פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הכבש השישה עשר

   כשיושב איתך בשולחן שחקן פוקר שאתה יודע שהוא לא בדיוק פיל אייבי הבא ועוד כזה שמגיע עם חשבון בנק לא מוגבל, גם הטובים ביותר יכולים לאבד את המשחק שלהם. לפעמים זה משתלם

   המטרה בפוקר היא להרוויח כסף. הדרך ההגיונית ביותר לעשות זאת היא לשחק כמה שיותר ידיים מול שחקנים פחות טובים ממך. לבודד את הדגים, לגרום להם לעשות טעויות, ולנצל את הטעויות שלהם בצורה מקסימאלית. פוקר הוא אמנם משחק שמעודד תחרותיות ועימותים מזדמנים, בין שחקנים ברמה גבוהה, אך אלו באים על רקע הניסיון לגרום לשחקנים פחות טובים לזרוק עליך כסף וצ'יפים.

   השאלה היא מה קורה כאשר הנוכחות של שחקן גרוע ביד מטה את קבלת ההחלטות של שחקן טוב? הרבה פעמים נראה שחקנים טובים שוגים מול כבש אידיוטי ובלתי צפוי; יתרה מכך, מכיוון שפוקר הוא משחק שבו אתה עסוק בלנסות ולהבין מה יריבך חושב, כאשר שני שחקנים טובים משתתפים ביד יחד עם שחקן גרוע נוסף, הדינמיקה של המשחק משתנה: כל מהלך של אחד המקצוענים עלול פשוט להתפרש כניסיון לנצל את המצב, לנצל את הכבש. סיטואציות כאלו, ברובן, הן רווחיות למקצוענים. בחלקן, הנוכחות של הדג ביד פשוט גורמת לשחקנים טובים במיוחד לקבל החלטות נוראיות, מתוך מסלול מחשבה שהתעוות לתוך "חשבתי שהוא חושב שאני חושב שהוא חושב שאני חושב". במלים אחרות, ובקצרה: כולם רוצים לדרוס את הכבש, מה שגורם גם לשחקן הטוב ביותר לרדת מהפסים לפעמים.

   פליפ פלופ: דניאל נגראנו מוכיח עד כמה סלואו פליי מסוכן בפוקר

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   דוואן מביט אל האופק עם המלכה הגבוהה שלו אחרי הפלופ (צילום: מתוך יוטיוב)

   היד שהבאנו היום היא סוג של נקודת קיצון להמחשת התופעה: הכרישים הם מהטובים בעולם, תום דוואן וגאס האנסן; הדג הוא המולטי-מיליונר הסיני ריצ'ארד יונג; עלות הכניסה לטורניר היא סכום צנוע של 250,000$. בקיצור, חגיגה. היד מתחילה ברייז סטנדרטי של דוואן ל-3,000 עם KQ יהלום, וקול מהסמול בליינד של האנסן עם Q-J אוף סוט. יונג, מהביג בליינד, מעלה בחזרה ל-14,000 עם זוג מלכים. דוואן משווה מתוך רצון לשחק עם הכבש בעמדה, והאנסן (משום מה, וכנראה בגלל נוכחותו של יונג) משווה אף הוא.

   הפלופ הוא Q-6-3. האנסן עושה צ'ק, יונג מהמר 32,000 ודוואן משווה. עכשיו, גם כאן האנסן אמור היה לזרוק את היד: אין הרבה סיכויים שהוא טוב בנקודה הזאת. אבל בגלל שיונג, חובבן אגרסיבי יחסית, הוא זה שהעלה, ובגלל שדוואן, אחד שמסוגל לכל מהלך משוגע שהוא, הוא זה שהשווה, האנסן מחליט להשוות גם הוא. הטרן הוא הקלף הכי גרוע שגאס יכול היה לראות, מלכה נוספת. האנסן, שפגע בשלישייה אבל נמצא בפיגור אדיר מול היד של דוואן, מהמר 32,000. יונג פורש מיד, ודוואן, שבניגוד לגאס מבין בדיוק מה קורה ביד, מעלה ל-91,000.

   פליפ פלופ: הקאמבק של פרחח הפוקר האולטימטיבי

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   האנסן מתחיל להבין שיש מצב לא רע שהוא בבעיה אחרי הטרן (צילום: מתוך יוטיוב)

   כאן, שוב, גאס אמור לפרוש. קשה לראות אפילו את תום דוואן מהמר כאן בלי מלכה חזקה יותר מהמלכה של גאס. אבל גאס, שוב, מכניס את עצמו ללופ מחשבתי הזוי: לא רק שהוא ביד מול תום דוואן, זו גם יד שהתחילה מנוכחותו של שחקן חלש במיוחד. ודוואן הרי מסוגל להכול. וברור לחלוטין שדוואן תכנן לבלף את היד בטרן, ושאין לו כלום. גאס מחליט להשוות, כשהוא מכניס בערך שני שליש מהסטק שלו פנימה עם היד הפחות טובה.

   והנה הריבר, והבעיה עם פוקר: אתה יכול לשחק הכי טוב או הכי גרוע, וקלף אחד משנה את התמונה לחלוטין: הריבר הוא J, שמעניק לגאס פול האוס, את היד הטובה ביותר, וסאק-אאוט חולה ודוחה במיוחד. גאס עושה צ'ק, דוואן דוחף אול אין, 99,000, והאנסן מיד משווה עם הנאטס. הנוכחות של ריצ'ארד יונג ביד, התדמית הפרועה של תום דוואן: כל אלו הובילו את האנסן להיכנס ללופ מחשבתי ולשחק את היד בצורה נוראית בכל הרחובות. אלוהי הפוקר, הפעם, חילצו אותו מהצרה. הלקח מהיד הזאת צריך להיות כפול: הראשון יהיה לחכות להזדמנויות מוצלחות לשחק מול שחקנים גרועים, ולא לכל הזדמנות שהיא; השני, והחשוב יותר: בפוקר, פעמים רבות זה שניצח את היד הוא לא זה ששיחק טוב, פעמים רבות הוא האוויל שהמזל עמד לצידו. הפעם אותו אוויל היה גאון הפוקר גאס האנסן, מה שמוביל למסקנה נוספת ומנחמת עבורנו החובבנים: גם הטובים ביותר, ולא רק אנחנו, כיף לגלות, עושים טעויות ענקיות. אנושי משהו, המשחק הזה.

   פליפ פלופ: העילוי הנשי של עולם הפוקר

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   אבל אז מגיע הריבר, נותן לו פול והשאר היסטוריה (צילום: מתוך יוטיוב)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: זריקת הפוקר השבועית שלך לווריד

   נשות הכדורגלנים: פדריקה נגרי של אלסנדרו מאטרי לא יוצאת מהבית בלי ביקיני

   הרנטגן: אמיר בן-דוד חוזר לניינטיז עם אורח בלתי צפוי