחוט כל דולר אפשרי מכל סיטואציה.

   כשאתה חוזר הביתה מסשן פוקר, אתה מעביר במוחך את הידיים הגדולות שהפסדת או ניצחת. כאן הייתי צריך להשוות, כאן לזרוק; כאן סבלתי מחוסר מזל. מעטים השחקנים שינתחו את הסיטואציות בהן הם מפסידים ואליו, על ידי צ'ק מיותר בריבר, או הימור נמוך מדי או גבוה מדי. בסופו של דבר, הדברים הקטנים הללו הם שעושים את ההבדל ושחקן קאש ענק כמו סקוט סיבר מראה בדיוק את זה ביד המופלאה הבאה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   לקס וולדהאוס, הולנדי מופרע וסוג של גאון פוקר, עושה רייז ל-1,500$ עם Q-6 לב; נגראנו, עם 7-8 אוף סוט, משווה (קול גרוע, אבל מילא, כבר דיברנו מספיק על יכולות הקאש של נגראנו). סייבר משווה מהסמול בליינד עם J-Q וטוד בראנסן גם משלם עם 4-5. ארבעה מקצוענים לפלופ, שנופל 4-6-J עם שני יהלומים. צ'קים עד ללקס שמהמר הימור המשך סטנדרטי עם הזוג השני שלו, 4,300$. סייבר משווה עם הג'ק שלו, והטרן הוא בלנק: 2 לב. סייבר בצ'ק ווולדהאוס אחריו.

   הריבר גם הוא בלנק, 10 תלתן. אחרי הצ'ק בטרן. סייבר די משוכנע שיש לו את היד הטובה ביותר, ושללקס יש ככל הנראה יד ששווה משהו, אבל לא יותר מדי. עכשיו סקוט רק צריך לחשוב איך להוציא כמה שיותר ואליו. הימור סטנדרטי של חצי קופה ייראה בדיוק כמו מה שיש לסקוט ביד: נסיך בינוני. וולדהאוס עלול לזרוק את הזוג שלו. סייבר הולך על מהלך לא סטנדרטי: הוא מהמר 20,000$ לתוך קופה של 15,200$. אובר-בטים כאלה (הימורים מעל גובה הקופה) לרוב מסמלים אחד מהשניים: יד חזקה במיוחד או בלוף מוחלט. סייבר יודע את זה מצוין ויודע גם שלקס לא יצפה ממנו להפצצה כזאת עם יד כמו Q-J.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   ברגע שהטווח של סייבר מקוטב למפלצות או אוויר, לקס יכול להשוות יחסית בקלות. העניין הוא שסייבר הוא עילוי פוקר, שהיה בסשן הזה בשיאו. הוא הבין בדיוק איפה הוא עומד, ידע בביטחון מלא כי יש לו את היד הכי טובה, וניסה להשיג כמות מגוחכת של ואליו, ביחס לגודל הקופה ולחוזק היד שלו. וזה עבד. וולדהאוס, שציפה לראות או פלאש דרו שלא הגיע או סט ביד של סייבר, שילם את 20 אלף הדולרים וזרק את היד בגועל כשראה את ה-J של סייבר. וסייבר? ובכן, הוא זכה בקופה של 55,000$, מיקסום ואליו די חולני, והראה על הדרך עד כמה מגוון, יצירתי ומסוכן המשחק שלו. יד נהדרת.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   ספיריטס: "המשיח" הפסיכי שהשאיר אחריו 75 גופות

   אשת הכדורגלן הלוהטת ששברה את לבה של ליברפול