פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הרווח הוא בהחלטות הקטנות

   פוקר הוא לא משחק שמוכרע בהחלטות הגדולות, אלא על ידי היכולת להישאר בשליטה ולהבין מה היריב שלך עושה, בלי קשר לחוזק המסנוור של היד שלך. ככה תישאר שחקן פוקר מרוויח

   פליפ פלופ: הרווח הוא בהחלטות הקטנות

   פוקר הוא משחק של סנטימטרים. בטווח הקצר, ההבדל בין שחקן מרוויח למפסיד תלוי לעיתים קרובות במזל. בטווח הארוך, אלו ההחלטות הקטנות שעושות את ההבדל. הפעמים בהן אתה משווה רייז מהסמול בליינד עם 2-4 סוטד, למרות שאתה יודע שזו החלטה לא טובה, הפעמים בהן אתה מחליט רק לעשות קול לבליינד עם איזה יד מצחיקה כמו Q-2 לב, ואז להשוות עוד הימור כי זה בסך הכול עוד כמה ביג בליינדים, הפעמים בהן אתה לא עושה רי-רייז, למרות שאתה יודע שזו ההחלטה הנכונה, כי אתה פשוט "לא רוצה לסכן יותר מדי". כל המקרים האלה, מקרים קטנים וחולפים, מצטברים לאורך שעות ארוכות של משחק ועושים את ההבדל.

   נדמה לנו כאילו הכסף הגדול מורווח, או מופסד, בקופות הגדולות שאנחנו משחקים. כשהוא מסיים סשן של קאש או טורניר, מוצלח או לא מוצלח, השחקן הממוצע ייזכר לרוב בידיים הגדולות אותן הוא שיחק. בכאפות שהוא חטף ובקופות המפלצתיות בהן הוא זכה. הפרספקטיבה הזו לא נותנת מספיק תשומת לב להחלטות הקטנות של משחק הפוקר, החלטות שבטווח הארוך עלולות להתברר כאלו שעושות את ההבדל.

   פליפ פלופ: מול פיל אייבי, רק משוגע פוקר כמו זיגי יכול לדחוף אול אין

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)
   פלופ אקשן אולטימטיבי. רומאנלו ואייקנהד (מתוך יוטיוב)

   היד שלפנינו יכולה לשמש דוגמא לאופן שבו פוקר טוב, רווחי ומחושב יכול להיות משוחק גם בקופות קטנות יחסית. מדובר בטורניר של שישה שחקנים, בתוכנית הטלוויזיה Full Tilt Late Night Poker. רוברטו רומאנלו, מקצוען וולשי עם רווחים של מעל 2,000,000$ בטורנירים, עושה רייז מעמדה ראשונה עם A-J לב. אחרי קול אחד, האקשן מגיע לג'יימס אייקנהד בביג בליינד. אייקנהד, מקצוען בריטי שמחזיק אף הוא בסך זכיות די מרשים, מעל 3,000,000$, מרים זוג עשיריות ומחליט רק להשוות.

   הפלופ פוגע ברומאנלו ואייקנהד בצורה קשה: Q-10-3 כשהעשר והקווין הם לבבות. אייקנהד פגע בסט ולרומאנלו יש גאט שאט לרויאל פלאש. אייקנהד לא מבזבז זמן ויורה 600 לתוך קופה של 800, בניסיון לנפח את הקופה, ובתקווה להכניס את כל הכסף כבר על הפלופ. רומאנלו, למרות שיש לו מפלצת פוטנציאלית ביד, מחליט רק להשוות בעמדה. הטרן הוא קלף אקשן אולטימטיבי: 3 לב, שמשלים את הפול האוס של אייקנהד ונותן לרומאנלו את הנאט פלאש.

   אייקנהד, שכנראה העריך שרומאנלו יחזיק שם את הצבע, עושה צ'ק, מתוך כוונה ללכוד את יריבו. אבל הוולשי לא מתפתה: רומאנלו חושב מספר שניות, ועושה אף הוא צ'ק, כנראה כדי לשלוט בגודל הקופה. הריבר הוא 7 עלה תמים. אייקנהד עושה צ'ק שוב, והפעם רומאנלו מתפתה: הוא מהמר 1,450 לתוך ה-2,000 שבקופה. די מהר, אייקנהד עם הפול האוס שלו מעלה בעוד 3,750. למרות הלהג העילג של הפרשן חסר המושג, שמשוכנע לחלוטין שרומנאלו יכניס את כל הכסף שלו לאמצע בספוט הזו, רוברטו מבין איפה הוא עומד, ובלי הצגה מיותרת או דרמה כלשהי, זורק את היד שלו.

   פליפ פלופ: ג'ניפר טילי והמחשוף שלה עושים שירות רע לנשים בפוקר

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)
   אייקנהד מחכה לתגובה של רומאנלו לרי-רייז שלו (מתוך יוטיוב)

   לא מדובר בקופה ענקית: אם רוברטו היה משווה, הוא עדיין היה במשחק, עם מספיק ביג בליינדים בשביל לשחק בצורה די יעילה. הקופה הייתה גדולה, אבל לא עצומה. הפולד של רומנאלו היה בסך הכול החלטת פוקר מושכלת: הוא ידע שאייקנהד יוביל לתוך הקופה בפלופ רק עם יד גדולה מאוד. הוא הרגיש שאם הוא עושה צ'ק בטרן, אז הוא מחזיק באחת משלוש אופציות: או שהוא התמלא לפול האוס, ומנסה ללכוד; או שנשברה לו יד כמו Q-10; או שהוא פגע בפלאש נמוך יותר. ברגע שאייקנהד עושה צ'ק רייז בריבר, זה לעולם לא בלוף, ואיזה שחקן יעשה שם צ'ק רייז עם פלאש נמוך? לאייקנהד ככל הנראה יש פול האוס. רומנאלו בסך הכל קיבל את ההחלטה המושכלת. למרות שהוא החזיק בנאט פלאש מול יריב אגרסיבי, הוא היה חייב לזרוק את היד.

   פוקר הוא לא משחק שמוכרע על ידי ההחלטות הגדולות, אלא על ידי היכולת להישאר בשליטה ולהבין מה היריב שלך עושה, בלי קשר לחוזק המסנוור של היד שלך. רומנאלו (שאגב, אחראי לעוד כמה פולדים מדהימים) פשוט ניתח את הסיטואציה בצורה מושלמת, ובלי לעשות מזה סיפור גדול מדי, זרק את היד שלו, והרוויח עוד כמה בליינדים, עוד כמה סנטימטרים. פוקר הוא משחק של החלטות: גדולות כקטנות, כולן חשובות, ובכל סיטואציה עליך לעשות את המהלך הרווחי ביותר. הדבר המרשים ביד הזאת אינו ההרואיות של הפולד, אלא תהליך המחשבה המושכל העומד מאחוריה: בטווח הארוך, זוהי הדרך היחידה להישאר שחקן רווחי.

   פליפ פלופ: אנט אוברסטאד - העילוי הנשי של עולם הפוקר

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)
   ככה נראה שחקן מורווח. רוברטו רומאנלו (מתוך יוטיוב)

   פליפ פלופ: מדור הפוקר השבועי של וואלה! גבר
   מבחן הפיצות הגדול של וואלה! גבר ליורו 2012
   השאפות של וואלה! גבר - הן בכל מקום