פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: מעדני הטלה

   גם אתם בטוחים שאתם שחקני פוקר מצוינים שכל יד שהפסדתם מימיכם לא הייתה תלויה בכם? ברור, כי גם אתם כבשים ישראלים טיפוסיים. הנה אחד שהסתבך עם הגאון האירני הלא נכון

   כולם, או לפחות רוב האנשים, לוקים בחוסר מודעות עצמית. המשפט הזה נכון בנוגע לחיים בכלל ונכון שבעתיים בנוגע לפוקר. כמעט כל מי שמשחק פוקר באופן קבוע משוכנע שהוא שחקן טוב, ושהשאר כבשים. הפסדים, אם וכאשר הם באים, הם תולדה של חוסר מזל, או של "שולחן של שחקנים כל כך גרועים שקשה מאוד לנצח בו, כי הם משחקים כל יד" (תקראו שוב את המשפט הזה כדי להבין כמה הוא אידיוטי, ואז תבינו שזהו אשכרה תירוץ נפוץ של שחקנים מפסידים בשולחנות כבשיים) או של תירוצים דומים אחרים. העניין הוא כזה: 95% משחקני הפוקר, פחות או יותר, הם שחקנים מפסידים.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   השחקן הישראלי, כן כן, אותו תחמן ערמומי ולא-פראייר שקורא עכשיו את הכתבה, לא שונה מכך: הרוב המכריע של שחקני הפוקר הישראלים הם כבשים. יותר מכך, הישראלים הם כבשים מדופלמים ומפורסמים. בוא נגיד את זה ככה: התדמית של הפוקריסט הישראלי הממוצע היא של כבש רציני ביותר. "שולמן", אגרסיבי וחסר מושג, שרק חושב שהוא יודע הכול על העולם ועל פוקר. היד שהבאנו היום יכולה לספק הצצה מייצגת למדי של התנהלות נפוצה מצדו של הכבש הישראלי הממוצע.

   היד לקוחה מתוך המיין איוונט האחרון של ה-WSOP, טורניר שהוא אמנם יקר, אבל רווי דגים גדולים ושמנים. היא מתחילה ברייז של אחד השחקנים הטובים והמעוטרים בעולם, ממוצא אירני, אנטוניו אספנדיארי, שמחזיק ב-Q-2 תלתן. סלח לוי, מאמן טניס ישראלי תושב ארה"ב אשר מגדיר את עצמו, כמובן, כסמי-פרו, משווה עם A7 אוף סוט (קול גרוע לגמרי) מהביג בליינד. הפלופ נופל כמו חמאה לאנטוניו: Q-4-Q, ולאספנדיארי יש שלישייה. לוי מצ'קצ'ק ואנטוניו מהמר 6,400. לוי, ששיחק בצורה פאסיבית לפני הפלופ, ממשיך לשחק את היד שלו בצורה פאסיבית, בלי שום מושג מה יש לאספנדיארי, ומשווה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   הטרן הוא 7 עלה: ללוי עכשיו יש זוגות ודרו לנאט פלאש עם הA עלה. מכיוון שעכשיו יש לו יד שאפשר להשוות איתה, איכשהו, לוי נותן צ'ק ומשווה את ה-13,200 של אספנדיארי. הריבר הוא A לב, ולוי, שהשתפר לזוגות גבוהים, דוחף מיד אול אין, בערך פי שלוש מגובה הקופה. הדחיפה של לוי היא מגוחכת בכל קנה מידה: אספנדיארי לעולם לא ישלם לו עם יד פחות טובה, ולרוב ישלם לו עם יד יותר טובה, כמו צבע או Q. למעשה, אם לוי חשב שאספנדיארי מבלף, הוא היה חייב לצ'קצ'ק שוב ולתת לו להמשיך לבלף. אבל לוי, כמו כבש מצוי, לא בדיוק יודע מה הוא עושה. הגיע הA, הוא דחף אול אין, את ההסברים ישמור לתירוצים בדיעבד. בשלב מסוים הוא כנראה מבין שיש סיכוי שעשה טעות, ומנסה לדבר את עצמו מחוץ ליד. רעיון טוב אולי כשאתה מתמקח על מחיר של מונית בווגאס, רעיון רע על שולחן הפוקר מול אחד משחקני הלייב הטובים בעולם.

   המהלך הזה כל כך מגוחך שאספנדיארי, אחרי כמה דקות של דיבוב של לוי, משווה עם שלישייה בלי קיקר. הדיבור של לוי הוא הדבר האחרון שיכול לעזור לו, ואספנדיארי מסיים את הטורניר של הכבש הישראלי, שהתחיל את היד עם סטק גדול מאוד. לצערי, היד הזו אינה מקרה נדיר, אלא מייצג הולם של איך שאנחנו נראים מבחוץ: דברנים גדולים, שחקני פוקר קטנים הרבה יותר.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא שלמה בלעדיו

   אשת הכדורגלן שנשדדה באיומי סכין

   מעושרים: האוליגרך שקנה לבת שלו פנטהאוז ב-88 מיליון דולר