פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: ג'וני פאקינג צ'אן

   אם תשאלו את ג'וני צ'אן, הוא בטח יגיד לכם שהעניין בפוקר הוא להבין מה השחקן שמולך עושה. את זה יש כאלה שעושים יותר טוב מאחרים, גם אם הם שחקני-על, גם אם יש לך ביד זוג אס

   בשבוע שעבר הופיע כאן ג'וני צ'אן, נציג הדור הישן של עולם הפוקר. בתקופתו של צ'אן, ובעשרות השנים של המשחק לפני כן, לא הייתה את ההבנה התיאורטית ששחקני העילית של היום מחזיקים. פוקר היה עניין של סטטיסטיקה בסיסית, והרבה הרבה אינטואיציה. עכשיו, אם תשאלו את זוכה פרס הנובל דניאל כהנמן, הוא יגיד לכם שאינטואיציה אינה איזה חוש שישי מיסטי, כי אם אופן נוסף ופחות מודע שבו האדם מבין את האירועים בהם הוא נתקל. אם תשאלו את ג'וני צ'אן, הוא בטח יגיד לכם שבסופו של דבר, בפוקר, זה להבין מה האדם שמולך עושה. ואת זה, מה לעשות, יש כאלה שפשוט עושים יותר טוב מאחרים, לא משנה כמה ההבנה התיאורטית שלהם חזקה או חלשה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   הויכוח בין שחקני אונליין לשחקני לייב נוגע לנקודה הזאת: שחקני האינטרנט טוענים שאותו "פיל" של שחקני לייב הוא עניין נרכש, וששחקן פוקר טוב אונליין הוא שחקן פוקר טוב לייב, נקודה. היד שהבאנו היום, גם היא קלאסיקה, עלולה להפריך טענה זו. כי בכנות, זו יד די מדהימה. היד לקוחה מתוך טורנירון קטן בן שישה שחקני עלית, שהתרחש לפני כמה שנים טובות. צ'אן מעלה ל-1200 עם אסים, ומקבל השוואות מג'ו האשם (אלוף עולם לשעבר) עם Q-K מהסמול בליינד, ומהאק סיד (גם הוא אלוף עולם לשעבר, ואחד השחקנים האהובים עלי) עם זוג שש מהביג בליינד.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   הפלופ הוא בערך הפלופ הכי גרוע שיכל להגיע עבור צ'אן: 6-J-J. סיד עם פול האוס, ונדמה שצ'אן בדרך להפסיד קופה ענקית. האשם מצ'קצ'ק, סיד אחריו, וצ'אן, עם האסים שלו, מחליט לתת גם הוא צ'ק בפוזישן. הטרן לא משנה כלום: 3 לב. ושוב, שלושת השחקנים בוחרים לעשות צ'ק. נדמה כאילו צ'אן פשוט מפספס כאן הזדמנות לעשות כסף, אבל כנראה שהשועל הוותיק הריח משהו חשוד.

   הריבר הוא עוד קלף חסר משמעות, 2 לב. האשם מצ'קצ'ק, והפעם סיד מחליט לנסות לגבות וואליו עם הפול האוס שלו. הוא מהמר 3,500, ובאופן מדהים למדי, צ'אן זורק את האסים שלו למאק בתנועה אחת מהירה. בלי לבטים, בלי פרצופים, ולמרות שזה בערך אמור להיות הקול הכי קל בעולם, אם לא רייז בשביל ואליו. ג'וני צ'אן נפתר מהאסים שלו פשוט כי הוא ידע שהוא לא טוב. נקודה. לך תסביר את הפולד הזה לשחקני האינטרנט. אולי, בעצם, יש הסבר די פשוט, בשלוש מלים: ג'וני פאקינג צ'אן.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא שלמה בלעדיו

   ספיריטס: האיש שעשה מיליארדים מקציצה בלחמניה

   הקדושה של קאקה: אשת כדורגלן כזו עוד לא ראיתם