פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: סט על סט

   העובדה הכי מתסכלת בפוקר היא שגם אם פגעת ואפילו שיחקת את היד מושלם כל הדרך, יש מצב שזה לא יספיק. בדיוק מה שקרה לפיל אייבי ביד שהעיפה אותו מהמיין איוונט של ה-WSOP

   בשבוע שעבר הראינו לכם טעות לא אופיינית של פיל אייבי, שהביאה להדחתו מטורניר ענק. השבוע נראה לכם את האופן שבו אותו אייבי עף מהמיין איוונט של ה-WSOP. ותאמינו או לא, הפעם הוא שיחק את היד מצוין. נכון, זה לא מפתיע שאייבי משחק יד מצוין; מה שכן מפתיע זה שהוא שיחק את היד באופן מושלם, ועדיין הצליח להכניס את כל הכסף שלו פנימה כשרק שני קלפים בחבילה יכולים להציל את חיי הטורניר שלו.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   נחזור על הרקע הכללי: המיין איוונט של ה-WSOP, טורניר אליו נרשמים אלפי שחקנים, בעלות של 10,000$, שהמשחק בשולחן הגמר יתחדש בנובמבר, והזוכה המאושר במקום הראשון יקבל מעל 8,000,000$ (ושוב, ננצל את ההזדמנות לאחל בהצלחה לנציג שלנו שם, אמיר להבות). בקיצור, הטורניר המפורסם והחשוב בסבב הפוקר. היד מתחילה ברייז של אייבי מעמדה אמצעית עם זוג שלוש. אולהלווה אוקלולה משווה עם A-Q ומקס סטיינברג, מקצוען די מפורסם, משווה מהכפתור עם זוג עשיריות. הביג בליינד משווה גם הוא, וארבעה שחקנים מגיעים לפלופ כשהקופה כבר די מנופחת.

   הפלופ הוא פשוט מוות לאייבי: 3-10-A, עם שני עלים. אייבי עם סט, אוקלולה עם A וקיקר Q, וסטיינברג עם סט אמצעי כשהוא פייבוריט מוחלט לזכות ביד. אייבי מהמר 16,000, אוקלולה חוזר עליו ל-41,000, וסטיינברג רק משווה עם המפלצת שלו: הקול של סטיינברג עושה את העבודה. הבורד רטוב לאללה, ולסטיינברג יכולות להיות הרבה ידיים כמו K-Q, Q-J, K-J עם עלים. מכיוון שאף אחד מהשחקנים לא עשה לו רי-רייז לפני הפלופ, קשה לאייבי לשים אותם על אסים או עשיריות (ידיים סטנדרטיות לרי-רייז פרה פלופ, במיוחד משחקן אגרסיבי כמו סטיינברג).

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   לא שזה באמת משנה: כשיש לך סט, מול שחקן אגרסיבי, על בורד רטוב, אתה לא הולך לשום מקום. לעולם. למעשה, כשיש לך סט, בעומק כזה של ערימות, כמעט אף פעם אין הצדקה לזרוק את היד. ואכן, כשהאקשן חוזר לפיל, אחרי מחשבה קצרה, הוא דוחף אול אין, 441,000, כנראה מתוך ניסיון לייצג ריצה לצבע, ולקבל קול מאס כלשהו. אוקלולה פורש אחרי הדחיפה של אייבי (פולד קשה וטוב מאוד, אגב), וסטיינברג משווה מיד עם הסט שלו. הטרן והריבר לא מוחקים את החיוך הזחוח של סטיינברג, ואייבי מודח מהטורניר.

   מה שעצוב ביד הזאת הוא כל מה שעצוב בפוקר: אתה יכול לשחק מושלם, ולהפסיד. אחרי הטורניר נתן סטיינברג ראיון (שחצני להפליא) שבו הוא מסביר כיצד הדיח את פיל אייבי. ובכן, מקס היקר: זה לא אתה, אלו הקלפים. אתה לא עשית כלום, המזל פשוט היה לצידך. ואפילו פיל אייבי לא יכול להתחרות במזל. טוב, לפחות לא תמיד.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   ספיריטס: גורו הטבעונות, גארי יורופסקי - נביא או טרוריסט?

   אשת הכדורגלן שהצילה את הקריירה הדועכת שלו