פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הגריינדר מזרחי

   מייקל מזרחי הוא אמריקאי-ישראלי שמגיע ממשפחה של חובבי קלפים לא קטנים, שזה בעצם אומר - מהמרים. הוא הרוויח מיליוני דולרים, הפסיד הכל וחזר, הרבה בזכות היד הפסיכית הזו

   הרבה כוכבי פוקר עברו בטור הזה, ואיכשהו שמו של אחד משחקני הפוקר המעוטרים בעולם כמעט ולא אוזכר כאן. מוזר יותר, כוכב הפוקר הזה הוא משלנו. מייקל "הגריינדר" מזרחי, אמריקאי-יהודי ממוצא ישראלי, דובר עברית וחובב גורמטים, ואחד משחקני הטורנירים המרוויחים בהיסטוריה. הסיפור של הגריינדר הוא סיפור סבוך: הוא בא ממשפחה של קלפנים, יש שיגידו מהמרים. שני האחים שלו, רוברט ואריק, גם הם שחקני פוקר, והדיבור הוא שגם האם חזקה בקלף.

   הבעיה עם משפחת מזרחי, ועם מייקל בפרט, היא שיחד הם החוש למשחק מתקיימת גם התאווה להימור: עם התפוצצותו של הפוקר על מסך הטלוויזיה העולמי, הפך הגריינדר לאחד השחקנים המפורסמים והרווחיים ביותר; אך את כל אותו כסף שהרוויח על שולחן הפוקר, הפסיד מזרחי בהימורים. כך, למרות רווחים של כמה מיליוני דולרים טובים, לפני ה-WSOP של 2010, השמועה אמרה שלמזרחי לא היה דולר, שלא לדבר על כסף להיכנס לטורנירים.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   תחת מימון חיצוני, נרשם מזרחי לטורניר של 50,000$, שנקרא "אליפות השחקנים". זהו טורניר יוקרתי במיוחד, המשלב מספר סוגים של פוקר. בשילוב של אגרסיביות מטורפת, אינסטינקטים טובים וריצה מעולה, לקח הגריינדר את הטורניר, והכניס לכיסו (כשהרוב כמובן הולך לכיס המממן שלו) מיליון וחצי דולר. אחרי הטורניר הזה, עלה מזרחי חזרה על הסוס. מאז הוא זכה באותו טורניר בשנה שלאחר מכן, וכרגע הוא עומד על סכום אסטרונומי של זכיות בטורנירים, מעל 13,000,000$. באותו WSOP קסום של 2010, הגיע מזרחי גם לשולחן הגמר של המיין איוונט, וסיים במקום החמישי, עם זכייה של 2,300,000$. היד שהבאנו היום לקוחה מאותו פיינל טייבל, ויכולה לשמש כמטפורה לא רעה לקריירה של הגריינדר היהודי:

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   היד מתחילה ברייז ל-1,400,000 של אלוף העולם העתידי, ג'ונתן דוהאמל, עם J-10. מזרחי, ישר אחריו, רק משווה עם A-Q יהלום. מאט ג'רוויס, שמתעורר עם תשיעיות, דוחף אול אין, קצת מעל 14,000,000. דוהאמל פורש ומזרחי, אחרי מחשבה קצרה, משווה. זהו קול סטנדרטי ואנחנו עומדים בפני קוין פליפ סטנדרטי: אחוזי הזכייה של השניים ביד מקבילים בערך להטלת מטבע. אך מה שקורה אחרי הפלופ הוא הכול חוץ מסטנדרטי: הפלופ מגיע Q-8-Q, ומזרחי הופך מאנדרדוג קטן לפייבוריט עצום. לג'רוויס יש רק שני אאוטים, והטרן מביא אחד מהם: התשע נופל, נותן לג'ארוויס פול האוס, ושם את מזרחי בסכנת התקצצות רצינית. אך כמו עוף החול, מזרחי, בעזרת אותו מזל מפורסם, קם לתחייה בריבר. A עלה נותן לו פול האוס גבוה יותר, וקופת ענק בדרך למקום החמישי המכובד. עליות, ירידות ועליות, דרמה והימורים. יד פוקר. הקריירה של מייקל "הגריינדר" מזרחי.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא שלמה בלעדיו

   נשות הכדורגלנים: הבלונדינית הלוהטת שעושה הכל הפוך

   מעושרים: העבר המפוקפק של הרוסי העשיר בעולם