פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: איך שכוכב נופל

   כמעט תמיד הנפילה תתחיל בהחלטה גרועה לפני הפלופ, גם אם אתה שחקן טוב באמת. לפעמים זה עוד יכול לעבוד לגדולים מכולם, לפעמים זה פשוט מוביל לטעויות ענק. אפילו לפיל אייבי

   גם הגדולים מכולם מפשלים. זו אמת עצובה בנוגע לפוקר, ולא, היא לא קשורה למזל. גם הגדולים מכולם, שחקני הפוקר המצליחים, המבריקים והיציבים ביותר, עושים טעויות ענק. לפעמים זה קשור לטילט, לפעמים לשעמום והרבה פעמים לביטחון עצמי מופרז. וכמעט תמיד, זה מתחיל בהחלטה גרועה לפני הפלופ. כן כן, הקלפים איתם אתה משווה רייזים לפני הפלופ (או עושה איתם רייזים) יכולים לשים אותך בספוטים בלתי אפשריים אחריו, גם אם אתה השחקן הטוב בעולם. שחקנים טובים נוטים לחשוב שהם יצליחו "לגבור על יריביהם אחרי הפלופ" ולכן משווים עם קלפי זבל. לפעמים זה הולך לטובים מכולם בתדירות גבוהה יחסית. ועדיין, הרבה פעמים זה פשוט מוביל לטעויות ענק. אפילו לפיל אייבי.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   היד של היום לקוחה מטורניר ההיי רולר של ה-PCA בחודש שעבר, טורניר שכניסה אליו עלתה סכום צנוע של 100,000$. דוק סנדס, מקצוען אמריקאי צעיר ומעוטר, פותח ברייז ל-57,000 מעמדה מוקדמת עם A-5 לב. כל השולחן מתקפל עד לאייבי בביג בליינד, שמרים 2-5 תלתן. כביכול, פולד קל ומהיר. אבל שני השחקנים די עמוקים, וזהו פיל פאקינג אייבי, כנראה שחקן הפוקר הטוב אי פעם, ואחד שלא בדיוק משחק לפי הספר. אז הוא משווה. וזו טעות גדולה: גם אייבי לא יכול לשחק ברווחיות יד כזאת, בלי עמדה, מול שחקן טוב כמו סנדס שפתח בעמדה מוקדמת.

   הפלופ, לצערו של אייבי, דווקא לא רע בשבילו: A-5-3 עם שני יהלומים ותלתן; אייבי עם זוג אמצעי וגאט שוט, סנדס עם זוגות גבוהים והמושכות ביד. אייבי בצ'ק, סנדס מהמר בערך חצי קופה. קול מצד אייבי בספוט הזה יהיה מהלך סטנדרטי, לכן הטעות של אייבי לפני הפלופ כל כך גדולה: הוא נמצא בסיטואציה די מכוערת, בלי לדעת איפה הוא עומד, עם זוג בינוני, מול שחקן טוב בקופה שהופכת יותר ויותר גדולה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   הטרן מוסיף זוועה על זוועה: 6 תלתן, ועכשיו לאייבי נפתחת גם הריצה לצבע. הוא נותן צ'ק, סנדס מהמר 177,000 ואייבי חוזר מעליו, עם הדרו הדי מפלצתי שלו, ל-527,000. זו החלטה לא רעה של אייבי, אבל גם היא לא אידיאלית ומושפעת מיד הזבל איתה הוא בחר לשחק מלכתחילה. ואכן סנדס, אחרי מחשבה קצרה, דוחף אול אין, ואייבי נשאר כשחצי מהערימה שלו בפנים, עם זוג בינוני, סיכוי טוב שחלק מהאאוטים שלו לא יעזרו לו, וחיי הטורניר שלו על הכף.

   אחרי התלבטות די ארוכה, הכוללת גם עוויתות פנים, מלמולים של תסכול ובאופן כללי התנהגות מאוד לא פיל אייבית, הוא משווה. התסכול שלו די ברור: הוא עשה השוואה רעה לפני הפלופ, ורייז בטרן בלי תוכנית מוגדרת מה יעשה במקרה וסנדס ידחוף. הריבר הוא 6, וגדול שחקני תבל מסיים את הטורניר אחרי שהוא זרק סטק גדול לפח, בגלל החלטה גרועה מאוד לפני הפלופ. סנדס סיים את הטורניר במקום השני, עם 1.2 מיליון דולר, אייבי עף לפני הכסף. לפחות אפשר להתנחם בכך שגם הוא, אפילו פיל אייבי הגדול, משחק לפעמים כמו כבש מצוי, רק שלו זה עלה הפעם 100,000 דולר.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   ספיריטס: הד"ר שמת בגיל 102 אחרי שנים של LSD

   אשת הכדורגלן הכי שנואה במנצ'סטר יונייטד