פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הסטודיו למשחק

   מכיר את זה שאתה יושב בשולחן, לא בטוח מה לעשות מול המוב של היריב שלך, כשהוא עושה פרצופים, שורק ורוקד, רגע אחרי שדחף ערימה? הנה הוכחה שגם להכי פאתטים זה יכול לעבוד

   קבלו סיטואציה מוכרת שחוזרת על עצמה לא פעם ושתי אסכולות שונות איך לנהוג מולה: אתה מרים הימור בריא, ומחכה לתגובה של היריב שלך. בין אם מדובר בבלוף או בהימור לוואליו, שחקני פוקר לייב מתחלקים כאן לשתי קבוצות - הראשונה מנסה, ככל היותר וככל האפשר, לשמור על פוקר פייס, להישאר מונוטוניים ורגועים ככל האפשר, ולא לתת לשחקן שמולך שום אינפורמציה. אביזרים כמו קפוצ'ונים, משקפי שמש, אוזניות וצעיפים יעילים למדי בניסיון ההתחבאות הזה, אבל יותר מכל אתה צריך פשוט להרגיש כמה שיותר בנוח, בזמן שאתה לא מחלק שום מידע אחר ליריב.

   הקבוצה השנייה משחקת משחק מסוכן יותר: הטעיית היריב. אנשים מהסוג השני מדברים, עושים הצגות ורעשים, ומנסים לתת ליריב שלהם רושם מוטעה. זה מתחיל בהפגנות חולשה או חוזק מזויף, וממשיך בשיחות של ממש. הבעיה עם האסכולה הזאת היא שמאוד מאוד קשה להישאר טבעי בזמן שאתה מבלף בלוף גדול. למעשה, אחד הלייב טלס הבסיסיים ביותר הוא צחוק של היריב. אם השחקן שמולך צוחק לאחר שהימר הימור גדול, רוב הסיכויים שהוא לא מבלף. כך יוצא שרוב הטמבלים שמדברים הרבה בזמן שהם עם יד חזקה, סותמים את הפה כשהם עם יד חלשה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   אבל מה קורה כשמישהו מצליח לעשות הצגה מוצלחת? היד של היום היא דוגמה מושלמת לכך. היד, שלקוחה מטורניר EPT, מתחילה ברייז של יוהאנס שטרסמן, מקצוען פוקר גרמני, כשהוא מחזיק ב-K-9. מהכפתור, פיליפ דטוי הקנדי משווה אותו עם K-Q ושני הבליינדים פורשים. הפלופ נופל 2-9-J עם שני לבבות, ושטרסמן, עם היד הכי טובה, מבצע הימור המשך של 25,000. דטוי משווה עם שני אובר קארדס וגאט שוט לסטרייט. הטרן הוא A, ושטרסמן, שלא בדיוק יודע אם הוא צריך לבלף, להמר לוואליו או לעשות צ'ק, בוחר באופציה המינורית ומצ'קצ'ק לדטוי, שמצ'קצ'ק מאחוריו.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   הריבר הוא J, ולשטרסמן יש את היד הטובה ביותר, עם ה-9 שלו. הוא נותן צ'ק, כנראה מתוך כוונה להשוות את ההימור של דטוי, שלא באמת אמור להיות שם עם יד טובה כלשהי. דטוי, שחקן אגרסיבי ולא צפוי, מהמר 53,000. עכשיו, זהו לא בלוף טוב במיוחד: אם היה לו פלאש דרו עם לבבות הוא כנראה היה מהמר את הטרן, או אפילו עושה רייז בפלופ. בטווח של דטוי יש המון דרואים שלא הגיעו, וכמה קומבינציות של ידיים עם נסיך.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   שטרסמן מתחיל לחשוב על השוואה, וכאן מגיעה ההצגה של דטוי: הוא מתחיל בעשיית פרצופים מוזרים, עובר לפנטומימות של תעלולי קלפים, ומקנח במעין ריקודון מוזר. בשלב מסוים נדמה כאילו דטוי באמת נהנה מהסיטואציה, והחיוך שעולה על פניו נראה כנה לחלוטין. עכשיו, לך תשווה עם זוג שלישי כשהשחקן שמולך נראה כאילו זה יום ההולדת שלו? שטרסמן זורק את היד, משוכנע לחלוטין שאם דטוי היה מבלף הוא בחיים לא היה מתנהג ככה. דטוי, כמו מלך אמיתי, לא מראה את הבלוף. הצגה מוצלחת, בלוף מוצלח. אבל בחייאת, אל תנסו את זה בבית.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שהוא חלומו של כל מכור

   ספיריטס: האיש שבלעדיו לא היה ברק אובמה

   נשות הכדורגלנים: שופטת הריאליטי הלוהטת וקלטת הסקס