פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: למה הדג בצלחת?

   אם אתה לא מצליח לזהות את הדג בשולחן, כנראה שאתה הדג. מכירים את זה? אם השחקנים בשולחן משלמים לך כדי שתישאר, כדאי מאוד שתברח משם מהר. נסו לספר את זה למייק מטסאו

   אחת המטרות הגדולות של כל תרבות היא ללמוד מההיסטוריה שלה. וכן, גם מהקלישאות שלה. קלישאת הפוקר מספר אחת ובו זמנית, האמת מספר אחת של משחק הפוקר (פרט ל-"4-6 לב שחור לא מפסיד"), טמונה במשפט הבא: "אם אתה לא מצליח לזהות את הדג בשולחן, כנראה שאתה הדג". בקיצור, שחק במשחקים בהם יש לך יתרון על השחקנים האחרים. ומה הדרך הטובה ביותר להבין אם אתה שחקן מאיים בשולחן, או הכבש שכולם מחכים לו? ובכן, אפשר לומר כי כאשר שאר השחקנים בשולחן משלמים לך בשביל שתישאר לשחק, אתה ככל הנראה הכבש, וככל הנראה כדאי לך מאוד ללכת הביתה.

   אירוע פנטסטי שכזה התרחש באחת העונות הראשונות של היי סטייקס פוקר. מייק מטסאו, שהיה בריצה פנטסטית, התכוון לקום וללכת הביתה, מורווח. ארבעה משחקני השולחן, כולל דניאל נגראנו ואנטוניו אספנדיארי, באקט היסטורי ומצחיק בטירוף, הציעו לו 1000$ בשביל להישאר.

   צפו במטסאו מתפתה לחכה שזורקים לו והופך להיות דג על האש

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   מייק ידע שהוא לא משחק טוב ושכל העסק הולך להיגמר באסון, אבל האגו, הכסף ויצר ההימור שכנע אותו להישאר. יותר מזה, הוא גם הסכים להתחיל לשתות ולשחק, טעות אידיוטית ברמה היסטורית. השחקנים סביב השולחן - מקצוענים כמו נגראנו, אספנדיארי וג'ניפר הארמן - יודעים בדיוק מה הם עושים: מייק הוא הכבש, והם רוצים אותו בשולחן, בעיקר אחרי שהתמזל מזלו מוקדם יותר וחלק מהכסף שלהם נמצא אצלו.

   וכמו תאונה שמחכה להתרחש, כמה ידיים מאוחר יותר הגיע הרגע ממנו מייק היה חייב להימנע כשרצה לקום וללכת מוקדם יותר. מטסאו, שחקן עם נטייה מובהקת לספיואים (כלומר, התפוצצויות בהן הוא מבלף עם כל הערימה שלו בלי שום סיכוי להצליח), מגיע לפלופ של של J-10-4 עם שלושה יהלומים, כשהוא עם 9 יהלום ו-Q לב. לצערו, פיל לאק מחזיק ב-K-3 יהלום, סקנד נאט פלאש. למטסאו אין סיכוי לנצח את היד.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   לא שזה משנה לו: הוא מהמר 4,000$, ולאק רק משווה עם הצבע שלו. הטרן הוא 5 לב, ומייק מהמר 10,000$. לאק, שוב, רק משווה. הריבר הוא 6 חסר משמעות, ומטסאו דוחף אול אין, 36,000$, כשכל מה שיש לו למכור זה Q בגובה. לאק משווה בלי היסוס, ומטסאו הולך הביתה בלי דולר.

   בחישוב פשוט: מייק קיבל 1,000$ מארבעה שחקנים בשולחן ששילמו בשביל שיישאר. כמה ידיים ובלוף אידיוטי מאוחר יותר, והוא מופסד 50,000$. קיבלת 4,000$ בשביל להפסיד 50,000$, החשבון הוא די פשוט, לא? כשאתה הכבש בשולחן, ואיכשהו אתה עם כסף, פשוט לך הביתה. כשמשלמים לך בשביל לשחק, כדאי שתקום ותרוץ משם. זהו אירוע עתיק במונחי פוקר, אבל בשביל מה קיימת ההיסטוריה שלנו, אם לא בשביל שנלמד ממנה?

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא שלמה בלעדיו

   ספיריטס: הראפר האמיץ שעשה מהפכה בעולם הערבי

   השאפות של שבוע האופנה של וואלה! מזל טוב