פליפ פלופ: שיעור היסטוריה
3/04/14 0:01
מאת: יואב רוזנטל, מערכת וואלה!
פליפ פלופ: הפה הגדול מכה שנית
20/03/14 14:36
מאת: יואב רוזנטל, מערכת וואלה!
פליפ פלופ: ספוט מהגיהנום
13/03/14 20:27
מאת: יואב רוזנטל, מערכת וואלה!
פליפ פלופ: האס הוא עירום
27/02/14 1:06
מאת: יואב רוזנטל, מערכת וואלה!
פליפ פלופ: כבש בפיתה
20/02/14 16:11
מאת: יואב רוזנטל, מערכת וואלה!
סגור

פליפ פלופ: אם מבט יכול להרוג

מאת: יואב רוזנטל, מערכת וואלה!
פייסבוק טוויטר

טיימקס, מגדולי שחקני הטורנירים לייב בעשור האחרון, מביא איתו תדמית מופרעת של ילד אינטרנט, משחק סופר אגרסיבי ומבט עיקש שרואה דרכך. השבוע זה הביא לו עוד מיליון דולר

תגיות: פוקראחרי שבשבוע שעבר התמקדנו בטורניר הסופר היי רולר של ה-PCA, הטור של השבוע יוקדש לאירוע המרכזי של אותה סדרת טורנירים שהסתיימה באיים הקאריביים השבוע. מדובר באחד מהטורנירים הגדולים של השנה, כאשר הפרס הראשון הוא לא פחות מ-1.8 מיליון דולר. בפיינל טייבל כיכבו שמות די גדולים, כמו אייזיק בארון שסיים במקום השלישי, אבל הכוכב האמיתי בשולחן היה מייק "טיימקס" מקדונלד, מתמודד די ראוי על תואר שחקן הטורנירים הטוב ביותר בעשור האחרון.

כמו רוב השחקנים הגדולים של הדור החדש, מקדונלד זכה לרוב התהילה ההתחלתית שלו אונליין, שם, תחת הכינוי "טיימקס", הוא מפרק טורנירים כבר מאמצע שנות האלפיים. העניין הוא שאת אותה יכולת בדיוק הוא גם מביא לטורנירי הלייב: מקדונלד עשה סקורים של כמעט 7 מיליון דולר בטורנירי לייב, כאשר הדבר המרשים ביותר בהקשר זה הוא כמות הסקורים: הזכייה הכי גדולה שלו היא בגובה של 1.3 מיליון, כשלצידה מופיעות אינספור זכיות אחרות. אין כאן עסק עם צ'ינוס של טורניר ענק, או זכייה במיין איוונט ובכמה מיליונים טובים. מקדונלד הוא גריינדר טורנירים אמתי, ואולי הטוב ביניהם.היד שהבאנו היום לקוחה מהמיין איוונט של ה-PCA. היד מתחילה ברייז ל-35,000 של אריק אולפסון, חובבן שוודי. טיימקס משלם מהכפתור ועוד שחקן מצטרף מהבליינדים. הפלופ יורד 9-3-2 עם שני תלתנים, והאקשן עובר בצ'קים לטיימקס, שמהמר 60,000, קצת פחות מחצי קופה. השחקן מהבליינדס פורש ואולפסון משווה. הטרן הוא 8, אולפסון בצ'ק וטיימקס מהמר שוב, הפעם 100,000. הריבר הוא 10, אולפסון בצ'ק נוסף וטיימקס מהמר שוב, כשהוא דוחף את השוודי אול אין, הימור בגובה של 257,000. אחרי מחשבה ארוכה וייסורים קשים, אולפסון, שמחזיק ב-J-9 (טופ פייר בפלופ) משווה, רואה את החדשות הרעות, ומסיים את הטורניר במקום ה-25 (ומקבל על כך 50,000$): טיימקס מחזיק ב-K-10 תלתנים, פלאש דרו בפלופ שהפך לטופ פייר בריבר.מבחינת פוקר נטו, זו יד די סטנדרטית. כלומר, אפשר לבקר את אולפסון על המשחק הפאסיבי שלו ואפשר לפרגן לטיימקס על כך שהבין שהיד שלו טובה בריבר, והימר אותה לואליו. העיקר כאן הוא עניין של תדמית ושל עקביות: טיימקס, עם תדמית מופרעת של ילד אינטרנט ועם משחק סופר אגרסיבי, יקבל כאן קול מידיים פחות טובות המון פעמים, בעיקר אחרי שהוא חורך את היריב שלו במבט חודר בכל שנייה מהאקשן. ועקביות? ובכן, מקדונלד סיים את הטורניר הזה במקום השני, והרוויח קצת מעל מיליון דולר; די סביר להאמין שהוא היה מקבל את ההחלטה הטובה ביותר גם אם העשר לא היה מגיע בריבר ומעניק לו את היד הטובה ביותר. כבר כמה שנים טובות שהוא אחד מהשחקנים הכי טובים שמשחקים את המשחק הזה, ואין שום סיבה שעניין זה ישתנה.


עוד בוואלה! גבר:


פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא נפתחת בלעדיו

ספיריטס: האיש שהפך את העולם בגלל מקדונלדס

אשת הכדורגלן שהצטלמה בעירום בכל מגזין אפשרי


מדור פירסומי