פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הבד ביט הגדול בהיסטוריה

   סיפורי בד ביט הם כמו ילדים: לכולם יש כאלה וכולם בטוחים ששלהם הכי מיוחדים. אבל לפעמים יש שבירות שבאמת, אבל באמת, הייתה להם משמעות. כמו היד ההיסטורית שהבאנו לכם היום

   כולנו בוכים על הבד ביטים שאנחנו מקבלים. מה לעשות, זו דרכו של עולם. אנחנו מפסידים יד בחוסר מזל, ואיתה כמה שקלים, עשרות או מאות. כל מה שנשאר לנו זה לייבב על מר גורלנו לאוזני שומע לא מעוניין. הלאה, אחרי הכול סיפורי בד ביט הם כמו ילדים: לכל אחד יש כאלה, וכל אחד בטוח ששלו הכי מיוחדים. אבל לפעמים יש בד ביטים שבאמת, אבל באמת, הייתה להם משמעות. לא עוד הדחה מאיזה טורניר אונליין במאה האחרונים. יד שבה, אם אלוהי הפוקר לא היו גחמניים ונקמניים, היית עושה היסטוריה. ובפוקר, היסטוריה ברוב המוחלט של המקרים מקבילה להרבה מאוד כסף.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   היד שהבאנו היום לקוחה מהמיין איוונט של ה-WSOP של שנת 2010. נותרו 15 אנשים בטורניר, המתחרים על פרס ראשון של כמעט תשעה מיליון דולר, ועל מקום בהיסטוריה של הפוקר. היד מתחילה ברייז סטנדרטי של אחד מהצ'יפ לידרים, מקצוען פוקר די אלמוני בשם ג'ונתן דוהאמל. הוא מעלה ל-575,000 עם זוג J. אחריו, בכפתור הדילר, מחכה מאט אפלק, עוד מקצוען פוקר. אפלק מתעורר עם זוג A ומעלה שוב ל-1,550,000. האקשן חוזר לדוהאמל, שמעלה מעל אפלק ל,3,925,000. אפלק מחליט ללכוד את יריבו, ורק משווה עם האסים שלו. שתיים מחמש הערימות הגדולות בטורניר, שניים מהשחקנים הטובים שנשארו בו, ראש בראש לתוך הפלופ.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   הפלופ משאיר את אפלק הרבה מקדימה: 10-9-7. דוהאמל בוחר בצ'ק עם הנסיכים שלו, ואפלק כמובן מהמר את האסים שלו, הימור בגובה של 5,000,000. דוהאמל משווה די מהר. הטרן מביא מלכה, ולדוהאמל יש עכשיו ריצה לסטרייט, יחד עם הזוג שלו. דוהאמל בצ'ק ואפלק דוחף אול אין, קצת מעל 11 מיליון בצ'יפים. אפלק לוכד באופן מושלם את יריבו הצרפתי, שמשווה אחרי מחשבה ארוכה. קופת ענק של 41,170,000, כשהמנצח בה עומד להיות צ'יפ לידר רציני ופייבוריט ענק לזכייה בטורניר, ולג'ונתן דוהאמל יש רק 21% לקחת את היד.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   אבל בפוקר, כמו בפוקר, לשחק מושלם רחוק מלהיות מספיק. מאט אפלק עשה הכול נכון, והכניס את הכסף במצב כמעט אופטימלי. אבל לאלוהי הפוקר, יודע כל מי שישב ליד שולחן או שניים בחייו, לא נגמרים הרעיונות, ובאיבחה של קלף אחד גורלות משתנים: הריבר מביא 8, נותן לדוהאמל סטרייט, את הקופה ויתרון עצום בצ'יפים. את מאט אפלק, הריבר שובר, פשוטו כמשמעו: הצעיר האמריקאי מתמוטט בבכי, בתמונות שיכולות לקרוע את ליבו של כל מי שחווה בד ביט רציני בחייו. אפלק נשאר עם האמפתיה של כל צופה; ג'ונתן דוהאמל נשאר עם הצ'יפים, וממשיך קדימה לזכות בטורניר, בכסף ובתהילה. ככה זה כשאתה בצד הנכון של מה שהוא כנראה, הבד ביט הגדול בהיסטוריה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)